Premiéra muzikálu Quasimodo se nezadržitelně blíží

QuasimodoJako magické datum je označován den premiéry chystaného muzikálu Quasimodo. Ten bude poprvé uveden 11. 11. 2011 v Divadle Hybernia. Protagonisté ovšem nevsázejí jen na sílu dat a už nyní finišují s přípravami.


Kdo nezná Zvoníka od Matky Boží, jako by nebyl. Tento příběh o lásce, původu, kráse a především dobrém srdci, si našel miliony příznivců po celém světě. Nyní si budete moci kouzlo hrbáče Quasimoda a krásné Esmeraldy připomenout znovu. Tentokrát v muzikálové podobě na prknech Divadla Hybernia.

Muzikál Quasimodo, pyšnící se podtitulem Kdysi se pro lásku umíralo", nabídne divákovi spoustu neobvyklých zážitků. Některé už byly prozrazeny a slibují opravdu krásnou podívanou v podání pěveckých stálic i nováčků.

QuasimodoJedna z novinek, které byly prozrazeny, se týká protagonistky muzikálu Radky Fišarové, která ztvární roli matky Guduly. Populární zpěvačka je totiž v šestém měsíci těhotenství, přesto ale na jevišti předvede stoprocentní výkon. Její role totiž není nijak fyzicky náročná. V lednu jí potom nahradí nová tvář Luďka Kuralová. „Věřím, že přiměřené pracovní zapojení mě udrží fit a děťátku prospěje,“ říká Fišarová.

Kromě Luďky Kuralové alternuje v muzikálu roli Phoeba další nová tvář, která doplní Davida Krause a Romana Vojtka – Tomáš Savka. Muzikálový zpěvák je znám hlavně díky jedné z prvních populárních pěveckých soutěží u nás. Kromě výše zmíněných si zde zahrají také Jiří Korn, Ondřej Ruml, Marian Vojtko, Tomáš Trapl nebo Markéta Procházková.

QuasimodoOvšem Quasimodo vytahuje i jiná esa. Kromě pěveckých talentů sází také na úchvatnou audiovizuální show, která divákům zprostředkuje nezapomenutelný zážitek. Muzikál si navíc budou moci užít i zahraniční turisté, protože představení bude uváděno s anglickými titulky. Návštěvníci dostanou také možnost zhlédnout atraktivní videomaping, tedy metodu projekce na nejrůznější povrchy.

Další velmi důležitou částí, která dovádí vystoupení k dokonalosti, jsou kostýmy. Na těch spolupracuje i oblíbené návrhářské duo Chatty, jejichž poznávacím znamením je hlava kočičky, ale hlavně originální městská móda, vhodná pro všechny věkové kategorie. Jak se poperou s muzikálovými kostýmy, se nechme překvapit, už nyní se ale proslýchá, že Esmeralda s Kozou oblečou na premiéru celkově již třetí kostým. Vypadá to, že se na představení ladí tedy opravdu každičký detail.

Quasimodo„Jak se říká, do třetice všeho dobrého, a tak nyní máme ideální a finální třetí kostým. Ten dokonale vystihuje podstatu postavy, je živelný a svůdný,“ popisuje Radka Sirková z návrhářského dua Chatty a dodává: „Postava kozy, partnerky Esmeraldy, byla nejsložitější záležitostí, neboť pokyn od režiséra zněl, aby byla především sexy. Navíc jsou součástí této role velmi náročné pohybové kreace a akrobatické kousky, tudíž jsme se musely maximálně přizpůsobit také hercům. Nejdříve jsme zkoušely varianty kožešin a kožichů, nakonec jsme skončily u bílého kostýmu, který sexy je.“

Quasimodo je příběh, ve kterém se najdou jak mladí, tak staří. Na první pohled téměř pohádkový příběh nese nejedno poselství. Jaký bude v muzikálovém pojetí, se nechme překvapit, protagonisté ovšem slibují úžasný zážitek.


Text: Tereza Netoličková
Foto: Quasimodo, Tomáš Martínek

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Kat Mydlář stínal hlavy už stokrát
Tvůrci i představitelé muzikálu Quasimodo mají napilno

QUASIMODO: Začal těžký souboj o roli Esmeraldy
QUASIMODO: Připravuje se nový srdcervoucí muzikál

 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Který festival vás v roce 2017 nejvíce zajímá?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání