Vstupenky na METROpolitní léto hereckých osobností jsou již v prodeji

Metropolitní léto hereckých osobnostní 2011Jen co nám jaro stačilo vstoupit do dveří, už abychom si plánovali program na letní prázdniny. Od pátku 1. dubna jsou totiž v předprodeji vstupenky na všechna pražská představení  METROpolitního léta hereckých osobností. Osmý ročník festivalu, za kterým stojí nezávislá divadelní a umělecká společnost Studio DVA, proběhne od 19. června do 11. září 2011. Hostit jej budou tři města: Praha, Brno a Bratislava.


Co se týká pražské části festivalu, pilotní inscenaci „Soukromý skandál“, se letos bude hrát v Divadle Palace na Václavském náměstí, ostatní představení se uskuteční na otevřené Letní scéně Vyšehrad. Hvězdu loňského léta, muzikál „Hello, Dolly!“, bude uvádět Divadlo Hybernia. Na které představení se necháte zlákat vy?

Metropolitní léto hereckých osobnostní 2011Festival zahájí premiéra již zmíněného díla „Soukromý skandál“. Nová česká komedie Petra Hartla pojednává o tématech zcela aktuálních, propojuje odvětví byznysu s milostným příběhem a humorně zrcadlí dnešní společnost.  Mladý manažer se stává obětí finanční krize. Její důsledky se snaží řešit tím, že svede svou starší nadřízenou a způsobí tím skandál nečekaných rozměrů. V titulní roli uvidíte Kryštofa Hádka, ve vedlejších rolích se objeví Eva Holubová, Maroš Kramár, Kristýna Fuitová Nováková a Alexander Hemala.


METROpolitní léto hereckých osobností poté uvede další tři novinky. První z nich je komedie „Prší“ autorky Evy Prchalové. Volně navazuje na oblíbené hry „Otevřené manželství“ a „O lásce" aneb Parle moi d´amour, zahrají si v ní Jana Krausová a Karel a Marian Rodenovi. Další z premiérových představení bude koprodukční inscenace Štúdia L+S a Studia DVA s názvem „Na fašírky mi nesiahaj“, ve které se představí Milan Kňažko s Milanem Lasicou. Třetí příjemnou novinkou bude úspěšná komedie „Vrátíš se ke mně po kolenou“, v níž si po jednom boku zahrají Iva Janžurová a Stanislav Remunda.

Na programu jsou ale i oblíbené komedie z minulých ročníků. Samozřejmostí je veleúspěšný muzikál „Hello, Dolly!“ s živým orchestrem a Ivanou Chýlkovou v hlavní roli, těšit se můžete také na již zmíněné hry Philippa Claudela „Otevřené manželství“ a „O lásce aneb Parle moi d´amour“. Dojde rovněž na „dvojčata“ – „Vše o ženách“ a „Vše o mužích“ z pera chorvatského spisovatele Mira Gavrana. Zastoupeno bude i klasické divadlo v podobě Molièrovy komedie „Zdravý nemocný“, kde si titulní roli Argana zahraje Karel Roden.

Metropolitní léto hereckých osobnostní 2011Kromě divadelních večerů na Letní scéně Vyšehrad  proběhnou také hudební vystoupení. Slovenská šansoniérka Szidi Tobias zazpívá hned dvakrát, v sobotu 16. července a v pátek 12. srpna. Kromě zpěvu se Szidi Tobias věnuje také herectví - je členkou souboru bratislavského Divadla Astorka Korzo '90 a zahrála si i v řadě filmů z české i slovenské produkce. Jako zpěvačka působí od roku 2000, k dnešnímu dni nahrála čtyři alba a znát ji můžete především z projektů autorské dvojice Hapka-Horáček.


Ceny vstupenek na METROpolitní léto hereckých osobností 2011 se odvíjí od místa uskutečnění. Za představení v Divadle Palace zaplatíte 399 Kč, inscenace uvedené na Letní scéně Vyšehrad stojí 469 Kč, a lístky na muzikál „Hello, Dolly!“ zakoupíte za 699 Kč. Předprodej zajišťuje síť Ticketportal, vstupenky si rovněž můžete rezervovat online oficiálních stránkách Studia DVA, kde najdete i možnosti předplatného s četnými výhodami.Text: Eva Vergosová

Foto: Studio Dva (Tomáš Beran, Petr Šimíček)

 
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
:
Ypsilonka obnovuje kabaret z jejího života
Divadlo na Fidlovačce představilo novou hru Shapira
Evžen Oněgin: Nadčasový příběh se silným nábojem
Deadline: Večírek s prvky onanie, moci a lajn

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání