Navštivte festival plný vášně

V zajetí vášníDne 29. května budete moci lásku oslavit i prostřednictvím zvučných tónů. Tento den se totiž uskuteční festival milostné hudby 17. a 18. století, kde se přenesete do dob minulých, ale o to romantičtějších.

 


Jednodenní festival nese název „V zajetí vášní“ a představí se zde řada skladeb, jež vzešly z pera A. Vivaldiho, G. F. Händela, C. Monteverdiho, G. B. Bononciniho, G. Gastoldiho a dalších mistrů. Vše probíhá pod taktovkou sboru Victoria, který vede sopranistka a sbormistryně Viktorie Dědečková. Těšit se můžete i na mezzosoprán v podání Baroque Blond Ensemble & Lucie Slepánková, mužský vokální kvartet Rudolfvoice, cembalo Olgy Dlabačové, barokní housle Lenky Kůsové a Jana Lokajíčka, barokní příčnou flétnu Michaely Kouřilové a dalších. A aby toho baroka nebylo málo, tak zpestřením bude módní přehlídka kostýmů z netradičních materiálů mladé módní návrhářky Jany Baborové. I tuto exhibici bude provázet tematická hudba a název „Recyklace ženy“ napovídá, že se jedná o netradiční záležitost. Kde se tedy budete moci kochat poslechem i pohledem?

V zajetí vášníFestival milostné hudby 17. a 18. století se uskuteční od 17:30 v Lichtenštejnském paláci v sále Martinů (HAMU) na Malostranském náměstí. Jestli nejste nadšenci klasické hudby, protože se třeba cítíte příliš mladí, nebojte se také navštívit tuto akci. Ta má totiž za cíl podpořit mladé umělce, kteří pojmou prezentaci tohoto žánru po svém. Vstupenky zakoupíte za 150 korun v předprodeji a za 200 korun na místě.

Stará hudba v podání mladých
Jak pořadatelé sami tvrdí, cílem akce je přiblížení tzv. staré hudby širší veřejnosti za pomoci mladých umělců. Smíšený soubor Victoria je právě složen z těchto budoucích nadějí a funguje od roku 2009. Do jejich repertoáru patří například díla od Jana Jakuba Ryby, Adama Michny z Otradovic, Claudia Monteverdiho, Thomase Morleye a dalších. Pokud si budete chtít tuto muziku vychutnat i jindy, tak máte možnost dva dny před festivalem. 27. května se totiž koná Noc kostelů a od 22 hodin vystoupí soubor Victoria v Kostele Nejsvětějšího Srdce Páně na náměstí Jiřího z Poděbrad v Praze.


Text: Aneta Šimonková
Foto: Oficiální stránky akce


 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání