Prahu čekají velké oslavy

Oslavy PrahyNaši metropoli čeká dvoudenní maratón oslav. Oslavy Prahy, jak se nazývá program, připomenou nezaměnitelné bohatství, které nejen nám, ale i celému světu hlavní město a potažmo celá republika daly. Zábavu z oblasti umění, vědy, architektury, hudby a dalších sfér budete moci ochutnat už první červencový den. Co konkrétního budeme moc vidět a zažít?


Oslavy Prahy 2011 jsou již třetím ročníkem festivalu, který vyzdvihuje jedinečnosti české tvořivosti. Na několika místech v Praze se budete moci setkat s uměním divadelním, hudebním i výtvarným a budete mít možnost diskutovat se zajímavými osobnostmi.

Oslavy Prahy 2011Letošní ročník Oslav Prahy je věnován 800. výročí narození svaté Anežky České. Vše začne na Staroměstském náměstí, kde se bude nacházet hlavní pódium. Zde celé oslavy zahájí pražský arcibiskup Dominik Duka a počátek veselí poznáte podle rozeznění zvonů pražských kostelů. Pro optické dovršení zahájení budou pak vypuštěny balónky s dětskými přáními. Během dvoudenní akce se na tomto místě představí také Laura a její tygři, Marimba Mama, Sunflower Caravan a další umělci, kteří vás zaručeně roztančí.

Rovněž budete moci navštívit Petřín, kde bude připraven program v podobě trochu komornější. Divadlo Viola, studenti DAMU a jiní umělci vás uchvátí hereckým uměním. Jan Burian, Xavier Baumaxa a další vás zase osloví písněmi s hloubavými texty. A pokud máte oblíbený pořad z produkce HBO, Na stojáka!, tak se můžete těšit, že na Petříně uvidíte jeho natáčení.

Oslavy Prahy 2011Nebyla by to ale Praha bez řeky Vltavy, proto se s programem počítá i zde. Za zvuků jazzu, soulu, ale i popu nebo tvrdší muziky se budete moci plavit na parníku. Odtud si pak můžete odskočit do muzeí a galerií, kde jsou zlevněné vstupy. Na tomto místě je třeba zdůraznit, že od 2. do 28. července probíhá v Nové budově Národního muzea výstava vynálezů a jiných odkazů Járy Cimrmana. Pak zaběhněte i do Městské knihovny, kde budete mít možnost diskutovat s předními českými osobnostmi z oblasti historie, architektury, lékařství a jiných sfér. Po tak náročném programu se nabízí i něco pojíst. Staroměstské hody, které jsou součástí programu, se tak nabízí doslova na talíři.

Kompletní program naleznete na stránkách www.oslavyprahy.cz.


Text: Aneta Šimonková
Foto: Oficiální stránky akce

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
:
Luminárium - Hra světel, která vás okouzlí
Quadriennale znovu na scéně

Pražské barokní slavnosti slibují unikátní barokní opery
Legendární ABBA ožívá na výstavě ABBAWORLD 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání