Jarní Sázavafest se už blíží

Jarní SázavafestSvé první kulatiny letos oslaví oblíbený letní festival, který se koná v prostředí romantické posázavské přírody - Sázavafest. Po celou dobu působení na české scéně se tento multikulturní svátek hudby těší obrovskému zájmu jak českých, tak zahraničních návštěvníků. Láká je především svou rozmanitostí. V loňském roce pokořil dvaceti tisícovou hranici návštěvnosti. Pokud si teď říkáte, proč v tuto chvíli lákáme na letní festival, odpověď je jednoduchá. Chtěli bychom vás totiž pozvat na „předskokana“ této akce Jarní Sázavafest.


Ten se uskuteční 2. dubna v Kulturním centru Vltavská na Praze 7. Oficiální start je ohlášen na sedmnáctou hodinu, ovšem nedočkavci mohou Velký sál obývat již o půl hodiny dříve.

Velkým lákadlem jarního Sázavafestu je bezesporu oblíbený písničkář Tomáš Klus, skladatel a především zpěvák s melodickými rytmy Michal Hrůza či třinecká kapela Charlie Straight, která anglickými texty postupně dobývá srdce českého publika.

Jarní SázavafestJelikož je Sázavafest multižánrovým festivalem, můžeme se těšit na zástupce mnoha hudebních stylů. Hned tím prvním bude energická funky hip-hopová formace Bad Ass Honkies, tvořená Viktorem Žákem (kytara, zpěv), Jiřím Matysem (basa, zpěv), Danem Hruškou (bicí) a zástupkyní něžného pohlaví Eliškou Lapkovou (zpěv). Jejich hudba pomocí jednoduchých hudebních nástrojů, vzniká přímo na pódiu. Po nich naše ucho i oko potěší elektronická muzika v podání Lakeside X, kteří minulý rok vydali desku „City of Red Lights“. Během vystoupení se můžeme těšit na křest a premiérové uvedení nového klipu k celovečernímu dokumentu režisérky Ivany Benešové „Zneužívaný“.

Mnohé fanoušky jistě potěší největší hity kapely Tichá Dohoda, kterou v roce 1986 založil Dan Šustr, Jiří Šimeček, Zdeněk Macek a Jan Hájek. Teď je uslyšíme v podání bývalé zpěvačky Blanky Šrůmové. Pobavit nás přijde také Ruda z Ostravy. Nebudou chybět jeho skladby jako je „Nuda“, „Fajna Mama“, „Hepy Kurde“ nebo „Tata zvrací“, ke které se v těchto dnech dotáčí videoklip. Jak sám říká, mohou se fanoušci těšit na „Best of Ruda“.

Jarní SázavafestPříznivce indie-popu jistě zaujme světová premiéra projektu producenta Hadžiho. Líbezná rytmická kapela s plastickým zvukem Nano vystoupí na závěr celého večera.

Pro filmové fajnšmekry bude na druhé scéně připraveno promítání snímků v rámci charitativního projektu „Oči otevřený“. Těšit se můžete na dílo fotografa Yanna Arthuse Bertranda „Home“, který komentářem doprovodí Zdeněk Svěrák, dále na dokument z dílny americké ekologické organizace Earthlings s názvem „Pozemšťané“ či snímek Rona Frického Baraka „Odysea země“.

Vstupenky jsou již nyní za cenu 220 Kč k dostání v síti Ticketpro, na místě je pak seženete za 250 Kč. Akce slibuje výjimečný zážitek, proto nezahálejte a přijďte si první dubnovou sobotu vychutnat nejen hudbu všech možných žánrů, ale také atmosféru hudebního festivalu pod střechou.


Text: Tereza Netoličková
Foto: Sázavafest
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Vyberte si z lákavých akcí
Listopad přináší rozmanitou kulturní zábavu
Lákavý svět festivalů - udělejte si hudební výlet
Hudební léto v plném proudu

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání