Děti Ráje pokřtili pohádkové CD

DĚTI RÁJE KŘEST CD POHÁDEKKde jinde pokřtít POHÁDKY Z KUNRATICKÉHO LESA, než v Kunraticích a jak jinak oslavit CD pro děti, než s dětmi. Ovšem chcete-li někam nalákat obecenstvo malých diváků, není to jen tak. Proto se v sobotu 10. září proměnil Kunratický zámecký park v místo plné atrakcí, soutěží, hudby a zábavy.


O tom, že jsou Kunratice opravdu nádherná část matičky Prahy, jistě není potřeba debatovat. Znalí vědí, neznalí si čas na návštěvu v budoucnu jistě najdou. Dominantou Kunratic je trojkřídlý zámek ze 17. století, jehož součástí je také zámecký park. A právě tam se konalo zábavné odpoledne pro děti, akce se jmenovala BABÍ LÉTO.

DĚTI RÁJE KŘEST CD POHÁDEKJak už bylo výše zmíněno, uspokojit stovky dětí není jen tak, proto byly v areálu parku nachystány různé soutěžní disciplíny, kterých se mohly zúčastnit nejen ti nejmenší, ale i jejich rodiče. Ti se tak mohli přesvědčit, zda je jejich dítko už natolik velké, aby porazilo i tatínka, a to jak ve sportovních, tak i ve vědomostních hrách. Mimo to si děti mohly zaskákat na trampolíně nebo ve skákacím hradu, zkusit si střílení z luku, ve výběhu si pohladit živé kozy a ovce, namalovat si vlastní keramický hrneček nebo si zkusit chůzi na chůdách.

„Na tu lezeckou stěnu, mami,“ křičel horlivě asi pětiletý chlapeček a hnal se k horolezecké stěně tak rychle, že mu jeho maminka jen sotva stačila. Ti, co ještě nemají děti, nebo naopak už jsou jejich ratolesti natolik velké, že je na skákací hrad už opravdu neužije, se mohli projít po parku, vychutnat si slunečný a teplý zářijový den, ochutnat zmrzlinu, nebo jen tak posedávat na trávě a užívat si vzdálené tóny z dětské diskotéky, které rozhýbaly nejednoho rodiče.

Nikdo z návštěvníků nemohl přehlédnout pódium s plachtou muzikálu Děti Ráje. Na něm se hrálo divadlo, animátoři tu s dětmi tančili během dětské diskotéky, ale především se tu konal hlavní bod programu, tedy křest CD "Děti Ráje čtou svým dětem Pohádky z Kunratického lesa" a autogramiáda autora pohádek, pana Arnošta Víta i účinkujících muzikálu, kteří postavám z Pohádek z Kunratického lesa propůjčili svůj hlas.

DĚTI RÁJE KŘEST CD POHÁDEKSpolu s nimi byla na pódiu přítomna i Vendula Auš Svobodová. Ta je nejen jednou z kmoter CD, ale zároveň veškerý výtěžek z prodaných nosičů, poputuje na její nadaci Kapka naděje. „Ano Bořku, nedostaneš ani korunu,“ vtipkovala na účet Bořka Slezáčka Šárka Marková, která se též objevila v muzikálu a celou tuto akci moderovala.

A protože se křtilo pohádkové CD, je jasné, že lépe to nedokáže nikdo jiný, než sami děti. Úkolu se zhostila malá Rozárka s mladým fanouškem Spider-Mana, ti spolu pokřtili desku Rychlými špunty. A o tom, že bude úspěšná, nemůže být pochyb, protože Rozárka rozhodně nešetřila a láhev na CD doslova obrátila. „Jsem celý od šampaňského,“ smál se Tomáš Löbl.

A co Pohádkám popřáli sami kmotři spisovatel Arnošt Vít, režisér Jan Jiráň, starostka Kunratic Ivana Kabelová a Vendula Auš Svobodová? „Tak v každé pohádce se plní tři přání, tak já mám tři přání i pro tyto Pohádky a to, aby se CD dobře prodávalo, a aby dvakrát pomáhalo. Dětem zapomenout, že existují televize a počítače a pak také, aby tím krásným výkonem Dětí Ráje, pomáhalo rozvíjet dětskou fantazii, protože když posloucháme, nebo čteme, tak se stáváme spoluautory příběhu. Samozřejmě bych také popřál, ať CD hodně pomůže Kapce naděje,“ řekl režisér pohádek Jan Jiráň.

DĚTI RÁJE KŘEST CD POHÁDEK„Já bych samozřejmě popřála hodně spokojených čtenářů a posluchačů a pokud možno nějaké pokračování,“ vyjádřila se starostka Kunratic Ivana Kabelová. Sám autor Arnošt Vít pak k pohádkám dodal toto: „Já bych měl, když dovolíte, dvě přání. Jedno, aby to CD bylo prima a rádo se poslouchalo, ale aby nebylo tím hlavním. Myslím, že nejhezčí pohádky jsou totiž od maminky a tatínka. A to druhé přání je, aby mě za ty Kunratické pohádky nikdo nebil,“ čímž rozesmál všechny přítomné a předal slovo Vendule Auš Svobodové.

„Já bych samozřejmě chtěla všem poděkovat. Celému týmu, autorům, protože to CD jde opravdu, beze zbytku, na Kapku naděje. Vzpomínám si, že jako malá holka jsem, tenkrát ještě z kazeťáku, poslouchala pod polštářem pohádky a mám na to krásné vzpomínky. Chtěla bych, aby se tohle stalo i našim dětem, protože také já mám šestiletého syna. Dál bych CD chtěla popřát hodně nových dětí, aby ho poslouchaly, v tom vás trošičku vyzývám k reprodukci, aby se narodila spousta nových posluchačů. Já doufám, že k tomu jednou taky přispěji.“

Po křtu následovalo představení s ukázkami z muzikálu Děti Ráje. Zazpívali si nejen herci a zpěváci, ale i děti a rodiče, kteří se, sice zprvu trochu ostýchavě, rozjeli ve velkém a roztančili Kunratický park s hity Michala Davida. Při některých nestačil dech, při jiných zas vhrkly do očí slzy přítomným maminkám, ale na všech bylo vidět, jak skvěle se baví. Nakonec si všichni mohli odnést podpis svého muzikálového oblíbence nebo samotného autora. V místě bylo také možné zakoupit CD a knihu a až do konce odpoledne řádit na atrakcích, zasoutěžit si o úžasné ceny v tombole, nebo si užít některé z představení v podání šikovných animátorů.


Pokud vás teď mrzí, že jste se nezúčastnili BABÍHO LÉTA, máme pro vás alespoň krátký pohádkový rozhovor s Míšou Noskovou.

DĚTI RÁJE KŘEST CD POHÁDEKJak vzpomínáte na natáčení?
"Musím říct, že se mi velmi líbilo. Zjistila jsem, že mě baví i něco jiného, než zpívání a bylo to velmi příjemné natáčení."

Máte nějakou oblíbenou historku z natáčení?
"Můj jediný zážitek je, že se tam měnila jedna postava. Původně to bylo dvouleté dítě, a pak to namlouval Čusbus,  kterému bylo asi deset let. Odešla jsem ze studia, všechno bylo v pořádku a pak mi asi po třech týdnech volali, jestli bych nemohla přijít tu jednu jedinou větu namluvit znovu, protože by bylo blbé, abych mluvila o dvouletém dítěti a ono je mu zhruba deset, takže to je asi jediné, co se mi přihodilo."

Slyšela jste už celé CD s Pohádkami z Kunratického lesa?
"Ne, neslyšela. Hrozně se na něj těším, protože jsem neslyšela ještě ani tu svou pohádku."

Jaká je vaše oblíbená česká pohádka?
"Vždycky jsem měla ráda Boženu Němcovou a její pohádky."

Četli vám rodiče, když jste byla malá?
"Četli. Měla jsem spoustu knížek, pamatuji si třeba takovou tu žlutou – Neználek ve slunečním městě a podobně. Všechno si to pamatuji."

Text: Tereza Netoličková
Foto: Děti Ráje, Tomáš Martínek

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:
Děti Ráje pokřtí CD s pohádkami pro děti
Šárka Marková – Děti Ráje jí byly osudově předurčeny
Děti Ráje budou číst i dětem
Muzikál Děti Ráje má další přírůstek do rodiny – knihu

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání