RefuFest již počtvrté, tentokrát na statku!

RefufestCílem RefuFestu je představit návštěvníkům jiné kultury prostřednictvím divadla, tance, hudby i chutí. Tentokrát festival proběhne v sobotu 8. září na statku v jihočeských Rakovicích a nabízí opravdu pestrý a exotický program.


RefuFest na statku navazuje na veleúspěšný pražský open air festival, který proběhl na Střeleckém ostrově letos v červnu, kde ho navštívilo na šest tisíc nadšených fanoušků cizích kultur. I tentokrát budete mít možnost setkat se s lidmi ze všech koutů světa a za pomoci všech lidských smyslů blíže poznat jejich svět.

Do poklidné a příjemné atmosféry jihočeského venkova přinese RefuFest pestrou nabídku hudebních a tanečních vystoupení, workshopy, divadlo, výstavy a samozřejmě i ochutnávku mezinárodních kuchyní. Na své si přijdou i děti, pro které bude připraven bohatý program v dětském stanu.

Hlavními hvězdami letošního RefuFestu jsou legendární Laura & její tygři a vokální skupina maminek a dětí z Klecan Lakomé Barky s hostem Petrem Niklem, uznávaným výtvarníkem a performerem. Těšit se můžete samozřejmě i na tradiční zahraniční umělce. Mezi nimi je například arabská skupina Annás Ekvátor, Boro Balkan Band a mnohem více.

RefufestMimo jiné nabídne festival také výstavu velkoplošných fotografií Jindřicha Štreita nazvanou „Jsme ze stejné planety". Pod širým nebem tu umělec představí příběhy třiceti cizinců, kteří se rozhodli žít v České republice, s tím spojené problémy, strasti, radosti a v neposlední řadě jejich motivaci.

Nebudou chybět ani společné diskuze a film. Občerstvit se návštěvníci budou moci u stánků s ochutnávkou národních pokrmů, součástí bude i Ethnocatering – stánek netradičního cateringu s chutí exotiky.

RefuFest se postupně a velmi úspěšně vkrádá do povědomí veřejnosti, které s lehkostí a zábavnou formou představuje místa, kam mnozí nikdy nezavítali, přesto, že by rádi přičichli pod pokličku exotiky a ciziny. Dostávají tu prostor všechny věkové kategorie i národnosti. Nevšedním způsobem napomáhá festival vnímat multikulturalitu jako běžnou součást života.

Statek v Rakovicích je po Praze druhým komunitním centrem občanského sdružení InBáze Berkat, které akci pořádá. Pokud vás zajímá, jak se žije daleko za vaším rodným městem, nezapomeňte 8. září právě statek v Rakovicích navštívit. Festival bude probíhat od 12 do 22 hodin a vstup je pro všechny zdarma.

 Text: Tereza Netoličková
Foto: Oficiální foto akce

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Který festival vás v roce 2017 nejvíce zajímá?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání