Kulturní servis Puls zve na Brněnský Majáles

Majáles BrnoV pátek 29. dubna proběhne v Brně osmý ročník největších studentských oslav tohoto jara. Nebude chybět majálesový průvod s alegorickými vozy, studentské kapely, jarmarky, bohaté doprovodné programy a samozřejmě tradiční volba krále Majálesu. Kdo bude letos vládnout hlavnímu městu Moravy? Součástí festivalu je i pestrý hudební program.

 

Širší náplní oslav bude, stejně jako každý rok, spousta atraktivních akcí. Už toto úterý 19. dubna se v Brně pořádá Student Party, na které to všichni přítomní pořádně roztočí. Můžete se těšit na oficiální Majálesový warm-up s Face Paintingem, GoGo tanečnicemi, originální Zumba Show a DJ´s, kteří budou hrát jen ty nejlepší pecky. Akce se pořádá v SEMILASSU na Palackého třídě 126.

Majáles BrnoNejdůležitější den oslav se koná v pátek 29. dubna od 12 hodin. Bujaré veselí zahájí velký majálesový průvod, který bude tentokrát tvořen také alegorickými vozy a hudebním doprovodem. Každý účastník na místě dostane tekutou odměnu a může si pořádně z plných plic zaskandovat. To už je důvod k účasti, ne? Zástup dojde až do Sportovního areálu Hněvkovského, kde bude probíhat hlavní program Majálesu. Tím bude přítomné provázet komentátor Tomáš Matonoha. A kdo přijde brněnskou mládež pobavit a rozproudit jí krev? T-music stage představí kapely jako Wohnout, Divokej Bill, Chinaski a Tata Bojs. Na G2 pódium se vrhne Tleskač, Sto Zvířat, Jirka Macháček s Mig 21, ale i Vypsaná Fixa. Třetí velká stage přivítá partičku Fast Food Orchestra, Midi Lidi nebo hip hopové uskupení Prago Union. Vybírat můžete z různých hudebních stylů, na své si přijde snad opravdu každý. V neposlední řadě se návštěvníci mohou vydat také k 4. studentské stagi, kde si poslechnou umělce Last Time, Univers, The Hydes, Nechce se nám nebo třeba OvoceLenina.

Velkou novinkou letošního ročníku je Majáles Fashion market, který zahrnuje desítky stánků s nezávislou módou a nepřeberným množstvím doplňků. Studentský jarmark bude už druhým rokem prezentovat jednotlivé spolky a aktivity studentů i samotných škol. Kreativita a nápad vyhrávají. Zapomenout nesmíme ani na tradiční volbu Majálesového krále. Komu asi předá úřadující panovník FLUNDR DE FILÉ z Fakulty informatiky Masarykovy univerzity své žezlo?


Majáles Brno


Pokud chcete na Brněnský Majáles vyrazit a nemáte ještě vstupenku, zkuste své štěstí u nás – až do pátku 22. dubna můžete bojovat o jeden z lístků na tento studentský festival. DO SOUTĚŽE SE MŮŽETE ZAPOJIT ZDE.


Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: Majáles
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:
Blesková soutěž - vyhraj vstupenku na Brněnský Majáles
První zastávka festivalu Majáles bude v Hradci Králové
Vysoká škola ekonomická zvolí svého krále - dokáže obhájit titul krále Majálesu
Studentský festival Majáles brzy vypukne

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání