Mystic SK8 Cup 2011: Napínavý závod o 30 tisíc dolarů

Mystic SK8 CupTřetí víkend v červenci bude kromě festivalů patřit také sedmnáctému ročníku soutěže Mystic SK8 Cup. Ta bude probíhat v domácím prostředí pražského skateparku na Štvanici. V loňském roce vyhrál vůbec poprvé v historii domácí jezdec Maxim Habanec. Zopakuje se tento úspěch i tento rok? Přijďte se i vy podívat na adrenalinovou jízdu a propracované triky se skatem, zažijete neopakovatelnou atmosféru. Hraje se totiž opravdu o hodně.


Také na Mystic SK8 Cupu 2011 se sjedou odvážlivci z celého světa. Organizátoři očekávají, že bude pořádný nával, mělo by dorazit kolem sto padesáti jezdců z přibližně 25 zemí. Soutěžit se bude ve dvou hlavních disciplínách pojmenovaných „street“ a „bowl“. Tyto dva styly byly speciálně navrženy pro vrcholný skateboarding. Dráhu pro letošní Mystic závody navrhl Radek Teichmann z Mystic Constructions, který spolupracoval i s hvězdami skateboardingu Davem Duncanem nebo Brianem Patchem. O vysoké úrovni tohoto závodu svědčí i jeho zařazení do série Světového poháru ve skateboardingu aneb „World Cup Skateboarding 2011“. Mystic SK8 Cup je jednou ze tří zastávek v Evropě, jež se v letošní sezóně v rámci poháru uskuteční. Ani tento rok nebude chybět oblíbená soutěž o nejlepší trik „best trick“, která proběhne po finále všech disciplín. Sportovní plochy i tribuny pro diváky jsou zastřešené.

Mystic SK8 CupSamotný Mystic začíná de facto už ve čtvrtek 14. července, kdy bude od 11 do 20 hodin probíhat registrace jezdců. Ti si budou moci na Štvanici i zatrénovat, aby se seznámili s místním povrchem. V pátek budou do 14 hodin probíhat poslední registrace a s úderem 15. hodiny odstartuje street předkvalifikace evropských riderů. Jízdy skončí kolem šesté hodiny večer. Po šedesáti minutové pauze pak začne hudební zábava s vybranými kapelami a DJ´s. Samozřejmě ani letos organizátoři nemohli opomenout tuto důležitou část programu. Mezi potvrzenými umělci najdeme například kapely Rocket Dogz, Gerda Blank, Notes from Prague a Wifebeaters. Z DJ´s se za mixážním pultem objeví Nimand, Akvamen, Robot, Kevin + Kel, TeeJay Ivo a Radek Honc z Expres Radia. Během závodů se o hudební doprovod postará trio Milosh, Davídek a Robot.

Mystic SK8 CupZpět k hlavnímu programu. Sobotní den zahájí ve 14 hodin street kvalifikace mužů a žen a od 17 hodin se pojede také kvalifikace druhé disciplíny, bowlu. S úderem sedmé večerní budou prostory Štvanice opět patřit hudební zábavě. Poslední den, v neděli 17. července, se rozhodne o všem. Ve dvě odpoledne začne program semifinále streetu. Poté se dostane na finále bowlu. S úderem půl šesté budou všichni napjatě očekávat, jak dopadne street finále. Kolem 19 hodiny pak proběhne vyhlášení výsledků, ocenění vítězů a s osmou večerní se rozjede Mystic party. Jezdci, kteří zvítězí, si mezi sebou rozdělí finanční výhru v celkové výši 30 tisíc dolarů.

A jak je to s cenami vstupného? Ti, kdo nakoupí v předprodeji, samozřejmě něco ušetří. Lístky se prodávají ve čtyřech variantách – po dnech či jako tří denní permanentka. Páteční vstup je za 150 korun, sobota je zpoplatněna 250 Kč a vrcholný den závodu je oceněn na 500 korun. Pokud si však zakoupíte permanentku, bude vás to stát 550 Kč. Na místě jsou pak jednodenní vstupenky vždy o padesát korun dražší, cena permanentky je navýšena o sto korun.


Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: Mystic SK8 Cup

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
:
Vyraz s námi na Mystic SK8 Cup, jízdu plnou adrenalinu
Luminárium - Hra světel, která vás okouzlí
Hip Hop Jam láká dalšími novinkami
Prožijte léto ve znamení drum & bass na Let It Roll

  

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání