Legendární ABBA ožívá na výstavě ABBAWORLD

ABBAWORLDVyrůstali jste na hitech švédské skupiny ABBA, obdivovali jste její členy či jste se k jejich tvorbě dostali například skrze americké teenagery A-Teens? Ať tak nebo jinak, pokud máte k tomuto tématu nějakým způsobem blízko, zajisté vás osloví unikátní oficiální expozice ABBAWORLD, která je pořádána pod záštitou velvyslanectví v České republice. Byla zahájena v pátek 6. května a potrvá až do 7. srpna. Co návštěvníkům nabídne?

 


ABBAWORLD již zavítala do světových měst, jako například Londýn, Melbourne, Sydney nebo Györ. Od pátku 6. května může tuto výstavu obdivovat také hlavní město České republiky. Své dočasné umístění nalezla v prostorách Slovanského domu, který se nachází v ulici Na Příkopě v centru Prahy. Fanoušci legendární skupiny zde uvidí rozsáhlou expozici, která se rozléhá do dvou pater. Jsou tu zachyceny zásadní okamžiky a důležité momenty z kariéry této nezapomenutelné kapely.

ABBAWORLDMůžete si zde poslechnout zvukové ukázky v délce dvou hodin nebo vidět dosud nezveřejněný a nikdy neodvysílaný obrazový materiál a rozhovory. V jedenácti místnostech naleznete i další exponáty, jako jsou například pódiové kostýmy, osobní předměty členů, replika nahrávacího studia či šatny, kde se ABBA připravovala na svou velkolepou show.

Unikátnost ABBAWORLD zaručuje především její interaktivnost. Každý, kdo se na výstavu přijde podívat, dostane lístek se specifickým kódem. Ten zadá na začátku prohlídky. Díky využití moderní technologie se pak může například nafotit na obal desky společně se členy kapely, zatančit si v jejich videoklipu, zazpívat si s jejich hologramy na opravdovém pódiu, vyzkoušet své znalosti v kvízu a mnoho dalších zajímavostí. Daným kódem se také může každý z návštěvníků expozice zaregistrovat na stránkách www.abbaworld.cz, odkud si lze na památku stáhnout individuální interaktivní zážitky do svého počítače.

ABBAWORLDVe výstavních prostorách je neustále k dispozici vyškolený personál, který každému ochotně pomůže s registrací na interaktivních stanovištích či zodpoví případné dotazy. Výstava potrvá do neděle 7. srpna. Otevírací doba je od pondělí do čtvrtka v čase 11 – 21 hodin (poslední vstup je umožněn v 19:30). V pátek, sobotu a neděli je otevřeno už od 10 hodin a zavírá se až s úderem 22. hodiny (poslední vstup ve 20:30). Vstupné není za hubičku, ale za ten originální a jedinečný zážitek to určitě stojí. Dospělí mají plné vstupné v ceně 450 korun. Studenti a senioři nad 60 let se na prohlídku dostanou o padesát korun levněji. Děti ve věku 6 – 15 let se dovnitř podívají za 300 Kč. V případě rodinného vstupného, pro dva dospělé a dvě děti, zaplatíte 1.200 korun. Lístky seženete buď na místě nebo v síti Ticketpro. V předprodeji si můžete navíc zarezervovat i přesné datum a čas své návštěvy.


Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: Oficiální stránky akce




 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání