Začátku Rock for People odtikávají poslední dny

Rock for People 2011Opravdu je to tak, už v sobotu 2. července zahájí svůj další ročník snad největší a nejznámější z našich festivalů – Rock for People. Přinášíme vám poslední informace o chystaných novinkách, více už pak budete moci prožít na místě. Letos se do Hradce Králové sjede na 140 zahraničních i domácích kapel, ty však tentokrát podpoří i řada předních DJ´s.


Pozdní noční a ranní hodiny budou na Rock for People patřit DJ´s a jejich hudebním párty, se kterými obsadí taneční scény umístěné ve dvou hangárech. Ty budou mít označení Talent & Jam stage, druhá pak International Showcase stage. Své příznivce přivítají v době zhruba od 22 hodin večer do půl čtvrté ráno. A na jaké hudební styly se můžeme těšit? Na své si přijde snad každý – od elektra, přes drum´n´bass, dubstep, jungle a nebudou chybět ani tolik oblíbené Oldies Party, jejichž písně pocházejí z období 40. – 90. let.

Rock for People 2011Speciální hudební nabídku zajistí Converse Silent Disco, kde budou sluchátka pro zhruba sto osob. Z těch se bude linout taneční muzika, ven nepronikne ani decibel. Dramaturg festivalu Petr Fořt objasňuje jejich nové plány: „Uvědomili jsme si, že mnozí lidé na náš festival jezdí za dvaceti čtyř hodinovou zábavou. V případě tohoto doprovodného programu nepůjde o hlasitost, ale spíše žánrovou pestrost.“

Prezentace DJ´s a divoké párty budou probíhat také na dvou rezidenčních EVROPA 2 NIGHTS, v chill out zónách nebo třeba v Zeleném městečku Greenpeace. Program bude během každého večera zaměřený na jiný hudební styl. V sobotu odstartuje s úderem půl jedenácté funky & soul s DJ Martinem Mikulášem známým z pražského Paláce Akropolis. Druhou noc se za mixážním pultem vystřídá Petr Kučera a Šimon Šafránek z The Fakes, ale i polovina kapely Sunshine se svými indie & elektro tracky. Následující párty bude zaměřena na styly drum´n´bass & dubstep, o což se postará Brooklyn alias Juanita Juarez a londýnský rodák Tom R. Závěrečná noc bude patřit hudbě ska, punk a reggae v zastoupení DJ´s z Rude Audio a Prague City Lovers.

Rock for People 2011Nejlevnější červnové vstupenky v ceně 1 590 korun zakoupíte do 1. července pouze v předprodeji Tickets for People. Můžete si vybrat, zda upřednostníte permanentku na celý festival nebo raději zvolíte jednodenní lístek. Festival Rock for People letos přivítá na 140 kapel ze zahraničí i tuzemska, 20 DJ´s a dvě desítky divadelních souborů či „živých“ projektů. Akce se koná ve Festivalparku v Hradci Králové od 2. do 5. července. Letošními hvězdami budou například My Chemical Romance, Paramore, Bullet For My Valentine, Pendulum, Sum 41, White Lies, The Wombats. Z českých zástupců třeba skupiny Kryštof, Tři sestry, Chinaski, Vypsaná fiXa nebo Nightwork. Zkrátka se máme na co těšit.


Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: Rock for People

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Který festival vás v roce 2017 nejvíce zajímá?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání