Kam vyrazit za hudebním dobrodružstvím v červenci?

Kulturní servis PulsŘíká se, že Česká republika je jednou ze zemí, kde je abnormální množství letních hudebních festivalů na jednoho obyvatele. Abyste se nemuseli složitě prohrabávat velkým množstvím akcí, připravil pro vás Kulturní servis Puls přehledného průvodce festivaly na červenec. O Rock for People, Colours of Ostrava či Benátské noci pravděpodobně víte, ale stojí za to navštívit i řadu dalších.
FOLK A COUNTRY


festival ZahradaZAHRADA: Tradiční festival folkové hudby a world music se koná opět v Náměšti na Hané. Od pátku 1. do pondělí 4. července se zde na několika místech uskuteční už dvaadvacátý ročník. Hlavní hvězdy festivalu, jako Jan Nedvěd, Žalman a spol., Hradišťan, Sto Zvířat, Jablkoň, Robert Křesťan a Druhá tráva či Tomáš Klus budou k vidění po tři večery od soboty do pondělí na Amfiteátru. Několik známých jmen jako Jananas, Cop, Semtex či Vlasta Redl s kapelou ale zahrají i na dalších lokacích v Náměšti. Návštěvníci se můžou pochopitelně těšit i na řadu doprovodných akcí. Vstupenky na Zahradu vyjdou v předprodeji na 740 korun, jednodenní se pohybuje od 230 do 340 Kč. Více informací na www.casopisfolk.cz.

Festival SlunceFESTIVAL SLUNCE: Folkoví fanoušci budou mít v červenci skutečně žně. Dvanáctý ročník Festivalu Slunce ve Strážnici na Hodonínsku se koná od čtvrtka 7. do soboty 9. 7. a i zde zahraje celá řada vynikajících umělců. Mimo jiné Kamelot, Ivo Jahelka, Jaroslav Samson Lenk, Nezmaři, bratři Nedvědové či Tomáš Klus. První den začíná program v 18 hodin, s každým dalším dnem se startuje o hodinu dřív. Vstupenky vyjdou na 400 korun, na pátek či sobotu pak na 250 Kč. Čtvrteční program na náměstí je zdarma. Více informací na www.festival-slunce.cz.

Folková růžeFOLKOVÁ RŮŽE: Také tento festival bude nabitý kvalitními kapelami. Na zámku a přilehlém okolí v Jindřichově Hradci zahrají například Žalman a spol., Spirituál Kvintet, Hop trop, Devítka, Jananas či Bluesberry. Na všechna tato jména se můžete těšit na Nádvoří zámku. Mezi doprovodné akce patří vernisáž výstavy kresleného humoru Václava Linky. Kdo by chtěl v Jindřichově Hradci zůstat až do neděle, může se podívat na přehlídku mladých rockových kapel. Již osmnáctý ročník Folkové růže se koná od čtvrtka 14. do soboty 16. července a vstupenky stojí v předprodeji 450 Kč, na den 200 korun. Více informací na www.casopisfolk.cz.


ROCK A PUNK


Festival BrněnecBRNĚNEC FEST: Milovníci punku se můžou vydat v sobotu 2. července do Brněnce u Svitav, kde se koná už dvanáctý ročník festivalu Brněnec fest. Rozhodně se mají fanoušci na co těšit. Program začíná už v deset dopoledne a potrvá až do nedělních ranních hodin. Vystoupí kapely jako Zakázaný ovoce, Slobodná europa, E!E, Kohout plaší smrt či N.V.Ú. Vstupenky vyjdou na místě na 240 korun. Více informací na www.brnenecfest.cz.

Masters of RockMASTERS OF ROCK: Devátý ročník mezinárodního festivalu (14. – 17. 7.), kde v minulosti vystoupila řada známých světových kapel, se bude opět konat ve Vizovicích. Ačkoliv po loňských komunálních volbách se kvůli sporům s vedením obce uvažovalo o změně lokality, nakonec pořadatelé dospěli se zástupci Vizovic k dohodě, a tak se můžou návštěvníci festivalu Masters of Rock těšit na tradiční areál likérky Rudolfa Jelínka. A samozřejmě také na interprety, jako Hammerfall, Rhapsody of Fire, Twisted Sister, Guano Apes, Brainstorm či Halloween. Z domácí scény pak zahrají kapely Tři sestry, Tleskač, Fleret či Alkehol. Vstupenky jsou v předprodeji k mání do konce června za 1 150 korun. Více informací na www.mastersofrock.cz.

Šatlava festŠATLAVA FEST: Kdo zavítá v pátek 22. a sobotu 23. července na letiště do Přibyslavi, rozhodně nebude litovat. V pátek začíná program už v 15 hodin a zahrají zde kapely, jako Wohnout, Nightwork či Arakain. V sobotu vše vypukne hodinu po poledni a návštěvníci se můžou těšit na jména, jako Post It, Xindl X, Medvěd 009, Divokej Bill či Imodium. Vstupenky jsou k mání v předprodeji za 399 korun. Více informací na www.satlavafest.cz.

RockfestROCKFEST DAČICE: Slušně našlapaný line-up má také šestý ročník rockového festivalu konaného v prostoru zámeckého amfiteátru v Dačicích. V pátek 29. a sobotu 30. července na Rockfestu Dačice zahrají například Škwor, Krucipüsk, Arakain, Doga, Citron, Alkehol či Harlej. Listky se prodávají na oba dny za 450 Kč, na místě budou o stovku dražší. Více informací na www.rockfestdacice.cz.


HIP HOP


Hip Hop JamHIP HOP JAM: Tento festival slaví malé výročí. Pátý ročník Hip Hop Jamu se koná stejně jako loni ve Starých Ždánicích u Pardubic, konkrétně na pískovně Oplatil a to od čtvrtka 14. do soboty 16. července. Hlavní hvězdou festivalu je americká legenda Ice Cube. Pak už se pořadatelé spolehli hlavně na česko-slovensko špičku. Nebudou tak chybět kapely, jako Kontrafakt, PSH, H16, Prago Union, Supercrooo, Pio Squad, DJ Wich s Indym, LA4 a Nironicem, ale třeba ani Ektor, MAAT, sestava labelu Ty Nikdy či Moja Reč. Vstupenky jsou do konce června k mání za přijatelných 550 korun. Více informací na www.hiphopjam.cz.

Serial Hip Hop FestSERIAL HIP HOP FEST: Od pátku 29. do soboty 30. července se koná v Josef Kempu v Dubňanech u Hodonína zajímavá akce nazvaná Serial Hip Hop Fest. Kromě domácích interpretů jako Prago Union, Pio Squad, Ty Nikdy labelu, či Oliver Lowe, a slovenských kapel Moja Reč, Gramo Rokkaz a Sedláci, zde vystoupí i řada zahraničních jmen. Z USA dorazí například Cashis, King Magnetic či Savage Brother, z Německa duo Showgoons. K tomu připočtěte Rasca a rozhodně se nebudete nudit. Zvlášť, když jsou připraveny také Skate park, graffiti stěna či Party stage. Vstupné stojí v červnu 500, v červenci 600, a na místě 700 korun. Více informací na www.serialfest.cz.


DANCE


Cinda Open AirCINDA OPEN AIR: V sobotu 9. července se koná na Císařské louce v Praze na Smíchově druhý ročník jednodenního festivalu Cinda Open Air. Na hlavní stagi zahrají od 15 hodin DJ´s pražského klubu Studio 54 a na druhé pak už od 13 hodin DJ´s klubu BPM. Těšit se návštěvníci za 120 korun můžou na jména jako Michael C, Orbith, Pavel Faktor, Vasquez či Pavel Krejdl. Po Praze bude návštěvníky svážet Party bus. Více informací na www.cindaopenair.cz.

Let it RollLET IT ROLL: Pískovna Oplatil ve Starých Ždánicích bude hostit po Hip Hop Jamu velký festival také od pátku 22. do soboty 23. července. Vždyť Let it Roll je nejvýznamnější Drum & Bassovou akcí široko daleko. Letos na hlavní Open Air Stagi zahrají například LTJ Bukem & MC Conrad, DJ Friction feat. MC A.D., Netsky & Stamina, Camo & Krooked, Aphrodite, Brookes Brothers, Hazard či Wilkinson. Vstupenky na českou část Let it Roll vyjdou do konce června na 550 korun plus poplatky. Více informací na www.letitroll.cz.


MULTIŽÁNROVÉ


Rock for PeopleROCK FOR PEOPLE: Ačkoliv má tento festival v názvu slovo „rock“, z celkového line-upu je jasné, že tento žánr svou pestrou nabídkou přesahuje. Již 17. ročník Rock for People se koná od soboty 2. do úterý 5. července ve Festivalparku v Hradci Králové. Velmi bohatý program je nabitý hlavně hvězdnými interprety. Ze zahraničních se návštěvníci můžou těšit na jména, jako My Chemical Romance, Pendulum, Paramore, The Streets, Sum 41, Kate Nash, Loonaloop či Asia Dub Foundation. Z české scény dorazí například Chinaski, Kryštof, Wohnout, Tomáš Klus, Tata Bojs, Nightwor, UDG, Vypsaná Fixa nebo Divokej Bill. Vstupenky vyjdou na všechny dny na 1 590 korun, jednodenní stojí 1 200 Kč. Více informací na www.rockforpeople.cz.

Colours of OstravaCOLOURS OF OSTRAVA: Desátý ročník festivalu Colours of Ostrava se může, jako už tradičně, pochlubit hezkou řádkou známých interpretů. Od čtvrtka 14. do neděle 17. července zahrají na Černé louce a Slezkoostravském hradě například Apollo 440, Yan Tiersen, N.O.H.A. - Circus Underground, Public Image Ltd., The Horrors, La Shica a mnoho dalších. Z tuzemska návštěvníky potěší Divokej Bill, Jiří Schmitzer, Jananas, Monkey Business, Tata Bojs, Sto Zvířat, Prago Union, Priessnitz, Nightwork či Lenka Dusilová. Chybět nebude ani celá řada DJs a divadelních spolků, jako třeba Divadlo Sklep, Vizita nebo SKUTR. Vstupenky na celý festival stojí 1 890 korun, na jeden den kolem tisícovky. Více informací na www.colours.cz.

Mighty SoundsMIGHTY SOUNDS: Už zaběhlý festival s velmi dobrým obsazením. Sedmý ročník Mighty Sounds proběhne od 15. do 17. července podruhé na letišti Čápův Dvůr v Táboře. Na tuto akci se sjíždějí příznivci punku, rocku, ska, reggae, hip hopu, ale i řady dalších stylů. Každý si zde prostě najde něco. Ze zahraničních hvězd najdeme v letošním line-upu jména, jako Anthony B, Bob Wayne, Have Nots, Madball, The Casualties, The Movement, The Prosecution, Total Chaos či Sarah Sin. Z domácích intepretů pak třeba Sto Zvířat, Sunshine, Prago Union, Fast Food Orchestra, The Chancers, N.V.Ú. nebo Basta Fidel. Vstupenky jsou k mání do konce června za 820 korun. Více informací na www.mightysounds.cz.

Benátská nocBENÁTSKÁ NOC: Dalším hojně navštěvovaným festivalem je Benátská noc. Její 19. ročník se koná tradičně na Malé skále v Českém ráji od pátku 29. do neděle 31. července, se čtvrtečním warm-upem pro nedočkavé. Tentokrát se několik desítek kapel představí na třech pódiích. WIGWAM Stage nabídne jména, jako Gipsy.cz, Wohnout, Lenka Filipová, UDG, Visací Zámek či Viléma Čoka a Bypass. Na HARD ROCK CAFE stagi vystoupí například Olga Lounová, Chinaski, Lucie Bílá, Čechomor, švédští Clawfinger, Olympic nebo David Koller s kapelou. OPEN stage pak obsadí mimo jiné Katarína Knechtová, Divokej Bill, Iné Kafe, Aneta Langerová, Nightwork, Kryštof, zpěvačky Patricie a Debbi, ale i německá legendární skupina Scooter. Vstupenky vyjdou do konce června na 1 190 korun. Jednodenní na pátek či sobotu pořídíte za 790 Kč, přičemž nedělní program je k tomu zdarma. Více informací na www.benatskanoc.cz.

České hradyČESKÉ HRADY: Putovní festival České hrady se sice rozjíždí už 8. až 9. července v Rožmberku nad Vltavou, přesto jsme ho zařadili až na konec této sekce, protože každý pátek a sobotu po celý měsíc najdete stejné interprety někde jinde. Po Rožmberku následuje Točník, Švihov a Kunětická Hora. Pokračuje se i v srpnu, ale na to si budete muset počkat ještě měsíc. A koho, že to na různých tuzemských hradech uvidíte? Například kapely Tata Bojs, Wohnout, Divokej Bill, Kryštof, Vypsaná fixa, Sunshine či Tomáše Kluse a Jiřího Schmitzera a rapera Vladimira 518 s Terezou Černochovou. V pátek začíná program v 19 hodin, v sobotu pak v 11.30. Vstupenky koupíte na pátek za 200 korun a na sobotu za dvojnásobek. Více informací na www.ceskehrady.cz.


OSTATNÍ


Boskovice festivalBOSKOVICE 2011: Ještě jsme si na závěr nechali dvě akce, které se nám do žádné předchozí kategorie nevešly. Od 7. do 10. července můžete v Boskovicích pobýt na už 19. ročníku festivalu, který nese název města a je věnovaný místní židovské čtvrti. Kromě kvalitní hudby se můžete na různých místech těšit na výstavy, divadlo, filmy či autorská čtení. Z hudebního programu vybíráme kapely, jako Jananas, Prago Union, The Chancers, The Plastic People Of The Universe či Budoár staré dámy. Vstupenky na celý festival stojí 390 korun. Více informací na www.boskovice-festival.cz.

Studnice festSTUDNICE FEST: Areál Cihelka na kraji Hlinska hostí v pátek 22. a v sobotu 23. července devátý ročník festivalu Studnice Fest. Možná, že jste o této akci ještě neslyšeli, ale pokud jste si v tomto termínu nevybrali nic z výše nabízených festivalů, pak vyrazte do Hlinska. Zahrají zde totiž taková jména jako Vypsaná fixa, Skyline, Tleskač, Toxique, Sunshine, Volant, Imodium či Niceland. Vstupenky stojí do konce června pouhých 250 korun. Více informací na www.studnicefest.cz.


Text: Pavel Urban
Foto: Oficiální stránky akcí

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:
Festival Rock for People uzavřel zahraniční line-up
Kostka ledu na Hip Hop Jamu 2011
Benátská noc přivítá Nightwork i Lucii Bílou

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání