Světoví i čeští malíři jsou Tváří tvář býku

TauromaquiaSpecifická výstava v pražském Obecním domě nese název TAUROMAQUIA, TVÁŘÍ V TVÁŘ BÝKU a tematicky se zaměřuje na býčí zápasy a vše s tím spojené. Návštěvníci si mohou na zvláštní expozici prohlédnout díla světových malířů, jako jsou Pablo Picasso, Salvador Dalí či Francisco Goya, ale i domácích umělců Karla Čapka či Emila Filly. Ovšem kromě obrazů uvidí zájemci i řadu doprovodných předmětů či zajímavostí.


Výstava Tauromaquia zprostředkuje také atmosféru nedílné součásti španělské kultury - býčích zápasů. Ty se staly tematikou pro řadu uměleckých děl po celém světě. Kromě Picassa, Dalího či Goyi třeba i pro současného kolumbijského malíře Fernanda Botera, jehož tvorba bude na pražské expozici také zastoupena. Z českých umělců pak jistě můžeme vypíchnout Karla Čapka či Emila Fillu, který „býčími obrazy“ bojoval proti těžkým politickým poměrům ve své době. Podobně tak činili Goya nebo Picasso.

TauromaquiaDo Obecního domu se mohou vydat návštěvníci všech generací. Kromě děl světoznámých událostí, včetně u nás dosud neviděných fotografií Picassa oblečeného v kostýmu toreadora, uvidí lidé i řadu předmětů spojených s danou tematikou. Zájemci si tak budou moct prohlédnout nejen plakáty, filmy, knihy, ale i pravý toreadorský obleček. Díla na výstavu zapůjčila řada tuzemských galerií, ale také třeba španělské muzeum býčích zápasů Museo Taurino či Picassovo Museo Casa Natal v Malaze. Celkově bude v Praze vystaveno zhruba 200 exponátů.

Výstavní sály Obecního domu jsou otevřeny denně od 10 do 19 hodin. Expozice potrvá až do 9. dubna příštího roku. Vstupenky vyjdou v plné ceně na 220 Kč, snížené na 120 a rodinné na 420 korun. Seženete je v předprodejní síti Ticketpro. Více informací o výstavě najdete na www.tauromachie.cz.Text: Pavel Urban
Foto: Tauromaquia


 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání