Nový muzikál Kat Mydlář se chystá na premiéru

kulturní servis pulsZbrusu nový muzikál Kat Mydlář tvůrců Michala Davida, Lou Fanánka Hagena a Libora Vaculíka bude mít ve čtvrtek 24. února premiéru v pražském Divadle Broadway. Pyšní se moderním pojetím i kostýmy, a také hvězdným obsazením.Přestože proslulý Kat Jan Mydlář žil v šestnáctém a sedmnáctém století, rozhodli se tvůrci pojmout kostýmy v novém muzikálu moderně. Výtvarník Roman Šolc, který už navrhoval kostýmy k muzikálům „Kleopatra“, „Angelika“, „Tři mušketýři“, „Dracula“ či „Mona Lisa“, se inspiroval současnou módou a použil moderní materiály. "Je to pro mě velká výzva. Inspiroval jsem se pro toto představení prvky ze současné módy od  extravagantních návrhářů, jako je Jean Paul Gaultier nebo Armani. Něco ve stylu  Madonny nebo Lady Gaga", uvedl Šolc.


Za vznikem původního českého muzikálu „Kat Mydlář“ stojí tvůrce Michal David, který se postaral o hudbu, a také autoři scénáře Lou Fanánek Hagen a Libor Vaculík. Posledně jmenovaný celé představení také režíroval.


Jan Mydlář je pověstmi opředený kat, který se narodil v Chrudimi. Přerušil  svá studia v Praze, aby paradoxně později v hlavním městě Českého království vykonával po dlouhá léta opovrhovanou, přesto výnosnou katovskou činnost.  Ve své funkci působil v rudolfínské Praze, do které se sjížděli vyslanci z  nejrůznějších končin Evropy. Pobývaly tu významné osobnosti vědy, umění, ale i  šarlatáni, šejdíři a podvodníci. O životě mistra popravčího se toho moc neví. Slavným se stal až po popravě všech 27 rytířů a měšťanů 21. června 1621, neboť právě on musel tento rozsudek vykonat.


V muzikálu si zahrají známí herci a zpěváci jako Daniel Hůlka v alternaci s Marianem Vojtkem a Bohušem Matušem. Dále diváci uvidí Petra Koláře, Jana  Toužimského, Ladislava Spilku, Josefa Vojtka, Bohouše Josefa, Viléma Čoka, Tomáše Löbla, Tomáše Berouna, Martu Jandovou, Radku Fišarovou, Alžbětu  Bartošovou, Ilonu Csákovou, Kateřinu Brožovou, Olgu Lounovou, Lucii Černíkovou  nebo Kamilu Nývltovou.


Premiéru bude mít „Kat Mydlář“ v pražském Divadle Broadway ve čtvrtek 24. února a k vidění budou představení i v dalších třech následujících dnech. Vstupenky je možné zakoupit v předprodejních sítích Ticketportal, Ticketart a Ticketpro v cenových relacích od 149 do 699 korun.Text: Pavel Urban
Foto: muzikál Kat Mydlář

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání