Hudební lahůdky Votvíráku 2012

VotvírákOrganizátoři festivalu Votvírák, který se uskuteční ve dnech 15. – 17. června v Milovicích, přichystali pro návštěvníky opravdové lahůdky. Jednou z nich je i jedinečný projekt skupiny Livě Band. Ta na Votvíráku zahraje živě nejen s rapperem Majkem Spiritem.


V článku Jak vyrazit na Votvírák pohodlně a levně jsme si vysvětlili naprostý základ – tedy jak se na multižánrový festival vůbec dostat. Nikdo se už nemůže vymlouvat, že přece nevyhodí stovky za dopravu, nebo že se nebude pařit desítky minut v autě, když ani nebude mít kde zaparkovat. Všem se snažilo vyjít vstříc, jak jen to je vůbec možné. Můžeme tedy přejít k  příjemnějším částem festivalu, tím hlavním je samozřejmě hudební program.

VotvírákVotvírák přivítá tradičně pouze české a slovenské kapely. O tolik má těžší upoutat pozornost fanoušků hladových po kvalitní hudbě. Přeci jen i zvučná jména českých a slovenských kapel jsou pro většinu z nás téměř denním chlebem a na své česko-slovenské oblíbence jistě každý už několikrát zašel. Nicméně organizátoři Votvíráku mají i na letošek přichystané lahůdky, které dvoudenní festival na sto procent zpestří.

Jedna z nich je přesně podle fanouškova gusta. Tedy lépe řečeno, sami návštěvníci festivalu si mohli odhlasovat, kterou mladou kapelu si přejí vidět na centrální stagi Votvíráku 2012. V soutěži VOTVÍRÁK TALENT 2012 poslali hlasující na festival kapelu NATŘIJE!. Skupina obdržela 482 hlasů a zahraje nám tak hned v pátek 15. června. Na nepostupovém druhém a třetím místě se umístila uskupení Magnetikum a Cookies.

V dubnu zároveň odstartovalo i druhé finále VOTVÍRÁK TALENT a vy až do půlnoci 10. května 2012 můžete jednu z deseti finálových skupin dotlačit k vystoupení na Votvíráku. A to pomocí SMS ve tvaru VTAmezeraČÍSLO (např. VTA 1), kterou zašlete na číslo 900 06 09. Cena je 9 korun včetně DPH.

A pro které kapely můžete hlasovat?


 


VotvírákOvšem to není vše, co nás na Votvíráku 2012 čeká. Na hip hop stage Rádia Spin uvidíme v pátek od půl osmé program, který v historii českého hip hopu nemá obdoby. Jde o dlouhodobý projekt, na kterém Livě Band, známý ze spolupráce s Prago Union, pracuje posledního půl roku a rozhodně se máte na co těšit.

Šest kapel ve večerním programu zahraje s živou kapelou. Ovšem není to tak, že se na podiu vystřídá šest různých skupin. Livě Band nacvičuje šest různých repertoárů. Díky konceptu kombinace jejich nástrojů – bicí, basa, kytara, příčná flétna, saxofon, sampler, MIcro Korg a bicí pad Roland SPD-SX se samply, které se na živo dají zahrát špatně, nebo vůbec, a tak vzniká jedinečný projekt „živě hraného“ hip hopu. Ten zachovává charakter skladeb, ale přináší neodolatelnou energii živých muzikantů.

Podobný projekt nemá v historii českého hip hopu žádnou konkurenci a pokud si něco takového neumíte představit, doporučujeme zhlédnout video ze zkušebny. Na Votvíráku se pak můžete těšit na živou smršť v podání b-boy funk projektu Champion Sound, Prago Union, MC Gey a DJ Fatte nebo třeba slovenské ledové mistry Moja Rec, vedle nichž vystoupí i momentálně nejpopulárnější rapper české i slovenské scény Majk Spirit.

Zda se Livě Bandu podaří předvést průkopový kousek se musíte přesvědčit sami. Chystaný projekt uvidíte jedině v pátek večer na Votvíráku. Text: Tereza Netoličková
Foto: Votvírák

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Který festival vás v roce 2017 nejvíce zajímá?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání