PRAGUE PHOTO FESTIVAL představí v hlavním městě aktuální fotografie

Prague Photo Festival 2011Nejdříve intenzivní týden od 4. do 10. dubna ve výstavní síni Mánes a následně v patnácti vybraných galeriích, muzeích a výstavních síních po celé Praze až do 5. května. Takový je hlavní program už čtvrtého ročníku akce nazvané Prague Photo Festival, při němž mohou návštěvníci obdivovat stovky fotografií od specialistů.


Akce zahrnuje prezentaci třiceti vystavujících subjektů ve výstavní síni Mánes a celý měsíc od úterý 5. dubna pak bude pokračovat v patnácti dalších prostorách po celém hlavním městě. Mimo jiné v Galerii Langhans, Galerii Václava Špály, v Centru současného umění DOX, Národní technické knihovně či v Novoměstské radnici.

Prague Photo Festival 2011Čtvrtý ročník Prague Photo Festivalu bude slavnostně zahájen už v pondělí 4. dubna od 18 hodin. Udělena bude také zvláštní cena „UniCredit Bank Prague Photo Young Award“ mladému umělci do 35 let. O dvě hodiny později bude pokřtěna kniha „Opavská škola fotografie - Dvacet let Institutu tvůrčí fotografie Slezské univerzity v Opavě“. Ve čtvrtek bude mít autogramiádu Robert Vano a o den později bude vyhlášen letošní ročník Projektu časopisu Instinkt a fotografického serveru Fotopátračka.cz - nového ročníku 101 aktů.

V neděli 10. dubna pak mohou zájemci přinést své staré fotografie k posouzení. Zhodnotí je kurátor Uměleckoprůmyslového muzea v Praze Jan Mlčoch a historik umění Pavel Scheufler. V čestné porotě festivalu usednou například fotograf Antonín Kratochvíl, ředitel festivalu Milan Jaroš či fotograf Tono Stano. Základní vstupné vyjde návštěvníky na 80 korun, zlevněné pak na 50 korun.

 

Prague Photo Festival 2011Text: Pavel Urban
Foto: 2media.cz
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
:
Národní technické muzeum se opět otevře veřejnosti
Jan Werich: Narodil se před 106 lety, pro mnohé žije dodnes
Současné umění: Příliš svobodný kontemporartismus
Cartier: Klenotník králů, král klenotníků

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání