TO BYL ZÍTRA FLÁM: Návrat do 80. let

To byl zítra flám
Patříte mezi milovníky Michaela Jacksona nebo Madonny? S partou kamarádů, kteří jsou pro každou srandu, se můžete dostat zpět do 80. let a vychutnat si tuto dobu se vším všudy - bláznivé oblečení, disko music i další věci, které k tomu patří. Přijďte se pobavit do kina, komedie "To byl zítra flám" zaručeně pobaví.


To byl zítra flámFilm To byl zítra flám (v originále Hot Tub Time Machine) režiséra Steva Pinka asi padne do noty každému, kdo chytá depku středního věku. Čtyři kamarádi se rozhodnou na společném flámu tyhle pocity řádně zapít a jen tak si trochu vzájemně postěžovat. Jaké je ale jejich překvapení, když se s příšernou kocovinou probudí v době, kdy ještě netušili, co je čeká – v roce 1986.

A tak si můžete i vy společně s Adamem (John Cusack), Louem (Rob Corddry), Nickem (Craig Robinson) a Jacobem (Clark Duke) zavzpomínat na léta, kdy vrcholem technologických vymožeností byl mobilní telefon, který dnes připomíná spíše přenosný počítač, a Nintendo. Na doby odvázaných módních kreací, natupírovaných rockerů a nejrůznějších provokací. A to vše s muzikou Madonny a Michaela Jacksona v té nejlepší formě. Zkrátka humor, lehký sentiment, nekonečné večírky a vůbec žádné starosti. Kdo by to nechtěl znovu zažít?!

Studio MGM hledalo vhodného představitele hlavní role a jen těžko mohlo vybrat lepšího herce než je John Cusack – jedna z filmových ikon 80. let. Pro Pinka a Cusacka je to již čtvrtá spolupráce a díky tomu, že se znají již od střední školy, vznikla prý na place skvělá tvůrčí atmosféra, která silně připomínala samotný příběh snímku. Fakt, že se film vrací do 80. let, umožnil oběma oživit vlastní vzpomínky a navodit tak potřebnou atmosféru během natáčení. „I když znám Johna už dlouho, a několikrát jsme společně pracovali, je to poprvé co ho režíruji. Musím říct, že je opravdu radost pozorovat ho při práci. Pro mě je John jeden ze symbolů osmdesátých let a tohle byla skvělá příležitost, jak se do této doby vrátit,“ říká režisér Steve Pink.

To byl zítra flámDůležitou roli hraje v příběhu autentičnost prostředí a kostýmů. Kostýmní výtvarnice Dayna Pink, pro kterou tahle práce znamenala mj. prohrabat nekonečné haldy šatů v second-handech, nadšeně líčí: „Pro mne je film jako tenhle splněným snem. Syté barvy všude kolem, vycpávky a plísňové rifle, to je pro kostymérku úplný ráj. Vůbec mě k účasti nemuseli přemlouvat!“

A je tu něco i pro milovníky sci-fi. Vířivka, která umožní hlavním hrdinům cestu nazpět časem. Na první pohled sice vypadá jako obyčejná vířivka, ale splnit všechny požadavky produkce nebylo vůbec lehké, jak vysvětluje Clayton Orr, který měl na starosti speciální efekty: „Scénář vyžadoval, aby model fungoval na třech rovinách. Jako klasický bazén a vířivka a zároveň stroj času."

John Cusack dává filmu nejlepší doporučení:„Myslím, že se nám podařilo oživit tuto éru se vším, co k tomu patří. Připravte se na pořádnou a neuvěřitelně zábavnou jízdu, plnou nekorektních vtípků.“
Zdroj: 2media.cz

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání