Praha 10 ožívá cirkusem

Cirkus Cirkus ClassicJeden cirkusový festival je za námi a další na nás čeká v areálu Hagibor na Praze 10. Tento třetí ročník Mezinárodního festivalu cirkusového umění probíhá od 28. září až do 6. listopadu. Kromě šesti bílých lvů z České republiky, které nenajdete v žádném evropském cirkuse či naší ZOO, vystoupí artisté z celého světa. V show uvidíte například kolo smrti z Kolumbie, fantastickou drezuru slonů z Itálie, drezuru exotických zvířat z Ruska a užijete si také další adrenalinová vystoupení, která mohli obdivovat diváci v různých koutech naší planety, a to vše v luxusním vyhřívaném šapito.


Cirkus Cirkus ClassicV minulém týdnu jsme mohli potkat spoustu vyzdobených kamionů, které do areálu naváželi celé šapito a ostatní věci, jež slouží pro komfort divákům. Během jediného dne vyrostl velký cirkusový stan a svými rozměry slibuje jedinečnost představení. Hagibor je zvláštní svou historií, nese pojmenování po někdejším židovském sportovním klubu ŽSK Hagibor, který tu měl působiště. Během druhé světové války se zde nacházel Židovský starobinec, nemocnice a sportovní areál. V dnešní době jsou prostory ve správě Rádia Svobodná Evropa.

Můžeme se také těšit na vystoupení Jana Ringela, který má ve svém programu drezuru bílých lvů. Mimo tyto mazlíčky rodina Ringelova chová další vzácná zvířata - pět lvic, deset tygrů, dikobrazy a jednoho hrocha. Rodinný klan se drezuře věnuje celý život. Jan se v civilu živí jako řidič a zvířata má jako koníčka a životní náplň. „Když jsem chtěl studovat chov exotických zvířat, nebyl otevřen ročník, tak jsem šel na automechanika. Drezuru tak dělám, ale nemám na ni školu.“ Ale ani škola nezabránila tomuto cvičiteli v nastudování nebezpečné show, kterou diváci jistě ocení jako jinde ve světě, kde bílí lvi sklízí ovace ve stoje.

Cirkus Cirkus ClassicDalší českou senzací je rychložonglér Rudolf Janeček. V době oblíbeného jugglingu ani není třeba toto umění příliš představovat. Sólové žonglování či žonglování ve skupinách nalezneme na programu každého cirkusu. Obvyklými pomůckami žonglérů jsou kužely, kroužky, malé míčky, ale používají se také cihly z odlehčeného materiálu nebo hořící pochodně. Česká republika patří mezi světové velmoci v tomto odvětví. Každá generace má svou osobnost, v 70. až 90. letech vynikal Jack Bremlov, dále pak Mario Berousek. Mezi největší současné evropské talenty patří bezesporu Rudolf Janeček.

Vstupenky, nejen na české celebrity v oblasti cirkusového umění, máte možnost zakoupit v předprodeji společnosti Ticketportal od 149 do 499 korun. Začátky představení jsou ve středy a čtvrtky od 17:30, v pátky od 14:00 a 17:30, v soboty od 13:30 a 17:00 a v neděle od 11:00 a 15:30. V době státních svátků se hraje jako v sobotu.Text: Simona Hradecká
Foto: Cirkus Cirkus Classic

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:
Poznejte cirkusové umění zblízka
Festival Cirkus Cirkus zná svého vítěze
Největší cirkusový stan nabídne neobyčejnou podívanou

Cirkus Cirkus Festival – Pestrá show s neuvěřitelnými výkony

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání