Tvůrci i představitelé muzikálu Quasimodo mají napilno

QuasimodoZatímco někteří umělci si užívají zasloužený odpočinek a dovolenou, herci a zpěváci nově připravovaného muzikálu Quasimodo pilně trénují. Taneční kreace, akrobatické prvky a samozřejmě i zpěvy. Těla i hlasivky dostávají pořádně zabrat, a tak není divu, že si část týmu trochu líže rány. Ve čtvrtek jsme se vypravili do divadla, abychom se podívali, jak se pomalu rýsuje příběh o ošklivém hrbáčovi.


Ačkoli je červenec, bylo ve čtvrtek odpoledne v pražském Divadle Hybernia pěkně rušno. Sešli se až na výjimku všichni představitelé, tvůrci a zástupci, kteří mají s muzikálem co do činění. Na pódiu se tak objevila představitelka Esmeraldy Markéta Procházková i její kolegové Tomáš Trapl, jenž ztvární Quasimoda či Jiří Korn a Marian Vojtko, kteří se spolu budou střídat v roli kněze Claudia Frolla. Zatímco Marian přiznal, že na tréninku dostal pořádně do těla, o čemž hovořila i jeho bolavá záda, zpěvák Korn se spokojeně usmíval. Vrátil se totiž právě z dovolené a zatím ještě úplně netuší, co si na něj choreografka vymyslela. Mezi přítomnými byl i Ondřej Ruml, Raduz Mácha, Radka Fišarová, David Kraus, Roman Vojtek, Kamila Nývltová, Zdenka Trvalcová a Lucia Molnárová.

QuasimodoNechyběl ani režisér Martin Kukučka a choreografka Jana Burkiewiczová. Oba zářili spokojeností a celý tým chválili za svědomitou práci. Až to znělo jako v pohádce. Držme jim palce, ať to tak mezi nimi funguje i nadále, aby se dílo podařilo. Jana vyzvedla také tanečníky, kteří v předešlých dnech pilně nacvičovali svou průpravu ve studiu Dance Station. Na řadu přišly i kostýmy a masky. Čekalo na nás malé překvapení v podobě Radky Pavlovčinové coby Esmeraldy a jejího společníka Csongora Kassaie alternujícího Quasimoda. Nejenže se poprvé ukázali ve svých kompletech, ale zároveň si premiérově zazpívali společný duet. Kukučka však vzápětí prozradil, že ona melodická píseň, jež zachycuje seznámení Esmeraldy a zvoníka, zatím ještě nemá jméno.

Csongor si dal záležet a perfektně natrénoval hrbáčovi pohyby, až byste vůbec nepoznali, že to jen hraje. Klobouk byste smekli také před maskérem Petrem Fadrhonsem, ten totiž vytvořil pro Quasimoda natolik přesvědčivou masku, až se vám bude tajit dech. Není se ale čemu divit, Fadrhons je v tomto oboru vyhlášený profík. O svém by mohly vyprávět zahraniční produkce, které s ním spolupracovaly na snímcích „Hartova válka“, „Van Helsing“ nebo „Příběh rytíře“. Maskér se snažil nastínit, jak zvoníkův obličej vznikl: „Na promaštěný obličej se ve třech vrstvách nanese silikon a nechá se důkladně zaschnout. Poté se ztvrdlá hmota překryje sádrovými fáči, a to také ve třech vrstvách a vše se pevně uhladí, aby vzniklo sádrové lůžko. To se po zaschnutí pomalu oddělí a z obličeje se sloupne silikon. V této fázi je připravený odlitek, který se vylije sádrou a požadovaná část Quasimodova obličeje potřebná pro modelaci je hotova.“

QuasimodoZatímco hrbáčův kostým ohromil se vším všudy, Esmeralda vedle něj trochu pokulhávala. Ačkoli Radka zřejmě zvládne své postavě vdechnout správnou energii a vášeň, její róba působí trochu rozpačitě. Zatímco sukně je šmrncovní, rozevlátá a skvěle padne k jejímu divočejšímu stylu, vršek je nevýrazný a mdlý. Díky své tělové barvě navíc působí dojmem, jako by měla Pavlovčinová místo těla kus plastové figuríny. Zda se budou šaty ještě nějak finálně upravovat, se budeme muset nechat překvapit. Celkově však celý tým působí dojmem, že jde vývoj a přípravy muzikálu správným směrem.


VÍCE FOTOGRAFIÍ SI MŮŽETE PROHLEDNOUT V GALERII ZDEText: Kristýna Šmejkalová
Foto: Kristýna Šmejkalová

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
:
QUASIMODO: Začal těžký souboj o roli Esmeraldy
QUASIMODO: Připravuje se nový srdcervoucí muzikál

Lesní slavnosti divadla aneb za kulturou i do lesa
Mamma Mia! Už je to tu zas!

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání