Muzikál Kleopatra se vrací na Broadway

KleopatraMuzikál Kleopatra se vrací na prkna divadla Broadway, tentokrát s dovětkem Legenda se loučí. Od 6. ledna do 26. února 2012 proběhne posledních čtyřicet repríz muzikálu, který diváky bavil průběžně už celé desetiletí. V roli královny Nilu uvidíme zpěvačky Kamilu Nývltovou a Gabrielu Gunčíkovou.

 


Nápad na obsazení blonďaté rockerky známé ze soutěže Česko-Slovenská Superstar se zrodil v hlavě autora muzikálu Michala Davida. „Když jsem slyšel Gábinu poprvé, okamžitě jsem zavětřil velký talent, a protože chceme k 10. výročí založení Divadla Broadway nějakou změnu, přišlo mi nabídnout Gábině roli Kleopatry jako výborný nápad,“ vysvětlil své rozhodnutí.

KleopatraGabriele Gunčíkové nabídka připadala osudová. Titulní píseň Teď královnou jsem já" jí totiž vyneslo úplně první úspěch v pěvecké soutěži. „Když jsem byla na první pěvecké soutěži ve třinácti letech, tak jsem tam zpívala Teď královnou jsem já' a vyhrála jsem. To byly vlastně moje úplně první kroky ke zpěvu,“ vzpomíná zpěvačka.

„Druhá zajímavá věc je také to, že jsme se na hodinách hudební výchovy dívali na muzikály. V prváku jsem ale z tohoto předmětu měla dvojku, protože jsem nechodila do sboru. Přitom Kleopatra byl nejoblíbenější muzikál našeho pana profesora. Ráda bych mu teď jako satisfakci poslala lístky.“

Muzikál Kleopatra měl premiéru 22. února 2002 a vznikl ve spolupráci autorů Michala Davida, Zdeňka Borovce, Lucie Stropnické a Lou Fanánka Hagena. Filip Renč, který tehdy divadelní představení režíroval vůbec poprvé, vytvořil více než dvouhodinové multimediální dílo, kde hrály významnou roli filmové dotáčky i počítačové animace.


Text: Jitka Hemelíková
Foto: Cleopatra Musical

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Louskáček vdechne adventu kouzlo pohádkových Vánoc
Sliby se maj plnit o Vánocích
Divadlo pod Palmovkou uvede velkolepé Chicago
Vrátí se znovu Kudykam?

 

 

 

 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání