Pražská ZOO otevírá sezonu plnou novinek

Zoo PrahaV sobotu 3. dubna začíná v pražské zoologické zahradě už 79. sezona. Bohatý program a řadu nových projektů a zajímavostí by si neměl nechat ujít žádný milovník zvířat. V Troji se totiž v poslední době rozhodně nezahálelo.

Sobotní program přímo vybízí k návštěvě ZOO, pokud jste uplynulých několik měsíců návštěvu zahrady odkládali. Nový ředitel Miroslav Bobek v 11 hodin zahájí sezonu, představí novinky a plány letošního roku. Slavnostní akci bude přítomen také primátor hlavního města Prahy Pavel Bém a vzácní hosté Lucie Bílá a Daniel Hůlka. Zahraje také Originální Pražský Synkopický Orchestr.

Pavilon goril pak bude jednou z hlavních atrakcí celého programu. Kromě oslav svátku samce Richarda bude slavnostně spuštěn projekt „Pomáháme gorilám“, který navazuje na známou akci „Odhalení“. Ve spoluprácí se serverem idnes.cz je možné sledovat na internetu neustálé dění v pavilonu goril.

Zoo PrahaJaro bude také plné nově narozených zvířecích mláďat, a proto můžete po zahradě sledovat některé přírůstky. První den sezony bude taktéž představena nová voliéra Tropických sov a otevře se nová rozhledna v horní části ZOO. V provozu je jak lanovka uvnitř zahrady, tak vláček, určený především pro děti. Kdo nestihne sobotní program, může se těšit na speciální velikonoční v pondělí, kdy se návštěvníci dozvědí spoustu zajímavostí o zvířatech a uvidí, jak se krmí, nebo cvičí.

Další novinkou ZOO bude posílení lodní dopravy z centra. Pražská paroplavba dosud jezdí mezi Rašínovým nábřežím a Trojou ve vrcholné sezoně třikrát denně. Nová linka bude kratší, ovšem častější. Lodě budou vyplouvat z přístaviště Na Františku každou hodinu - od května o víkendech, od června denně.

Loni navštívilo pražskou ZOO téměř 1 300 000 lidí a v otevírací den uplynulé sezony to bylo více než 20 000 návštěvníků. Právě v den zahájení té následující, v sobotu 3. dubna, bude výjimečně otevřeno až do 19 hodin. Jinak je běžná otevírací doba v sezoně od 9 do 18 hodin. Vstupné vás pak vyjde na 150 Kč, zlevněné na 100 Kč.Text: Pavel Urban
Foto: Pavel Urban
 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání