Vrátí se znovu Kudykam?

KUDYKAMTaste cose da veder. Co to znamená? To je název nového alba, které mají na svědomí Michal Horáček, Petr Hapka a Ondřej Brzobohatý. Že tito pánové spolupracovali na něčem významném? Ano na lyrikálu Kudykam. A odtud je právě jedna píseň, která se na novém albu předvede hned v osmi verzích.


„Taste cose da veder“ je jedním ze songů, které jste mohli slyšet v lyrikálu, ovšem nejspíše se nabízí otázka, proč zrovna tato píseň si zasloužila samostatný projekt? Písnička je poslední, jenž na závěr každého představení vždy zahrála, a tyto songy pak nejvíce utkví divákům v paměti. Více ale prozradil Michal Horáček: "Toto album obsahuje jedinou píseň. Byl to můj nápad. Všechno ostatní je invence a práce Ondřeje Brzobohatého. Ten dal jediné písni jako autor instrumentací rozličné podoby, a tím i prostor výrazným osobnostem české i slovenské scény podat ji rozličným, osobitým způsobem.“

KUDYKAMDostat jednu píseň do více poloh je jistě zajímavé, ovšem jak to celé může dopadnout, závisí i na interpretech. Těmi jsou Petr Hapka, Karel Gott, Katarína Knechtová, Dan Bárta, Jaromír Nohavica, Szidi Tobias, Aneta Langerová nebo Jiří Suchý. Michal Horáček pak k tomu ještě dodává: „Závěrečnou skladbu lyrikálu Kudykam můžeme sledovat od prvního, pouze klavírem doprovázeného zpěvu (dá-li se to tak nazvat) skladatele Petra Hapky, po různá interpretační uchopení osobností tak rozdílných, jako je například Katarína Knechtová, Dan Bárta nebo Jarek Nohavica. A tak spíše než tante cose da veder (tolik věcí k vidění) jde o tante cose da sentir’ (tolik věcí k slyšení). Odpověď na otázku “Který interpretační názor je nejpřesvědčivější?” nenabízíme. Verdikt bude pouze váš."

A co Kudykam? Kam na něj, kam?
Kudykam už skončil, hlásali autoři. Ovšem nyní s novým albem, to vychází 21. listopadu, začíná koncertní turné Kudykama. Zde je přehled měst, kde se vyskytne:

KUDYKAM, písně z lyrikálu – PODZIM 2011
26.11 Jihlava – DKO
27.11 Hradec Králové – KC Aldis
1.12. České Budějovice - KC Art Igy
2.12 Karlovy Vary – Thermal
7.12 Olomouc – Kino Metropol
6.12 Ostrava - KD
15.12 Liberec  - KD
16.12. Teplice – Krušnohorské Divadlo

Vstupenky jsou k zakoupení od 390 Kč v síti Ticketpro.


Text: Aneta Šimonková
Foto: Oficiální stránky Michala Horáčka (Tomáš Železný, Kamil Rodinger)

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

MUZIKÁL KUDYKAM - Velké myšlenky v netradičním podání
Vánoce zpříjemní nové divadelní představení
Na Vánoce se připravuje nový muzikál
QUASIMODO: Připravuje se nový srdcervoucí muzikál

 

 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání