DEADLINE: Večírek s prvky onanie, moci a lajn

Deadline Studio Ypsilon
Nová hra mladého režiséra Braňa Holička Deadline měla v pátek 21. ledna premiéru v pražském Studiu Ypsilon. Zábavná energická inscenace se odehrává na večírku vysokých manažerů, kteří odhalují svá ega a bojují o moc, postavení i vlastní krk. Ovšem každý příběh má svůj deadline.

 
Deadline Studio YpsilonHra vysokých manažerů bývá plná přetvářek, intrik, inteligence, manipulace a prázdných řečí. Přehlídku takovéto skupiny lidí nám v „Deadline“ servíruje úspěšný režisér Braňo Holiček se svými kolegy. Sedm neznámých lidí se sejde na neznámém místě na jednom večírku, aby vytvořili pomocí brainstormingu silnou pracovní skupinu, která firmě zaručí úspěšnou expanzi do Japonska. Každý z těchto lidí má svůj vlastní příběh a každý přišel na večírek s trochu jinou představou. Postupem času se projevují jejich schopnosti, silné i slabé stránky a předpoklady pro to, aby byli v daném oboru úspěšní.

 

V jedné místnosti ve dvacátém čtvrtém patře budovy firmy se sejdou Ariel (Tomáš Klus), Monika (Barbora Vyskočilová), Michal (Daniel Šváb), Tomáš (Jakub Slach), Norbert (Andrej Polák), XY (Petr Hojer) a Anna (Renata Rychlá). Ariel, který nesnáší, když mu někdo řekne pravým jménem – Libor, je frajírek a jede na drogách. Monika je ochotná se k moci dostat jakkoliv, Michal je jako tlumočník japonštiny důležitým, a snad jediným racionálně uvažujícím článkem kolektivu. Tomáš se od ostatních zcela liší, jak vzezřením, chováním, tak i profesí. Norbert se naopak považuje za velmi schopného ve všem, s bohatými zkušenostmi ze zahraničí. Anna pak celému tomuto zvláštnímu setkání šéfuje.

 

Samotný děj je divákům servírován v relativně krátkých sekvencích s ráznými předěly. Večírek se vyvíjí, jednotlivé postavy se snaží z nabízeného koláče sníst co nejvíce a zároveň být obezřetní před ostatními. Na konci téměř každé části jeden z přítomných zazpívá ostatním svůj příběh. O písně a hudbu se postaral Tomáš Klus ve spolupráci s Jirkou Kučerovským. Zvláštností celého představení je fakt, že ony sekvence nejdou chronologicky po sobě. Děj se tak vždy zastaví v určitém momentu, pro který najdete vysvětlení až třeba po půlhodině.

 

Deadline Studio Ypsilon


Modernímu představení dominují skvělé výkony mladých herců, adekvátní dialogy, kdy věty z oboru střídají upřímné emoční výlevy plné vulgarit, přičemž o chvíli později už se vede mluva o věcech vztahových či životních. Nic tu není tabu, ať už tomu nahrává hladina alkoholu, kokainu nebo jen upřímnost a povaha. Svět je zkrátka hnusný a Holiček se nám ho se svými kolegy nebojí ukázat. Nahý a nespoutaný.


FOTOGALERIE K INSCENACI DEADLINE ZDE
Text: Pavel Urban
Foto: Martina Venigerová a Daniela Hotmarová

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání