Děti Ráje budou číst i dětem

Děti Ráje čtou svým dětemHerci z muzikálu Děti Ráje se chystají číst pohádky svým dětem. A nejen jim. V tomto směru bude totiž pojata nová deska, na které se objeví hlas Sagvana Tofiho, Lukáše Vaculíka, Míši Noskové, Bořka Slezáčka, Michaela Foreta a dalších účinkujících. Jak dopadlo první setkání protagonistů v nahrávacím studiu? Byli jsme u toho!


V pondělí 11. dubna, v dopoledních hodinách, se k nahrávacímu studiu v poměrně klidných pražských Nuslích pomalu sjížděly osobnosti z úspěšného muzikálu Děti Ráje. Pravda, ještě v podstatě ranní čas pomáhal poněkud ospalé atmosféře, která panovala ve studiu, a spíše si tu většina přítomných dopřávala poklidnou snídani. Pak ale dorazil živelný autor muzikálu, a také místopředseda odborů, které si Děti Ráje založily, Sagvan Tofi.

Postupně se do rozjařené atmosféry vložili i další přítomní umělci jako Lukáš Vaculík, Bořek Slezáček, Michael Foret, Petr Poláček, Šárka Marková, na chvíli dorazivší i Míša Nosková a další. Celá akce byla ale svolána hlavně proto, aby se představil nový projekt, který je spjat s muzikálem Děti Ráje. Protože se v průběhu muzikálu stali někteří aktéři rodiči (Míša Nosková, Sagvan Tofi, Michal Běloušek a Michal Dvořák) a jiní mají už bohaté zkušenosti s ratolestmi, rozhodl se tým natočit CD, kde budou známé hlasy vyprávět pohádky dětem. Konkrétně se jedná o „Pohádky z Kunratického lesa“ od Arnošta Víta.

Režie nahrávky s pracovním názvem „Děti Ráje čtou svým dětem“ se ujal Jan Jiráň, kterého můžete znát z pražského Studia Ypsilon. Ten také na dopoledním srazu předal jednotlivým účinkujícím příslušné texty a k humorné atmosféře přispěl poznámkou, že doufá, že nikdo není dyslektik a nebude mu dělat problém čtení a artikulace. Následně si pak většina představitelů daných rolí vyzkoušela, jak jim to půjde za mikrofonem v nahrávacím studiu. Zatím se ale jednalo opravdu jen o zkoušku, protože nasoukat do studia větší počet fotografů a novinářů, kteří neustále cvakají blesky, je velká zátěž a to už by si Jan Jiráň spíše poradil s tím dyslektikem.

Děti Ráje čtou svým dětemDěti Ráje je český „hit muzikál“, který napsal Sagvan Tofi. Ten své hudební dílo složil z písniček Františka Janečka, Michala Davida, Zdeňka Bartáka a skupiny Kroky. Pokud chcete vidět představení, můžete se zajít podívat do divadla GoJa Music Hall, kde se na pódiu setkává skvěle sehraná parta složená i z lidí, kteří se dnes objevili na natáčení pohádkového CD. Jestli budou povídky rovněž tak uvolněné a humorné jako souznění mezi aktéry, tak se máme na co těšit.

DALŠÍ FOTKY Z NAHRÁVACÍHO STUDIA ZDEText: Aneta Šimonková
Foto: Aneta Šimonková
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
:
Děti Ráje pokořily dvou set tisícovou hranici návštěvnosti
QUASIMODO: Připravuje se nový srdcervoucí muzikál
Kdo bude 200 tisícím návštěvníkem muzikálu Děti Ráje?
Muzikál Děti Ráje oslavil Silvestra 205. představením

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání