Čeká nás Báječné léto s Michalem Vieweghem

Báječné léto s Michalem VieweghemIN FILM ve spolupráci se Švandovým divadlem připravili na letošní léto velmi zajímavý projekt, který potěší divadelní fanoušky, obzvláště pak ty, kteří tíhnou k tvorbě českého spisovatele Michala Viewegha. Právě na jeho díla bude zaměřena speciální divadelní přehlídka. Až do 17. září můžete vůbec poprvé vidět Román pro ženy a Biomanželku na jevišti, samozřejmě se skvělým hereckým obsazením. Premiéra Biomanželky je tento čtvrtek 30. června.


Báječné léto s Michalem VieweghemPřed týdnem, konkrétně 20. června, se ve Švandově divadle odehrálo první veřejné představení Románu pro ženy. Režie se u této inscenace ujal sám ředitel divadelní scény Daniel Hrbek. A koho vybral do plánovaných rolí? Ústřední postavy tohoto příběhu ztvární Jiří Langmajer, Ljuba Krbová a Markéta Stehlíková. Nyní je ale před námi ještě druhá premiéra – Biomanželky. Tuto hru uvede divadlo poprvé ve čtvrtek 30. června. O režii se postaral umělecký šéf divadla Dodo Gombár. Ten do hlavních rolí obsadil herce Filipa Čapku, Kristýnu Frejovou a Petru Hřebíčkovou.

Autorem obou těchto adaptací je Dodo Gombár. Román pro ženy i Biomanželka budou na scéně Švandova divadla uváděny po celé léto. Celkově by se mělo odehrát kolem šedesáti představení. Vstupenky se prodávají ve dvou cenových relacích – první varianta za 490 korun nabízí sezení v přízemí, levnější za 390 Kč jsou pro sezení na balkoně. Na každé představení bude možno zakoupit přístavek po 290 korunách. Lístky seženete v předprodejní síti Ticketportal.

Pokud jste díla Michala Viewegha nečetli, dovolte nám jejich malé přiblížení.

Báječné léto s Michalem VieweghemBiomanželka

Humorný příběh vyprávějící o spisovateli Mojmírovi. Ten se postupně propadá na žebříčku hodnot u své manželky a brzy zjistí, že už opravdu nepatří do první ligy. Růžová romantika se mění v drsnou realitu. Dílo vtipným způsobem zachycuje srážku dvou životních stylů a představ o tom, jak by měl vypadat normální život. Na jevišti se tak spolu v argumentech utká Mojmír a jeho žena, na vrch jim ještě přisadí chůva. Budou nakonec všichni žít svůj vysněný život v klidu a pokoji?

Román pro ženy
Hlavní představitelce Lauře je dvaadvacet let. Bydlí na pražském sídlišti. Malý byt však navíc sdílí se svou matkou, která naštěstí pro Lauru, hodně cestuje po světě. Dívka žije poměrně stereotypní život – rozešla se s dalším přítelem a pravidelně ji pronásledují telefonáty od kamarádky. Ta si se vztahy rovněž moc neumí poradit, tak jsou obě na stejné lodi. Situaci dokresluje Lauřino zaměstnání. Pracuje v redakci časopisu Vyrovnaná žena, kde ji samo o sobě také nic zvláštního nečeká. Jenže pak jí cestu zkříží Oliver. Pro dceru je božský, matka v něm však vidí svou noční můru.


Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: Švandovo divadlo


 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání