RefuFest již počtvrté, tentokrát na statku!

RefufestCílem RefuFestu je představit návštěvníkům jiné kultury prostřednictvím divadla, tance, hudby i chutí. Tentokrát festival proběhne v sobotu 8. září na statku v jihočeských Rakovicích a nabízí opravdu pestrý a exotický program.


RefuFest na statku navazuje na veleúspěšný pražský open air festival, který proběhl na Střeleckém ostrově letos v červnu, kde ho navštívilo na šest tisíc nadšených fanoušků cizích kultur. I tentokrát budete mít možnost setkat se s lidmi ze všech koutů světa a za pomoci všech lidských smyslů blíže poznat jejich svět.

Do poklidné a příjemné atmosféry jihočeského venkova přinese RefuFest pestrou nabídku hudebních a tanečních vystoupení, workshopy, divadlo, výstavy a samozřejmě i ochutnávku mezinárodních kuchyní. Na své si přijdou i děti, pro které bude připraven bohatý program v dětském stanu.

Hlavními hvězdami letošního RefuFestu jsou legendární Laura & její tygři a vokální skupina maminek a dětí z Klecan Lakomé Barky s hostem Petrem Niklem, uznávaným výtvarníkem a performerem. Těšit se můžete samozřejmě i na tradiční zahraniční umělce. Mezi nimi je například arabská skupina Annás Ekvátor, Boro Balkan Band a mnohem více.

RefufestMimo jiné nabídne festival také výstavu velkoplošných fotografií Jindřicha Štreita nazvanou „Jsme ze stejné planety". Pod širým nebem tu umělec představí příběhy třiceti cizinců, kteří se rozhodli žít v České republice, s tím spojené problémy, strasti, radosti a v neposlední řadě jejich motivaci.

Nebudou chybět ani společné diskuze a film. Občerstvit se návštěvníci budou moci u stánků s ochutnávkou národních pokrmů, součástí bude i Ethnocatering – stánek netradičního cateringu s chutí exotiky.

RefuFest se postupně a velmi úspěšně vkrádá do povědomí veřejnosti, které s lehkostí a zábavnou formou představuje místa, kam mnozí nikdy nezavítali, přesto, že by rádi přičichli pod pokličku exotiky a ciziny. Dostávají tu prostor všechny věkové kategorie i národnosti. Nevšedním způsobem napomáhá festival vnímat multikulturalitu jako běžnou součást života.

Statek v Rakovicích je po Praze druhým komunitním centrem občanského sdružení InBáze Berkat, které akci pořádá. Pokud vás zajímá, jak se žije daleko za vaším rodným městem, nezapomeňte 8. září právě statek v Rakovicích navštívit. Festival bude probíhat od 12 do 22 hodin a vstup je pro všechny zdarma.

 Text: Tereza Netoličková
Foto: Oficiální foto akce

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání