Na Záložní plán nemělo vůbec dojít

Záložní plán
Na to, že řada hollywoodských komedií vůbec není komediálních, už jsme si zvykli. Ale, že debutující režisér Alan Poul vypustí do světa tak špatné dílo, jako je „Záložní plán“, toho jsme se asi raději vůbec neměli dočkat. Ve snímku není prakticky nic, co by ho zachraňovalo a nutilo diváky vydržet u něj až do konce.

 

Záložní plánDevadesát procent nových filmů ztroskotává na tom, že nadějné náměty nenajdou ve scénáři a ztvárnění šťastného naplnění. A vyhozené peníze na to, aby vznikl třeba takový „Záložní plán“, by se daly rozhodně utratit za lepší věci.

 

Tak zaprvé. Titulní role pro Jennifer Lopez (Zoe) bylo velké šlápnutí vedle. Nejenže tahle americká zpěvačka už není nejmladší, ale hlavně její herecké schopnosti a variace jsou zhruba na úrovni cvičeného šimpanze. Naštěstí celou tragédii trochu vyvažuje Alex O´Loughlin (Stan) v roli ideálního partnera J-Lo. A další problém? Nápad na hlavní zápletku je celkem vtipný a reálný. Jenže na plátně najednou vidíte jen paskvil původně dobře zamýšleného plánu. Nabízí se otázka, jestli taky nebyl jen záložní?

 

Nabídnu vám malé nastínění situace. Zoe nemůže léta narazit na toho pravého muže, a tak se rozhodne pro umělé oplodnění. Ve stejný den ale potká Stana, který se zdá být osudovou láskou. Zoe tak řeší, jak být šťastná se Stanem a zároveň, jak udržet i štěstí pro sebe v podobě očekávaného dítěte. A tahle kombinace jí nadělala spoustu nečekaných problémů.

Záložní plánV první polovině filmu se ještě dá najít několik vtipných momentů, jako debata mužů o dětech na pískovišti. A také děj celkem příjemně plyne. Pak si ale zřejmě někdo řekl, že by neškodilo trochu laciných bláznivin a otřepaných průhledných situací a najednou je zle. Sto minut se vám najednou zdá jako celá věčnost a jestli se chcete trápit až do konce jen kvůli tomu, abyste se dozvěděli, jak to dopadne, pak vás asi nepřekvapím, že dobře. Scéna rituálního porodu působí jako špatný vtip a trochu pobavit může jen pejsek Zoe na vozíku, který ale spíše budí soucit. Stejně jako celý film. Režisér Alan Poul si nezačal na poli celovečerních filmů zrovna dobře. Než jít do kina na „Záložní plán“, to se raději vydejte na procházku do parku.

 

Text: Pavel Urban
Foto: Falcon

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání