Quadriennale znovu na scéně

QuadrienallePokud jste milovníky všeho scénického, což může být vizuální výprava na divadelních prknech nebo kostýmní ztvárnění, tak si nastudujte program letošního ročníku Pražského Quadriennale. Architektonickými a divadelními skvosty se budete moci kochat do 26. června.


Stávka nestávka, Pražské Quadriennale úspěšně vkročilo do desetidenního maratonu scénické přehlídky, na které se mají představit stovky umělců z celého světa. Jejich pojítkem je výtvarný design, konkrétně umělecké zpracování, které se vztahuje ke scéně. Tu může představovat kulisa, kostým nebo ztvárnění prostředí divadelních prken. A stejně jako v jiných oblastech, i zde je znatelný určitý posun, takže nečekejte jen statické expozice, ale i interaktivní artefakty a užité netradiční materiály. Jen si vzpomeňte na současné divadlo, hudební koncerty jaké má třeba Lady Gaga. Ostatně, autoři scén, kteří tvoří i pro tuto stále populárnější divu, se v Praze představí též. Nabídka je nepřeberná, proto sledujte program na www.pq.cz. My vám ale dáme pár tipů, co byste rozhodně neměli vynechat.

QuadrienalleSejdeme se u Veletržáku

Strategickým místem je Veletržní palác, kde na vás čeká dynamická expozice, kde řada objektů bude vystupovat z prostoru a vtáhne do své činnosti i diváky. Představí se zde finský minifestival, kanadské elektronické divadélko se 24 plošinami či provaziště z Nového Zélandu. Těšit se můžete i na expozici „Extrémní kostým“, která je jedním ze soutěžních okruhů. Pro úplnost doplňme, že další kategorie mají názvy „Země a regiony“, „Architektonická sekce“ a „Studentská sekce“.

Další zastávkou pak může být pražská Letná, kde spatříte projekt  Tears of Stalin. Jak název napovídá, zde si připomeneme léta minulá. Konkrétně v úterý 21. června od půl páté bude ulicemi znít 18 sirén a  poté, jak organizátoři slibují, se mezi 17 a 18 hodinou zastaví život na ose Letná, Čechův most a Pařížská ulice. Budete tak svědky „Expozice ticha“.

Vynechat nemůžete ani divadelní scénu. Piazzeta Národního divadla se rozrostla o několik boxů, které představují divadelní prostory, které pojmou vždy několik návštěvníků. Nabitý program slibuje mnohem více, proto si nenechte ujít již 12. ročník  Pražského Quadriennale, jenž vás vtáhne do scénického dění.


Text: Aneta Šimonková
Foto: Oficiální stránky akce
 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání