Noc čarodějnic se blíží - kam vyrazit?

kulturní servis puls

Poslední dubnový den je ve znamení pálení čarodějnic. Za hezkého počasí se většinou lidé baví venku, popíjejí, povídají si a užívají si také třeba při různých kulturních programech. Několik zajímavých tipů na páteční odpoledne, večer, potažmo noc jsme pro vás připravili i my.

Pestrou nabídku akcí, kde se můžete pobavit a prožít s přáteli skvělý den, jsme rozdělili do několika kategorií, abyste si mohli vybrat podle svého gusta.


Venkovní prostory

Vzhledem k tomu, že zima byla letos dlouhá a v posledních dnech se naopak vlády ujaly teplé dny, je asi nejlepší volbou vyrazit někam ven a užít si sluníčka. Sezonu právě 30. dubna otevírají například Žluté lázně v Praze, kde bude od 16 hodin připraven zábavný program s rejem masek. Na pódiu zahraje několik živých kapel včetně skupiny Prowizorium. Vstup je zdarma.

 

Na Ladronce začíná program už o hodinu dříve a kromě hudební náplně bude k vidění loutkové divadlo či fireshow. Tradiční festival animovaného filmu Anifest v Třeboni sice nesouvisí přímo s čarodějnicemi, a i když se koná až do neděle, proč nevyrazit už v pátek na nějaký zajímavý snímek. Kromě kinosálu a výstavních prostor se můžete dívat i v zámeckém parku, případně večer přímo na Masarykově náměstí. Hodně zábavy bude samozřejmě také v pražské Stromovce na akci Majáles. Vystoupí zde například kapela Kryštof, Monkey Business, Vypsaná fixa, UDG či Mig 21.Kluby a koncerty
Kdo se ještě necítí na venkovní opalovačku a vyrazí raději do klubu, pak také neprohloupí. Fanoušci hip hopu mohou zajít buď v Praze na Lávku, kde vystoupí Vladimír 518, Hugo Toxxx či Marat a Lucas. Vstupné činí 150 Kč. Téměř za polovinu mohou jít zájemci do areálu letního kina v Ústní nad Labem, kde se představí na hip hop stagi kapely Embassy, Bebe One, UL Farma, PSH, BPM a DJ Pufaz.

 

V kyjovském Domě kultury zahraje Katarína Knechtová v unikátním doprovodu cimbálové hudby Hudci z Kyjova, kteří ji provázejí na turné. Jako host se ukáže Aneta Langerová. V ostravském Kofola music clubu můžete zajít na koncert skupiny Imodium.

 

Divadla a muzikály
Velmi zajímavý program mohou poslední dubnový den nabídnout také některá divadla. Například v Hudebním divadle Karlín se odehraje představení „Limonádový Joe aneb Koňská opera“, Na Fidlovačce to bude „Šumař na střeše“ a v divadle ABC je derniéra „V jámě lvové“. Jihočeské divadlo představí na scéně Malého divadla premiéru „Toma Sawyera“. Janáčkovo divadlo v Brně se prezentuje „Prodanou nevěstou“ v režii Ondřeje Havelky a divadlo Jiřího Myrona v Ostravě nesmrtelným muzikálem „Hello Dolly“.


Text: Pavel Urban
Foto: Kulturní servis Puls
 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání