OPEN AIR FESTIVAL – Tata Bojs, PSH i Čechomor na jednom místě

Open Air Festival 2010
Léto pomalu, ale jistě ubíhá, a my vám přinášíme další tip na hudební akci! Tentokráte se vydáme na letiště Panenský Týnec, kde se bude druhý srpnový víkend pořádat Open Air Festival. Krásné počasí se brzy vrátí, tak využijte příležitosti a vydejte se za zábavou a dobrou muzikou. Vystoupí 74 účinkujících na pěti různých stagích. Ve čtvrtek je volný vstup pro všechny!

 
Open Air Festival 2010O tomto hudebním festivalu již mnozí zajisté slyšeli, popřípadě na něj viděli upoutávku třeba na internetu. Proč se vydat právě na něj? Obec Panenský Týnec se nachází asi 50 km od Prahy, proto se na místo každý snadno dostane. Specialitou festivalu je kyvadlová doprava. Pro návštěvníky jsou připraveny ekobusy na zemní plyn, komfortní a zároveň šetrné k životnímu prostředí. Svést se s nimi můžete ze Stodůlek (Praha 5) až přímo na místo. K dispozici budou linky od čtvrtka až do neděle, na internetových stránkách festivalu naleznete přímo rozpisy odjezdů a příjezdů.

 

Pro nocleh bude připraveno stanové městečko umístěné ve větší vzdálenosti od areálu, aby si mohli účastníci alespoň trochu odpočinout. Poplatek za něj bude 150 Kč na osobu, jste-li ale členem O2 Extra, budete mít 50 korun slevu. Pokud však budete cestovat s celou rodinou, doporučujeme využít možnosti ubytování v rodinném stanovém městečku, kde za všechny členy zaplatíte pouze 250 Kč a v ceně jsou zahrnuté i sprchy. Je však nutné nahlásit předem rezervaci. Více se dozvíte v sekci informace o festivalu.

 

Nouze samozřejmě nebude ani o jídlo nebo aktivity pro volný čas. Pokud vás přepadne hlad, naleznete v areálu mnoho stánků. Na své si přijdou vegetariáni, milovníci české i mezinárodní kuchyně. Pro rozptýlení si můžete zapůjčit koloběžky, vozítka Segway nebo si zahrát kroket. Pokud upřednostňujete adrenalinovou zábavu, jistě uvítáte půjčovnu „sedmimílových“ Kangoo bot, zorbing, bungee running, artistické kreace na trampolíně či paintballovou střelnici. Pokud se nebojíte sáhnout hlouběji do kapsy, můžete se dokonce proletět v helikoptéře nebo se projet na čtyřkolce.

 

Open Air Festival 2010Festival se koná od 12. do 14. srpna a první den bude vstup pro všechny zdarma. A na co se můžete těšit? Ve čtvrtek zahrají Totální nasazení, Visací Zámek či Monkey Business. V pátek se už naplno rozjede všech 5 stagí – O2 Main stage, Prima Cool, Coca Cola, Multi-culty stage a O2 Extra Relax Zóna. Během následujících dvou dnů vystoupí energií nabitá Vypsaná Fixa, písničkáři Xindl X, Xavier Baumaxa či Tomáš Klus, oblíbený Jiří Schmitzer, slovenský zpěvák Richard Müller i angličtí Casabian. Hip hopovou scénu zastoupí DJs Rawal, Noir a Jorgos. Chybět nebudou ani známá esa Indy&Wich, LA4, PSH a slovenský rapper Rytmus. Milovníci hitů z 80. a 90. let se mohou těšit na DJ Jirku Neumanna, kterého mohou znát z pražských klubů Lucerna Music Bar nebo Futurum Music Bar. Velká jména domácí scény zastoupí Support Lesbiens, Tata Bojs, Dan Bárta & Illustratosphere, skupina Buty a Čechomor. Pokud byste raději upřednostnili ochutnávku ze zahraničí, nepropásněte vystoupení norských Röyksopp, britských Faithless a nebo The Kissaway z Dánska. Fanoušci reggae hudby jistě ocení koncert Mr. Cocomana a The Solid Vibes.

 

Vstupenky můžete zakoupit v předprodejní síti Ticketpro za 880 Kč. Na místě pořídíte dvoudenní lístek v ceně 1.000 Kč a speciální VIP vstup na 2 dny za 2.500 Kč. Pro členy 02 Extra je připravena lákavá nabídka 1+1 vstupenka zdarma. Více informací o festivalu naleznete na internetových stránkách www.openairfestival.cz.

Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: oficiální stránky akce

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání