Vánoce zpříjemní nové divadelní představení

Vánoční koledaNa letošní svátky nás skvěle naladí hudebně-divadelní projekt pojmenovaný VÁNOČNÍ KOLEDA. Ten můžete vidět v Divadle Hybernia od 21. listopadu, příběh byl zpracován na motivy slavné povídky Charlese Dickense. Bok po boku si v novém představení zahrají Karel Roden a Ivana Chýlková. Součástí programu bude i vystoupení Szidi Tobias, Davida Kollera a Mariny Vyskvorkina.

 


VÁNOČNÍ KOLEDA nebude jen obyčejným příběhem, který by se odehrál na divadelním jevišti. Snahou tohoto projektu je propojit různé umělecké žánry. Díky tomu uslyšíte během jednoho představení rockera Davida Kollera, slovenskou šansoniérku Szidi Tobias a sólistku Státní opery Marinu Vyskvorkinovou. Tvůrci nechtěli jen obyčejný muzikál, snažili se objevit nové možnosti, aby měli z VÁNOČNÍ KOLEDY diváci jedinečný a neopakovatelný zážitek. Děj bude doprovázet živý orchestr Kryštofa Marka. Všichni protagonisté budou zpívat živě a budou přítomni na každém vystoupení. Pokud máte mezi herci nebo pěvci svého oblíbence, nemusíte se bát, že byste ho díky jiné alternaci neviděli.

Ve VÁNOČNÍ KOLEDĚ se vrátíme do tajemné atmosféry Londýna v první polovině 19. století. Jak tvůrci slibují: „Diváci se stanou svědky přeměny, vykoupení a nápravy mrzutého nelidy a lakoty Scrooge.“ Toho bude hrát Karel Roden. Neméně důležitými postavami jsou duchové Vánoc, kteří Scroogeho na Štědrý den navštíví. Jejich podobu ztvární Ivana Chýlková, Szidi Tobias a Marina Vyskorkina. A jakou roli dostal David Koller? Zpěvák bude hrát postavu Jacoba Marleyho, jenž varuje hlavního hrdinu před smrtí v osamělosti, pokud nezmění svůj přístup k lidem i životu.

 

Vánoční koleda


Součástí představení by měla být také kouzelnická a akrobatická vystoupení. „Používáme neobvyklé prostředky, hodně se vyjadřujeme obrazově a pak pochopitelně hudbou. Čtení dvaceti stran knihy nahradí jedna písnička nebo čtyři salta,“ upřesňuje svoji vizi scénárista a režisér Ondřej Sokol. A protože se jedná o vánoční příběh, nebudou na jevišti chybět ani děti. „Stejně jako na jiných našich projektech spolupracujeme s výjimečnými herci a umělci zejména z České republiky a také ze Slovenska. Dochází tak ke vzájemné kulturní výměně, která navazuje na dlouholetou tradici česko-slovenského divadla. Divákům chceme nabídnout zážitek na pomezí divadla, koncertu a muzikálu,“ říká o představení Michal Hrubý, producent Studia DVA.


Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: Studio DVA

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání