Máme za sebou začátek METROpolitního léta hereckých osobností

Metropolitní léto hereckých osobností 2011Od neděle 19. června probíhá v Praze oblíbený letní divadelní festival Metropolitní léto hereckých osobností. Představení můžete vidět na třech scénách a to na Vyšehradě (open air), v Divadle Palace a Divadle Hybernia. Již osmým rokem se můžeme těšit na nezapomenutelné zážitky z tohoto jedinečného festivalu. Jako každý rok i letos si pro nás organizátoři přichystali několik nových představení, ale můžeme se těšit i na již známé a oblíbené hry, jako je například Hello Dolly.


Měsíc červen se nesl ve znamení nové plánované inscenace „Soukromý skandál“, komedii o lásce v době finanční krize. Exceluje zde v hlavní roli Kryštof Hádek, který veřejnosti vešel v podvědomí ve filmu „Tmavomodrý svět“. Tento mladý talentovaný herec nám zde dokazuje, že je schopen zahrát v podstatě jakoukoliv roli.  Jelikož nám dosud počasí moc nepřálo, je jen dobře, že jsme jej mohli vidět na prknech Divadla Palace na Václavském náměstí.  Kdo nestihl navštívit červnové představení, jsou pro něj nachystána další v měsíci srpnu a září.

Metropolitní léto hereckých osobností 2011Co se programu týká, bude červenec o poznání pestřejší. První prázdninový týden se nám představí další premiéra, tentokrát komedie od Evy Prchalové a Adama Krause pojmenovaná „Prší“.  Zde se můžeme těšit na Karla Rodena, Mariana Rodena a Janu Krausovou. Tato komedie volně navazuje na divadelní hity „Otevřené manželství“ a „O lásce“. Spisovatel ubytovaný v malém klidném hotelu se ocitá na hranici mezi realitou a fikcí. Jelikož se jedná o open air scénu na Vyšehradě, doufejme, že počasí se nebude inspirovat názvem této hry.

Čeká na nás i oblíbený muzikál s živým orchestrem „Hello Dolly“ s Ivanou Chýlkovou v hlavní roli bez alternace. Většina představení je však z technických důvodů až do 9. července zrušena. Od poloviny měsíce se můžeme těšit na další již známé komedie jako „Vše o lásce“, „Vše o mužích“ a „Vše o ženách“.

Aby premiér nebylo málo, je na 6. července naplánovaná další novinka. Hra s názvem „NA FAŠÍRKY MI NESIAHAJ“ je spíše zaměřená na dialogy, které ve svém životě vede snad každý člověk. Jelikož tato inscenace vzešla ze slovenské koprodukce, byli do hlavních rolí obsazení herci Milan Kňažko a Milan Lasica. Režije se ujal Peter Mikulík.

Metropolitní léto hereckých osobností 2011Ke konci měsíce bude Letní scéna patřit bláznivé komedii „Vrátíš se ke mně po kolenou“. Návod na to, jak mohou dámy odhalit tajemství svých manželů, poskytne Iva Janžurová se Stanislavem Remundou. Červenec uzavře poslední hra od Molièra „Zdravý nemocný“. Ironií je, že Moliére zemřel při čtvrté inscenaci této hry. Doufejme, že stejná tragédie nepostihne Karla Rodena v hlavní roli Argana na Letní scéně Vyšehradu. Mimo to se můžeme v polovině měsíce těšit na koncert Szidi Tobias. Bude to její druhý koncert v letních měsících a předcházet mu bude vystoupení v polské metropoli Krakov. Kompletní program a informace o změnách jsou na oficiálních stránkách Studia Dva.Vstupenky na jednotlivá představení zakoupíte v předprodejní síti Ticketportal.


Text: Simona Hradecká
Foto: Studio Dva


 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání