Zoo Praha zveřejnila 10 návrhů jmen pro malého hrocha

Zoo Praha hrochVenda, Toník, František, Vlastík nebo kupříkladu Buřtík, to jsou jen příklady jmen ze stovek návrhů pro desetitýdenního potomka samice Marušky a samce Slávka, nejmladšího hrocha obojživelného v pražské zoo. Do výběru jména jednoho z nejatraktivnějších mláďat tohoto léta se zapojila také široká veřejnost. Výběr deseti nejlepších najdete v našem článku. Které z nich asi nakonec malý hroch dostane?


Zoo Praha zveřejnila 10 návrhů jmen pro malého hrocha, které navrhovali čtenáři serveru Blesk.cz a facebookového profilu Zoo Praha. „Když jsem procházel návrhy na jméno hrošího samečka, zaujalo mě jméno Váleček. To zní dobře! Ale co by na to asi řekl kmotr, jímž je Marek Eben?“ poznamenává ředitel zoologické zahrady v Praze, Miroslav Bobek. „V každém případě mě potěšilo, že se tento návrh objevil i ve výběru našich chovatelů.“


Chovatelé Zoo Praha předurčili malému hrochovi jedno jméno z tohoto seznamu TOP 10:

Zoo Praha hroch1.    Váleček
2.    Pepan
3.    Véna
4.    Kryšpín
5.    Sumo
6.    Šiška
7.    Jožin
8.    Oliver
9.    Vincent
10.    Kubík


Na webových stránkách www.blesk.cz bude možné tipovat vítězné jméno. To zveřejní v neděli 21. srpna ve 14 hodin kmotr malého hrocha, moderátor Marek Eben. Křest nejmladšího hrocha obojživelného v Zoo Praha proběhne u venkovní expozice Pavilonu velkých savců.


Text: TZ Zoo Praha
Foto: Zoo Praha
 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání