Brněnská výstava přiblíží život v Himalájích

výstava Šangri-la - Magické Himaláje
Pozoruhodná výstava Šangri-la - Magické Himálaje zaplnila část nákupního a zábavního centra Olympia Brno. Od května až do konce listopadu mohou návštěvníci nahlédnout do života lidí v Tibetu, Nepálu, Bhútánu a Indii, poznat kulturu a přírodu těchto vzdálených zemí.


výstava Šangri-la - Magické HimálajeV jedné z největších putovních expozic svého druhu ve střední Evropě, na ploše   
1 500 m2 v Olympia Show Hall (hala vedle prodejny Asko), je soustředěno více než tisíc originálních exponátů, které na svých cestách po Asii nasbíral brněnský dobrodruh Rudolf Švaříček.


Výstava Šangri-la je mimořádná nejen svým rozsahem, ale také intenzitou, s jakou dokáže zprostředkovat reálný odraz kulturních a náboženských tradic i všedních dnů obyvatel jednotlivých regionů. Vedle vycpaných zvířat návštěvníci uvidí živé krokodýly, hady, želvy, ryby, líheň tropických motýlů v expozici horského pralesa, a také živou džungli s orchidejemi, lotosovými květy, banánovníky či kávovníky. Velkým lákadlem jsou věrné repliky hinduistického i buddhistického chrámu, kláštera, svatyně, nebeského pohřebiště, tržiště a rušné ulice. Součástí výstavy jsou velkoformátové fotografie a projekce.


výstava Šangri-la - Magické Himálaje
Aktuální výstava v Olympii je zkrátka, řečeno slovy organizátorů, magickou cestou za bájným údolím věčného štěstí Šangri-la, ukrytým hluboko v Himalájích. Expozice o magických Himálajích byla za velkého zájmu veřejnosti poprvé k vidění ve Slovenském národním muzeu. V brněnské Olympii bude doplněna o řadu atraktivních doprovodných akcí.Otevírací doba výstavy
: denně včetně svátků, sobot a nedělí od 10:00 do 20:00.

Základní ceník: dospělí 200 Kč (během víkendu 230 Kč), děti 6-15 let/studenti/senioři: 160 Kč.

 


Zdroj: 2media.cz

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání