The Tap Tap opět vyprodali Státní operu v Praze

THE TAP TAPKapele handicapovaných studentů a absolventů škol Jedličkova ústavu The Tap Tap se již podruhé podařilo vyprodat Státní operu Praha. Letošní ročník Mikulášského koncertu The Tap Tap a jejich hostů „The Tap Tap v Opeře“ se uskutečnil 5. 12., sklidil stejný úspěch jako ten loňský. Během zábavné show vysílané v přímém přenosu Českou televizí se rozdávala mikulášská nadílka a v premiéře zaznělo hned několik písní. Mezi nimi také „Hymna proti konci světa“.


Herci z divadla Minor předvedli živě sehraný Večerníček. Slavnostní večer skončil velkým aplausem se standing ovation. „Velmi nás těší, že se okruh našich posluchačů a fanoušků rozšiřuje, a že jsme se pro ně nestali všední atrakcí. Pilně a pečlivě se snažíme pracovat na tom, abychom stále dokola neomílali věci, o kterých již víme, že fungují. Úspěch vnímáme jako určitý závazek vůči publiku i prostředí, které nám umožňuje na sobě dále pracovat,“ říká kapelník Šimon Ornest.

THE TAP TAPKapela The Tap Tap během koncertu ocenila osobnosti, které se podílely na vzniku klipu „Řiditel autobusu“ poprvé uvedeném na loňském ročníku Mikulášského koncertu The Tap Tap v Opeře. Medaili s motivem Božího mlýnu podle návrhu výtvarníka Jana Augusty dostali primátor hlavního města Prahy Bohuslav Svoboda, starosta městské části Oldřich Lomecký, předseda představenstva OSA Roman Strejček, ředitelka nadace Jedličkova ústavu Alena Peštová a také Martin Dvořák, za jehož vedení Dopravní podnik hlavního města Prahy podpořil vznik písně i klipu k ní. Na konec koncertu dostal medaili i nevidomý pianista Petr Hudec za dlouhodobou spolupráci s kapelou, ale především za odvahu, s jakou se vyrovnává se svou těžkou životní situací.

Vyvrcholením koncertu byla premiéra nové hymny, která pozvala diváky ke sledování happeningu a velké benefiční akce nazvané Koncert proti konci světa, jež se připravuje na poslední večer před koncem mayského kalendáře 20. 12. 2012.  Autorem textu „Konec světa – zrušeno“ je Tomáš Hanák, který jej spolu s Xindlem X také nazpíval. Hudbu složil Michal Nejtek. „Text se mi líbil a byl jsem rád, že to můžu dělat s The Tap Tap, Tomášem Hanákem a Xindlem X. Doufám, že tato píseň bude znamenat konec světa, ale toho blbého světa a té blbé nálady a konečně se vrátí radost,“ řekl Michal Nejtek.

THE TAP TAPDalšími hosty The Tap Tap v Opeře byli Matěj Ruppert, Dan Bárta, Tonya Graves, Ondřej Hejma, Marek Eben a nevidomý pianista Petr Hudec. Kapelu doprovodil Královský symfonický orchestr, Pražský smíšený sbor, sbor La Grande Bande, lidová muzika NOTIČKY a taneční soubor Mirabel. Moderátory večera se stali Ladislav Angelovič a Jan Kraus.

Výtěžek z benefičního koncertu bude využit na vybavení centra STUDEO, které je určeno pro vzdělávání handicapovaných lidí s cílem zlepšit jejich uplatnění na trhu práce. Diváci v Opeře i u televizních obrazovek podpořili kapelu a STUDEO částkou téměř milion korun. Podpořit vzdělávání lidí s handicapem je možné celoročně formou DMS ve tvaru DMS STUDEO na číslo 87777.


Zdroj: 2media.cz
Foto: 2media.cz


 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání