Krále Majálesu má opět VŠE

Pražský Majáles 2011A je tu slibovaná druhá reportáž z Pražského Majálesu. S úderem devatenácté hodiny vrcholila na t-music stagi poslední, freestylová disciplína volby krále Majálesu. Kandidáti na studentské krále při ní rozepínali dámám podprsenky pomocí zubů. Jejich snažení pozorovalo obrovské množství lidí. Počet návštěvníků tou dobou vrcholil, před stánky s pivem vznikaly dlouhé fronty a průchod rozdováděným davem byl čas od času o život.


Atmosféra očekávání před vyhlášením krále gradovala. Napjaté diváky v ten moment hudebně obšťastňovaly skupiny Divokej Bill Vaška Bláhy a MIG 21 Jiřího Macháčka. Divokej Bill divákům padl do noty a ještě víc rozparádil úctyhodné publikum, které se pod podiem shromáždilo. Herec a zpěvák Jiří Macháček pak lidi rozesmál svými vtipy i komicky laděnými texty, když se svou kapelou přehrál písně od populární „Slepic pírka“ až po „Tančím“.

Pražský Majáles 2011Na své si na Majálesu přišli i diváci probíhajícího hokejového mistrovství světa. U stánku v hlavní části areálu umístili organizátoři plazmu, kde mohli návštěvníci festivalu pozorovat napínavý souboj Čechů se Slováky. Úspěch českého týmu ještě více podpořil radostné ovzduší, které zde panovalo.

Ani výhra v hokeji ale nepřitáhla tolik pozornosti jako vyvrcholení volby krále Majálesu, která proběhla na hlavním podiu dvacet minut před devátou. Ve finálním klání se utkali čtyři kandidáti, kteří museli prokázat své schopnosti v silové, vědomostní a freestyle disciplíně. Letos se o titul utkal TOOM da Moa z ČVUT, Libů Veliký z České zemědělské fakulty, Don Juan LXIX. z Univerzity Karlovy a loni vítězná VŠE do bitvy poslala Bobka Velikého.

Pražský Majáles 2011Po velkém úsilí se letošním králem všech studentů stal Bobek Veliký a obhájil tak titul své univerzitě. V okamžiku vyhlášení propukly četné řady studentů jeho domovské VŠE v bouřlivý jásot. Novopečený panovník jim slíbil dodržování svého volebního programu, v kterém protěžuje volný životní styl. Primátor města Bohuslav Svoboda mu poté předal „jednonoční“ symbolickou vládu nad Prahou.

Novému Králi Majáles na počest a ostatním pro zábavu hráli do padající tmy Chinaski, Tata Bojs a Vypsaná fixa. Ze tří skvělých koncertů vyniklo především Márdiho uskupení, které je pověstné svou schopností pustit divákům žilou. Festivaloví matadoři dav rozeskákali „Trampolínou“, své fanoušky potěšili také „Barovou turistikou“ nebo „Dezolátem“.

Pražský Majáles 2011S přicházejícím večerem nabývala zábava stále nevázanějšího charakteru. Kolem desáté hodiny, když pivo teklo proudem, bylo jasné, že mnohé návštěvníky čeká ještě dlouhá noc. To samozřejmě platilo především pro studenty z VŠE, kteří okázale oslavovali vítězství svého kandidáta.

Bujarou zábavu malinko uklidnily akordy Charlie Straight. Sympatičtí hudebníci z Třince zakončili oficiální festivalový program příjemnými skladbami ve stylu britského kytarového rocku.

Největší pražský studentský svátek pomalu končil. I letos celé oslavy proběhly s velkolepou atmosférou, kterou festivalu zajistilo nádherné májové počasí, dobří hudebníci a především pohodové mladé publikum. Neúnavní návštěvníci se poté mohli ze Stromovky přesunout do G2 VIP Clubu. Zde až do brzkého rána hrál DJ Mardoša z Tata Bojs.

DALŠÍ FOTKY Z MAJÁLESOVÉHO DNE

Text: Klára Votavová
Foto: Kristýna Šmejkalová

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání