Circus Circus Classic doslova bere dech!

cZkuste zapátrat v paměti, kdy jste byli naposledy v cirkusu. Většina z vás jistě musí dloubnout pěkně hluboko, aby nějakou tu vzpomínku z manéže vylovila. Chcete-li si připomenout (ne)tradiční cirkusové umění, rozhodně vyrazte na pláň Hagibor na Praze 10. Až do 6. listopadu tam mezinárodní show předvádí Circus Circus Classic. A vážně stojí za to!


I já na tom byla s pamětí podobně, a když jsem se v sobotu po obědě chystala vyrazit na druhý ročník show cirkusu Classic, jen matně se mi vybavovaly vzpomínky z dětství. Že mě představení natolik nadchne, jsem ovšem nečekala.

CIRKUS CIRKUS CLASSICU vstupu do cirkusového stanu, který vyrostl poblíž sportovní haly Hagibor, vás mile, pokud jste dívka, tak ještě přívětivěji, přivítají pánové v nádherných uniformách. Čekáte-li, že jakmile projdete plachtovým vchodem, dostanete se rovnou do manéže, jste na omylu. Na velkém omylu. Circus Circus Classic je totiž nejen obrovský, ale také, na cirkusové poměry, komfortně vybaveným stanem.

První část stanu je jakýsi vestibul. Jakmile vejdete, na první pohled vás upoutá sedačka, na které se fotí návštěvníci s roztomilými bílými lvíčaty. Možnost pohladit si mláďátka, nebo se s nimi vyfotit má opravdu každý a věřte mi, že se nad nimi budete rozplývat velmi dlouho. A nebudete mít fotku i s krotitelem lvů, lvíčata si totiž můžete pochovat úplně sami. Že jsou to šelmy na svém místě, jsme se přesvědčili i my a po vzdychání, nad vší tou roztomilostí, jsme se vydali dál.

Ale ani teď jsme nebyli v manéži. Té totiž předcházel ještě prostor se stánky s občerstvením, tradiční cukrovou vatou a suvenýry. Nechyběly tu ani stolky a židle, teráska, nebo koutek pro děti a za drobnou úplatu jste se mohli podívat i do cirkusové zoo.

To hlavní je ale pořád cirkus a show. Rudo-zlatá manéž byla téměř poloprázdná. No jo, časy, kdy byl cirkus jednou z nejžádanějších atrakcí, jsou bohužel ty tam. Tedy alespoň, co se českého publika týče. Komu bylo ovšem nějaká publikum naprosto ukradené, byly děti. Ty už bavil jeden z klaunů, roztomilý Francouz Viktor Rossi.

CIRKUS CIRKUS CLASSICCirkus začal přesně na čas tanečním vystoupením v podání Hollywood dance show, kteří se v manéži objevili ještě několikrát a divákům, spolu s druhým klaunem Dominikem, zpříjemňovali čas například během stavění rekvizit.

Pak už ale začala ta pravá podívaná. A začala pěkně zostra. Adrenalinovou jízdu na kole v železném kruhu, zavěšeném ve vzduchu předvedl brazilský jezdec Jefferson. Na poprvé mu sice představení nevyšlo, i tak ale diváci hleděli vzhůru s otevřenou pusou.

K cirkusu samozřejmě patří i drezůra zvířat. Těch bylo v programu několik. Diváci si tak mohli vychutnat unikátní drezůra chrtů a lam, ale například i drezůru slonů, která patřila k nejlepším bodům programu, nebo jedinečné představení nebezpečných bílých lvů pod vedením Jana Ringela.

Výběr toho nejlepšího představovali i artisté. Ať už to byla akrobacie na vertikálním laně v podání ruského dua Kalachev, které předvedlo úsměvnou show se psem, španělský provazochodec Jose Muňoz, jenž ukázal temperament na laně i pod ním, a ač mu jeden kousek nevyšel a artista z lana spadl, sklidil obrovský potlesk publika. Zazářila rovněž i nožní žonglérka Claudie Bremlov, ta naštěstí dala přednost cirkusu před kadeřnictvím.

CIRKUS CIRKUS CLASSICCo ovšem doopravdy ohromilo a nahnalo husí kůži, byla show s noži a kuší italské dvojice Jasters. Pár začal zlehka. Nějaký ten nožík do desky za mladou Italkou by skousl kde kdo, když ale Giacomo překryl svou partnerku Elenu bílým plátnem a házel po ní noži, publikum sedělo napjatě a téměř bez hnutí. Vrcholem však bylo, když dívku roztočil na podstavci a opět se jí pokoušel nezranit. To už pár diváků neuneslo a zakrývalo si oči.

Další neskutečnou podívanou bylo poslední číslo dne, takzvaný Loping smrti v podání čtveřice charismatických mladíků Diorios. Ti na obrovské konstrukci předváděli neuvěřitelné kousky, nejenže se při nich tajil dech, ale to hlavní, opravdu přítomné pobavily. Adrenalinové číslo se dočkalo i ovací ve stoje.

Po představení měli všichni ještě možnost popovídat si s vystupujícími, kteří se shromáždili ve druhé části stanu, rozdávali autogramy a loučili se se spokojeným publikem. Circus Circus Classic vrací cirkusovou show ke svým kořenům, navíc přidává moderní prvky a drive, který baví nejen děti, ale i jejich rodiče. Je to představení, jaké neuvidíte každý den, navíc vám opravdu vrátí vzpomínky a vykouzlí úsměv na rtech.


Text: Tereza Netoličková
Foto: Jakub Urban

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Vyhrajte vstupenky na Cirkus Cirkus Classic
Praha 10 ožívá cirkusem
Poznejte cirkusové umění zblízka
Festival Cirkus Cirkus zná svého vítěze

 

 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání