Vyrazte se Světluškou za kulturou

SVĚTLUŠKASvětluška opět chystá zajímavé akce, které by neměly ujít pozornosti široké veřejnosti. Samozřejmostí je charitativní večer. Ten bude přenášen i médii, ovšem se Světluškou vás čeká i zábavná jízda. Doslova. Na trojkole z Ostravy do Prahy.


Zdá se, jako by to bylo nedávno, co jsem byla na charitativním večeru v Pražské křižovatce (kostele svaté Anny), kde za účasti moderátorů Viktora Preisse a Vojty Dyka vystoupila řada osobností, jež podpořily projekt Světlušku. A z vlastní zkušenosti mohu říci, že tento zážitek byl opravdu ojedinělý a přímý přenos ho nenahradí. Proto se podívejte, jaké akce Světluška chystá, aby vám neunikl stejný zážitek jako mně.

Na kole z Ostravy do Prahy
Trojkolo, které bylo sestaveno speciálně pro Světlušku, bude pokřtěno 2. listopadu ve 12:30 na Jiráskově náměstí v Ostravě. Zde budou přítomni zpěvačka a patronka Světlušky Aneta Langerová, moderátor Aleše Juchelka a Martina Kaderková, ředitelka nadačního fondu Českého rozhlasu. Po této ceremonii nasedne Aneta Langerová se zrakově postiženou sjezdařkou Aničkou Kulíškovou a moderátorem Petrem Rajchertem na kolo a vyjedou k cíli -  Opava. Odtud pojede kolo přes Moravu, Čechy, až zakotví v Praze. Posádka na kole se bude štafetově měnit. Namátkou můžeme jmenovat ještě Štěpánku Hilgertovou, Aleše Valentu, Ondřeje Brzobohatého, Pavla Nového, Lucii Výbornou, pošťáka Ondru - Martina Kavana, Roberta Zárubu a další. Kdo bude čekat v cíli? Herci Simona Stašová a Pavel Liška a nevidomá Ráchel Skleničková. Předpokládaný termín? 9. listopadu. To už bude navazovat další akce  - benefiční večer pro Světlušku. 

Sedmý večer pro Světlušku v Pražské křižovatce
SVĚTLUŠKALetošní ročník koncertu Světlo pro Světlušku bude opět přenášet ČT1 a ČRo 1 Radiožurnál. Večer začne ve 21 hodin v Pražské křižovatce (kostele svaté Anny) a můžete se těšit na řadu osobností. Vystoupí zde samozřejmě patronka Aneta Langerová a dále její hosté. Těmi bude Jiřina Bohdalová, Simona Stašová, Pavel Liška, David Koller, Anna K, Ondřej Brzobohatý, Matěj Ruppert, 4TET, Michal Hrůza, Tonya Graves, Kašpárek v rohlíku, Kühnův dětský sbor a nevidomé děti. A moderátoři večera? Opět se zde objeví Vojta Dyk, přičemž mu bude moderátorskou partnerkou Adela Banášová. A pokud jste zvědaví na to, jak si známé osobnosti poradí, když na chvíli ztratí zrak, tak i letos nebudete ochuzeni o reportáž „DEN POTMĚ“. Zde se ukáže Jiřina Bohdalová, Simona Stašová, moderátorka Adela Banášová a zpěvačka Anna K.

Vstupenky na večer lze zakoupit v předprodejních sítích Ticketpro a Ticketstream od 250 korun a v den konání na místě od 300 Kč. Výše vstupného je dobrovolná a je příspěvkem do sbírky Světluška. Vstupenky jsou pouze k stání a jejich cena neurčuje místo v sále. Kapacita sálu je 600 míst. Vstup do sálu je od 19:45 do 20:45 hod.

Jak podpořit Světlušku?
Během přímého přenosu mohou diváci a posluchači kontaktovat  Call Centrum, kde se v roli operátorů představí známé osobnosti. Těm volající sdělí výši svého daru, který pošlou po skončení přenosu na sbírkové konto 99999 99999/0100. Možností jsou i DMS, kdy na číslo 87 777 ve tvaru DMS SVETLUSKA zašlete příspěvek (1 DMS = 30 Kč, Světluška obdrží 27 korun). Ve tvaru DMS ROK SVETLUSKA  je pak forma pravidelné měsíční podpory Světlušky ve výši jedné DMS po dobu jednoho roku. Sbírkové konto Světlušky „deset devítek" 99999 99999/0100 je rovněž otevřené po celý rok.


Text: Aneta Šimonková
Foto: Světluška
 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání