Ve víně najdeš pravdu, na vinobraní i spoustu zábavy

VinobraníDozrál čas, kdy se na různých místech naší republiky pořádají vinobraní s čerstvým burčákem a samozřejmě také doprovodnými programy. Protože je těchto akcí opravdu hodně, připravili jsme pro vás tip, kam můžete vyrazit tento víkend. Jedno úsloví říká, že by měl člověk vypít tolik burčáku, kolik má v těle litrů krve, aby se mu prý pořádně pročistila. Zda to opravdu funguje, už musíte vyzkoušet sami.Vinobraní VinohradyVINOHRADSKÉ VINOBRANÍ S MŇÁGOU A ČECHOMOREM
Prostory náměstí Jiřího z Poděbrad se i letos zaplní velkým pódiem, tribunou s lavicemi a spoustou stánků. Patnáctý ročník začne v odpoledních hodinách v pátek 16. a potrvá až do sobotního večera 17. září. Vinohradské vinobraní je tentokrát rozděleno do různých tematických okruhů – od starověku, přes gotiku, renesanci, baroko, až po 19. a 20. století. Dvoudenní program zahrnuje přednášku o historii vína, gladiátorský zápas, středověkou kapelu, renesanční tanec nebo Divadlo v pytli, ale i jarmark a různé soutěže pro malé i velké návštěvníky. V pátek zahraje k poslechu i tanci Čechomor a Mňága a Žďorp, další den pak Žižkovanka, Stanley´s Dixie Street Band, Hudba Praha a závěrem večera Kamil Střihavka & Leaders. Role moderátorů se ujali Jan Vala a Petr Stolař. První den vinobraní začíná v 16 hodin, sobotní už ve 14:00. Oba večery zakončí úder desáté hodiny.

Vinobraní GrébovkaVINOBRANÍ NA GRÉBOVCE ANEB ANTICKÉ BAKCHANÁLIE
Ve stejném termínu, tedy 16. a 17. 9., můžete v hlavním městě vyrazit také na náměstí Míru a do Grébovky, kde se bude pořádat další vinobraní. Tady však bude doprovodný program zcela jiný. Přítomné ohromí elegantní promenáda bohů, vinná fontána, římské lázně, velká ohňová show, návrat Neptuna na Grottu nebo přítomnost živého slona. O hudební vložku se postará zpěvačka Ilona Csáková a německá skupina Corvus Corax. Ani zde nebudou chybět dobové trhy s prodejem burčáku, občerstvením a výrobků tradičních řemesel. Páteční program bude probíhat od 14 hodin na náměstí Míru, sobotní začne ve stejnou hodinu, ale přesune se do Havlíčkových sadů. Akci bude moderovat Honza Musil.

Vinobraní MělníkTRADIČNÍ TŘÍDENNÍ SLAVNOSTI VINAŘŮ V MĚLNÍKŮ
Dobré víno ochutnají také v Masarykově kulturním domě Mělník i v Mělníku samotném. Od pátku 16. do neděle 18. září bude na čtyřech scénách – náměstí Karla IV., Folk a country v Palackého ulici, prostory před a park za Masarykovým kulturním domem – zábava všeho druhu. Na programu bude například vystoupení Jazz Q Martina Kratochvíla, Vladimíra Mišíka a ETC, skupiny Arakain, Viléma Čoka se svou partou Bypass, zpěvačky Anna K, Janka Ledeckého, Vltavy, Marty Kubišové nebo Lucie Bílé za doprovodu kapely Petra Maláska. O netradiční zpestření se postará průvod Karla IV., velkolepý ohňostroj, žonglérské vystoupení, loutkové divadlo, Grál předvede ukázku dobové hudby a Ambrosia zase dřívějších tanců. Tyto slavnosti vína jsou však zpoplatněny. Vstupné na tři dny je v ceně 200 korun, děti do 12 let ho mají za polovic, návštěvníci do 3 let a důchodci, kterým je více jak sedmdesát, mají vstup zdarma.


Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: Oficiální stránky akcí

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:
S nemocí motýlích křídel seznámí populární osobnosti
46 dnů světového skla na Pražském hradě

Unikátní výstava panenek ohromí nejen vášnivé sběratele
Druhý ročník Prague Fashion Weekendu se blíží

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání