Rok 2010 z pohledu pražské zoo

Zoo Praha
Návštěvnost Zoo Praha v roce 2010 se dotýká hranice 1 milion 200 tisíc návštěvníků. Je to počet zhruba stejný jako v letech 2005 a 2008. Hranice je vyšší než v roce 2006, zároveň ovšem nižší než v rekordním roce 2009. Tenkrát do Zoo Praha zavítal téměř 1milion 300 tisíc lidí.

„1.185.320 návštěvníků je vzhledem k nepříznivému počasí, tedy zejména k chladnému a deštivému jaru, velmi dobrý výsledek,“ komentovala návštěvnost tisková mluvčí pražské zoo Jana Ptačinská Jirátová.

 


Návštěvníky lákala do zoologické zahrady především nově narozená mláďata – jejich počet za minulý rok přesáhl tisíc jedinců! Z významných odchovů jmenujme alespoň narození gorilího mláděte Kiburiho (24. dubna 2010), vylíhnutí 20 varanů komodských (září 2010), narození dvou samečků žirafy Rothschildovy (Jakub - 24. července 2010 a Joel - 14. října 2010). „Po 24 letech se podařilo odchovat guerézu pláštíkovou. Úspěšný byl i první odchov želvy egyptské. Vylíhl se také stý leguán kubánský v historii Zoo Praha,“ dodala Ptačinská Jirátová.

 

Zoo PrahaV roce 2010 byla zahájena stavba nového prostoru pro slony, hrochy a antilopy. Slavnostně byla otevřena nová expozice „Ptačí mokřady“, kde mohou návštěvníci obdivovat vzácné člunozobce africké. Kromě toho proběhlo několik významných příchodů zvířat, která obohatila chovy Zoo Praha. Návštěvníci po mnoha letech znovu spatřili tapíry čabrakové, dočkali se nového orangutana sumaterského Padanga či gorily nížinné Bikiry.

 


V letošní roce 2011 proběhne v Zoo Praha již 80. sezóna, na jejímž začátku budou otevřeny Gočárovy domy. Oslavy 80. výročí otevření zoo obohatí prestižní konference Světové asociace zoologických zahrad a akvárií (WAZA). Ta se v Praze uskuteční v říjnu tohoto roku. Už nyní netrpělivě očekáváme zejména příchod ježury australské, v dalších měsících pak samice levharta mandžuského či hyeny čabrakové.Text: Zoo Praha
Foto: Zoo Praha

 
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY: 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání