Premiéra muzikálu Quasimodo se nezadržitelně blíží

QuasimodoJako magické datum je označován den premiéry chystaného muzikálu Quasimodo. Ten bude poprvé uveden 11. 11. 2011 v Divadle Hybernia. Protagonisté ovšem nevsázejí jen na sílu dat a už nyní finišují s přípravami.


Kdo nezná Zvoníka od Matky Boží, jako by nebyl. Tento příběh o lásce, původu, kráse a především dobrém srdci, si našel miliony příznivců po celém světě. Nyní si budete moci kouzlo hrbáče Quasimoda a krásné Esmeraldy připomenout znovu. Tentokrát v muzikálové podobě na prknech Divadla Hybernia.

Muzikál Quasimodo, pyšnící se podtitulem Kdysi se pro lásku umíralo", nabídne divákovi spoustu neobvyklých zážitků. Některé už byly prozrazeny a slibují opravdu krásnou podívanou v podání pěveckých stálic i nováčků.

QuasimodoJedna z novinek, které byly prozrazeny, se týká protagonistky muzikálu Radky Fišarové, která ztvární roli matky Guduly. Populární zpěvačka je totiž v šestém měsíci těhotenství, přesto ale na jevišti předvede stoprocentní výkon. Její role totiž není nijak fyzicky náročná. V lednu jí potom nahradí nová tvář Luďka Kuralová. „Věřím, že přiměřené pracovní zapojení mě udrží fit a děťátku prospěje,“ říká Fišarová.

Kromě Luďky Kuralové alternuje v muzikálu roli Phoeba další nová tvář, která doplní Davida Krause a Romana Vojtka – Tomáš Savka. Muzikálový zpěvák je znám hlavně díky jedné z prvních populárních pěveckých soutěží u nás. Kromě výše zmíněných si zde zahrají také Jiří Korn, Ondřej Ruml, Marian Vojtko, Tomáš Trapl nebo Markéta Procházková.

QuasimodoOvšem Quasimodo vytahuje i jiná esa. Kromě pěveckých talentů sází také na úchvatnou audiovizuální show, která divákům zprostředkuje nezapomenutelný zážitek. Muzikál si navíc budou moci užít i zahraniční turisté, protože představení bude uváděno s anglickými titulky. Návštěvníci dostanou také možnost zhlédnout atraktivní videomaping, tedy metodu projekce na nejrůznější povrchy.

Další velmi důležitou částí, která dovádí vystoupení k dokonalosti, jsou kostýmy. Na těch spolupracuje i oblíbené návrhářské duo Chatty, jejichž poznávacím znamením je hlava kočičky, ale hlavně originální městská móda, vhodná pro všechny věkové kategorie. Jak se poperou s muzikálovými kostýmy, se nechme překvapit, už nyní se ale proslýchá, že Esmeralda s Kozou oblečou na premiéru celkově již třetí kostým. Vypadá to, že se na představení ladí tedy opravdu každičký detail.

Quasimodo„Jak se říká, do třetice všeho dobrého, a tak nyní máme ideální a finální třetí kostým. Ten dokonale vystihuje podstatu postavy, je živelný a svůdný,“ popisuje Radka Sirková z návrhářského dua Chatty a dodává: „Postava kozy, partnerky Esmeraldy, byla nejsložitější záležitostí, neboť pokyn od režiséra zněl, aby byla především sexy. Navíc jsou součástí této role velmi náročné pohybové kreace a akrobatické kousky, tudíž jsme se musely maximálně přizpůsobit také hercům. Nejdříve jsme zkoušely varianty kožešin a kožichů, nakonec jsme skončily u bílého kostýmu, který sexy je.“

Quasimodo je příběh, ve kterém se najdou jak mladí, tak staří. Na první pohled téměř pohádkový příběh nese nejedno poselství. Jaký bude v muzikálovém pojetí, se nechme překvapit, protagonisté ovšem slibují úžasný zážitek.


Text: Tereza Netoličková
Foto: Quasimodo, Tomáš Martínek

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Kat Mydlář stínal hlavy už stokrát
Tvůrci i představitelé muzikálu Quasimodo mají napilno

QUASIMODO: Začal těžký souboj o roli Esmeraldy
QUASIMODO: Připravuje se nový srdcervoucí muzikál

 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání