Začátku Rock for People odtikávají poslední dny

Rock for People 2011Opravdu je to tak, už v sobotu 2. července zahájí svůj další ročník snad největší a nejznámější z našich festivalů – Rock for People. Přinášíme vám poslední informace o chystaných novinkách, více už pak budete moci prožít na místě. Letos se do Hradce Králové sjede na 140 zahraničních i domácích kapel, ty však tentokrát podpoří i řada předních DJ´s.


Pozdní noční a ranní hodiny budou na Rock for People patřit DJ´s a jejich hudebním párty, se kterými obsadí taneční scény umístěné ve dvou hangárech. Ty budou mít označení Talent & Jam stage, druhá pak International Showcase stage. Své příznivce přivítají v době zhruba od 22 hodin večer do půl čtvrté ráno. A na jaké hudební styly se můžeme těšit? Na své si přijde snad každý – od elektra, přes drum´n´bass, dubstep, jungle a nebudou chybět ani tolik oblíbené Oldies Party, jejichž písně pocházejí z období 40. – 90. let.

Rock for People 2011Speciální hudební nabídku zajistí Converse Silent Disco, kde budou sluchátka pro zhruba sto osob. Z těch se bude linout taneční muzika, ven nepronikne ani decibel. Dramaturg festivalu Petr Fořt objasňuje jejich nové plány: „Uvědomili jsme si, že mnozí lidé na náš festival jezdí za dvaceti čtyř hodinovou zábavou. V případě tohoto doprovodného programu nepůjde o hlasitost, ale spíše žánrovou pestrost.“

Prezentace DJ´s a divoké párty budou probíhat také na dvou rezidenčních EVROPA 2 NIGHTS, v chill out zónách nebo třeba v Zeleném městečku Greenpeace. Program bude během každého večera zaměřený na jiný hudební styl. V sobotu odstartuje s úderem půl jedenácté funky & soul s DJ Martinem Mikulášem známým z pražského Paláce Akropolis. Druhou noc se za mixážním pultem vystřídá Petr Kučera a Šimon Šafránek z The Fakes, ale i polovina kapely Sunshine se svými indie & elektro tracky. Následující párty bude zaměřena na styly drum´n´bass & dubstep, o což se postará Brooklyn alias Juanita Juarez a londýnský rodák Tom R. Závěrečná noc bude patřit hudbě ska, punk a reggae v zastoupení DJ´s z Rude Audio a Prague City Lovers.

Rock for People 2011Nejlevnější červnové vstupenky v ceně 1 590 korun zakoupíte do 1. července pouze v předprodeji Tickets for People. Můžete si vybrat, zda upřednostníte permanentku na celý festival nebo raději zvolíte jednodenní lístek. Festival Rock for People letos přivítá na 140 kapel ze zahraničí i tuzemska, 20 DJ´s a dvě desítky divadelních souborů či „živých“ projektů. Akce se koná ve Festivalparku v Hradci Králové od 2. do 5. července. Letošními hvězdami budou například My Chemical Romance, Paramore, Bullet For My Valentine, Pendulum, Sum 41, White Lies, The Wombats. Z českých zástupců třeba skupiny Kryštof, Tři sestry, Chinaski, Vypsaná fiXa nebo Nightwork. Zkrátka se máme na co těšit.


Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: Rock for People

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání