Divadlo Na Fidlovačce se připravuje na My Fair Lady

My Fair LadyLegendární muzikál z Broadwaye My Fair Lady od autorů Alana Jaye Lernera a Fredericka Loeweho bude hrát poprvé i pražské Divadlo Na Fidlovačce. Premiéry inscenace v režii Juraje Deáka jsou na programu 24. a 25. listopadu. V hlavní roli Elizy Doolittleové se alternuje Tereza Bebarová s Barborou Mošnovou, Henryho Higginse ztvární Tomáš Töpfer a plukovníka Pickeringa Otakar Brousek mladší.


Dnes už slavný muzikál, který vznikl na motivy divadelní hry G. B. Shawa Pygmalion a filmu Gabriela Pascala, měl premiéru na Broadwayi už v roce 1956. Od té doby se hrál na české scéně třikrát v Hudebním divadle Karlín, prvně 12. prosince 1964, tedy v den, kdy se konala světová premiéra filmové verze My Fair Lady. Kromě Prahy se pak inscenace chopila řada tuzemských divadel, například Státní divadlo v Brně, Divadlo J. K. Tyla v Plzni, ale třeba i v Olomouci, Ostravě či Teplicích. Městské divadlo v Brně pak v devadesátých letech přeneslo dějiště z londýnské tržnice na Zelný trh.

„My Fair Lady budeme hrát tak, jak je napsaná. Muži budou hrát muže, ženy ženy. Je to jeden z nejkrásnějších muzikálů na světě,“ řekl na úvod úterní tiskové konference ředitel Divadla Na Fidlovačce a představitel Henryho Higginse Tomáš Töpfer.

My Fair LadyRežisér Juraj Deák je rád, že se My Fair Lady na jeviště Fidlovačky dostává. „Odhodlali jsme se pro tento muzikál po mnoha už úspěšně odehraných. Na tento jsme si počkali, protože nám mezitím uzrála Terezka Bebarové, a nakonec i Tomáš Töpfer. O alternaci hlavní role jsme poprosili mladou herečku z Jihlavy Barboru Mošnovou. Ona už si tuto roli zahrála, ale jinak, takže se vlastně také učí. Navíc jsme přijali vzácného hosta Libuši Švormovou,“ uvedl Deák.

Ten dodal i něco k premiérovému pojetí nuselského divadla slavné My Fair Lady. „Byli jsme u takovéto klasiky trochu konzervativní, ale zároveň jsme chtěli, aby to bylo živé. Je to velká komedie, trochu jsme si to snažili přisvojit, aby byla naše. Jde o příběh mužské ješitnosti a ženského temperamentu a nezkrotnosti, což je vždy zajímavé setkání,“ pokračoval Deák.

Na Fidlovačce se bude slavný muzikál hrát v překladu Oty Ornesta, což byl v podstatě jediný požadavek americké strany, která prodává práva na představení. Vedení pražského divadla zaplatilo zálohu a z každé reprízy se pak platí dvanáct procent z hrubých tržeb. Hudební nastudování mají na svědomí Ondřej Brousek a Dominik Renč, choreografii Martin Pacek. Kostýmy obstarala Sylva Zimula Hanáková a scénu Ivo Žídek. Premiéry jsou naplánovány na 24. a 25. listopadu od 19.30 hodin.


Text: Pavel Urban
Foto: Divadlo Na Fidlovačce

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:
Divadlo Na Fidlovačce představilo novou hru Shapira
Ve VRATKÝCH PRKNECH Arnošta Goldflama ztvárňují herci herce
Muzikál Kleopatra se vrací na Broadway
Louskáček vdechne adventu kouzlo pohádkových Vánoc

 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání