HOLA HOLA, MATĚJSKÁ POUŤ VOLÁ!

Matějská pouť„Přistupte blíže, pojďte se pobavit, pojďte se povozit!“, tato a jiná podobná volání zná snad každý z nás. Kolotočáři tradičně přijeli do Čech, aby tu předvedli své velkolepé atrakce, pobavili diváky a přivítali jarní období. Co všechno nabízí letošní Matějská pouť?


Stejně jako každý rok si přijde na své téměř každý. Ti, kteří se raději drží při zemi a užívají si klasických atrakcí, jakými jsou autodromy, střelnice či domy hrůzy, ale i tací, jež dávají přednost zvyšování hladiny adrenalinu.

Matějská pouť
Matějská pouť začíná, jak je zvykem, vždy 27. února kdy má svátek Matěj a je vůbec první jarní poutí v Evropě. Atrakce jsou umístěny v areálu Výstaviště Praha v Holešovicích. Doplněny jsou o rychlá občerstvení, se kterými se letos roztrhl pytel, orientální cukrovinky i třeba stánek se švýcarskými sýry. Vyzkoušeli jsme pro vás pár atrakcí, od klidnějších po extrémní, abychom zjistili, která má nejlepší kvalitu. Doporučujeme začít pozvolna a dobroty z rychlého občerstvení ochutnávat až po průchodu atrakcemi.


První zvolená atrakce „Break Dance“ stála 50 Kč a pro zahřátí byla naprosto ideální. Malé raketky, které se točí kolem své osy a zároveň ještě dokola po podstavci v závratné rychlosti nám dali co proto. Dámám a drobným dívkám radíme předem, aby tuto show podstoupily pouze v mužském doprovodu, protože občas dá práci, abyste v raketce zůstaly po celou dobu klidně sedět a nevypadly.


Monstrum s názvem „Kamikaze“ se zprvu tváří velmi nenápadně, dvě obrovská ramena s kabinami, umístěná vedle sebe, visí dolů a lákají k nevšednímu zážitku. Ve chvíli, kdy se za vámi zaklapne klec, se rozjíždí extremní jízda, při níž ramena opisují 360 stupňů. Na dobrou půlminutu se pak zastaví ve vzduchu a nechají vás viset hlavou dolů. Tuto jízdu můžete zažít za 60 Kč.


Aby se nám příliš nezatočila hlava, dali jsme si malý odpočinek na „Ruském kole“, stálé atrakci, která výstaviště neopouští a jež nabízí krásný pohled po celé Praze. Za 50 korunové vstupné však neočekávejte nic velkého, kolo se s vámi otočí třikrát a už je načase vystupovat.


Matějská pouťNejdražší atrakcí letošní pouti je bez pochyby „Bunjee koule“. Zaplaťte si 250 Kč, posaďte se do kovové koule, která vás vymrští nahoru, párkrát se s vámi zhoupne vzduchem a nechá vás zase být. Nápad je to dobrý, ale za tolik peněz si jinde užijete více zábavy.


Naopak vřele můžeme doporučit „Sound Machine“ a „Extreme“, obě po 70 Kč. Atrakce si jsou dost podobné, v obou případech se jedná o velká ramena, s tím rozdílem, že jedno se ve vzduchu spíše houpá ze strany na stranu a druhé jím jen tak poletuje kolem dokola. Vše samozřejmě ve vysokých rychlostech, až chvílemi nevíte, kde máte ruce a kde nohy. Na rozdíl od jiných atrakcí je tato podívaná neskutečně dlouhá a jízdu si užijete do sytosti.


Pokud ještě nebudete mít dost, zbývá už jen „Booster“. Obří žluté rameno, které je díky své výšce (50 metrů) vidět odevšud, se s vámi bude otáčet kolem své osy s přetížením 4g. Sedíte zde v dobře zajištěných lavicích a na rozdíl od „Kamikaze“ jsou obě ramena v jedné ose – tudíž ve chvíli, kdy se jedna kabina dole plní nebo vyprazdňuje, druhá visí ve vzduchu. Otočení jednoho ramene kolem dokola je za úchvatných 6 vteřin. Za tuto zábavu zaplatíte 130 Kč.


Matějská pouťPokud vás láká střelnice, doporučujeme zajít si na ty, které jsou umístěny až ve druhé polovině pouti. Jednak jsou tam levnější (v první části 1 rána za 10 Kč a ve druhé 1 rána za 5 Kč), a také tam mají pravděpodobně lépe seřízené zbraně. Zatímco v první části nám po neúspěšných 5 ranách dali jinou vzduchovku s tím, že by se nám z ní mohlo střílet lépe (najednou jsme trefili všechno), u střelnice blíže konci máte k dispozici takové zbraně rovnou.


Pro mlsné jazýčky je na výběr z bohaté nabídky pouťových sladkostí od tureckého medu, žužu, lízátek, až po perníky. Pro více hladové pak třeba grilovaná klobása kolem 50 korun. Matějská pouť bude v Praze do neděle 18. dubna, pak se její část bude opět přesouvat zase o kousek dál. Provozní doba je od úterý do pátku 14 – 21 hodin a o víkendu od 10 do 22 večer.

 

Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: Incheba Praha


 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání