BANANA DAY: Jak se tvoří zápis do knihy rekordů

Banana DayPokud vás zajímá, jak může vzniknout zápis do České knihy rekordů, můžete se ve středu 5. října zúčastnit dalšího pokusu o zařazení. Největší informační portál pro studenty Primat.cz organizuje pokus o vytvoření nového rekordu. V jaké disciplíně? Půjde o pojídání banánů. Akce se uskuteční na Vítězném náměstí v pražských Dejvicích. Co je k tomu zapotřebí? A jak vše bude probíhat?


Banana Day začne s úderem jedné a dle odhadu organizátorů by měl skončit o tři hodiny později. Hlavní hvězdou celé akce bude zastupitel tropického ovoce, banán. Cílem je, aby se zdolal rekord v největším počtu lidí pojídajících banány na jednom místě, zároveň půjde také o jeho co možná nejrychlejší konzumaci. Aby se účastníci nenudili, mohou si zpříjemnit odpoledne na workshopech tematicky nazvaných „How to be a monkey?“, „How to eat a banana?“ a „How to ride a train?“. Program zpestří také několik doprovodných soutěží, které budou opět ve stejném duchu, jako například nejrychlejší snědení banánu nebo přesné házení slupek na opici.

Banana DayKaždý rekordman obdrží u vstupu samozřejmě tolik potřebný banán a také náramek s heslem celé akce. Ten má sloužit jako statistický ukazatel pro uznání rekordu. Zároveň vám však bude sloužit i jako vstupenka na velkou večerní párty „Banana Night“, kde se má český rekord oslavit. Mejdan bude probíhat v music clubu Zlatý strom na Starém Městě. Na akci je vstup zdarma, jako pozornost obdržíte navíc welcome drink.

Jeden ze zakladatelů portálu Primat.cz Miroslav Šíma objasnil, jak vznikl nápad uspořádat Banana Day: „Motivem celého pokusu o rekord je zpestření studentského života. Proto není divu, že se odehraje hned zkraje nového semestru. Navíc si myslíme, že mladí lidé se rádi účastní podobných hromadných akcí, které vnímají jako výzvu. A proč právě banán? Banán je nejoblíbenější tropické ovoce dovážené do Evropy, ale hlavně je jedním z virtuálních činitelů, na kterých stojí princip fungování Primáta. Prostě nám přišel tematicky nejvýstižnější.“


Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: Banana Day


 

 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání