Vrátí se znovu Kudykam?

KUDYKAMTaste cose da veder. Co to znamená? To je název nového alba, které mají na svědomí Michal Horáček, Petr Hapka a Ondřej Brzobohatý. Že tito pánové spolupracovali na něčem významném? Ano na lyrikálu Kudykam. A odtud je právě jedna píseň, která se na novém albu předvede hned v osmi verzích.


„Taste cose da veder“ je jedním ze songů, které jste mohli slyšet v lyrikálu, ovšem nejspíše se nabízí otázka, proč zrovna tato píseň si zasloužila samostatný projekt? Písnička je poslední, jenž na závěr každého představení vždy zahrála, a tyto songy pak nejvíce utkví divákům v paměti. Více ale prozradil Michal Horáček: "Toto album obsahuje jedinou píseň. Byl to můj nápad. Všechno ostatní je invence a práce Ondřeje Brzobohatého. Ten dal jediné písni jako autor instrumentací rozličné podoby, a tím i prostor výrazným osobnostem české i slovenské scény podat ji rozličným, osobitým způsobem.“

KUDYKAMDostat jednu píseň do více poloh je jistě zajímavé, ovšem jak to celé může dopadnout, závisí i na interpretech. Těmi jsou Petr Hapka, Karel Gott, Katarína Knechtová, Dan Bárta, Jaromír Nohavica, Szidi Tobias, Aneta Langerová nebo Jiří Suchý. Michal Horáček pak k tomu ještě dodává: „Závěrečnou skladbu lyrikálu Kudykam můžeme sledovat od prvního, pouze klavírem doprovázeného zpěvu (dá-li se to tak nazvat) skladatele Petra Hapky, po různá interpretační uchopení osobností tak rozdílných, jako je například Katarína Knechtová, Dan Bárta nebo Jarek Nohavica. A tak spíše než tante cose da veder (tolik věcí k vidění) jde o tante cose da sentir’ (tolik věcí k slyšení). Odpověď na otázku “Který interpretační názor je nejpřesvědčivější?” nenabízíme. Verdikt bude pouze váš."

A co Kudykam? Kam na něj, kam?
Kudykam už skončil, hlásali autoři. Ovšem nyní s novým albem, to vychází 21. listopadu, začíná koncertní turné Kudykama. Zde je přehled měst, kde se vyskytne:

KUDYKAM, písně z lyrikálu – PODZIM 2011
26.11 Jihlava – DKO
27.11 Hradec Králové – KC Aldis
1.12. České Budějovice - KC Art Igy
2.12 Karlovy Vary – Thermal
7.12 Olomouc – Kino Metropol
6.12 Ostrava - KD
15.12 Liberec  - KD
16.12. Teplice – Krušnohorské Divadlo

Vstupenky jsou k zakoupení od 390 Kč v síti Ticketpro.


Text: Aneta Šimonková
Foto: Oficiální stránky Michala Horáčka (Tomáš Železný, Kamil Rodinger)

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

MUZIKÁL KUDYKAM - Velké myšlenky v netradičním podání
Vánoce zpříjemní nové divadelní představení
Na Vánoce se připravuje nový muzikál
QUASIMODO: Připravuje se nový srdcervoucí muzikál

 

 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Který festival vás v roce 2017 nejvíce zajímá?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání