Připravme se na novou mánii, je tu další SuperStar

Česko-Slovenská SuperStarČesko-Slovenská SuperStar. Pro některé velmi oblíbená soutěž, jiní ji však s nechutí zavrhují. Před osmnácti měsíci nás na televizních obrazovkách potěšila naposledy. Pro některé to byla velmi dlouhá doba, protože nastal čas, aby se tato show znovu připomněla ve snaze najít nové neokoukané talenty, kteří spustí další vlnu fanouškovského šílenství.


Poslední kolo SuperStar, originálněji zaměřené na celou Českou i Slovenskou republiku poctilo naše obrazovky naposledy 20. prosince 2009. Mezitím se nám však do našich domovů stihly vetřít jiné soutěže hledající neobjevené umělce, a sice Česko-Slovensko má talent a Talentmánie. Pravda, že tyto live show u nás běžely poprvé a přinesly tedy svým způsobem divákům nový a originální zážitek. Oproti tomu SuperStar, počítáme-li jí opravdu od první série, se u nás objevuje již po páté.

Česko-Slovenská SuperStar 2011Sami se však zamysleme, kolik lidí za tu dobu vítězným finále prošlo, kdo z nich se uchytil a hlavně, které z těch zpěváků si opravdu pamatujete, aniž byste museli dlouze přemýšlet a vzpomínat. Jedinečné prvenství získala Aneta Langerová. Uzavřená dívka s hlasem jako zvon zvrátila všechna tvrzení, že je na vítězství příliš zdrženlivá, a že nedokáže svůj talent pořádně využít. Opak je pravdou. Aneta si našla svou vlastní cestu a i po těch letech zůstává stále sama sebou, pečlivě zvažující, kterého projektu se zúčastní. Koncertuje, účastní se festivalů a stále jako patronka podporuje projekt Světluška.

Vítězem druhé řady, která běžela v roce 2005, se stal Vlasta Horváth. Také před jeho pomyslnou korunovací byly různé spekulace, zda by se mohl právě on stát další SuperStar. Odhodí národ rasové předsudky a nechá zvítězit talentovaného zpěváka, nebo raději podpoří ostatní umělce, než aby viděli na vrcholu právě Vlastu? Nakonec se ukázalo, že jsou u nás lidé přeci jen tolerantní a velkou hvězdou se může stát každý bez ohledu na svůj původ či jiné parametry.

Následovalo další kolo hvězdné soutěže, jejímž vítězem se stal Zbyněk Drda. Protože však SuperStar začala pomalu ale jistě ztrácet na oblibě a zajímavosti, bylo potřeba ji do budoucna něčím osvěžit. A povedlo se. Televizní pořad se z Čech rozšířil také na Slovensko, čímž se z toho tak trochu stal mezinárodní souboj, zda se u nás najde víc talentů než u našich východních sousedů. Po celkem vyrovnaném souboji jsme si přeci jen mohli oddechnout, na nejvyšší stupínek vystoupal Martin Chodúr.

Česko-Slovenská SuperStar 2011Také nejnovější SuperStar nese titul Česko-Slovenská, castingy začaly už koncem roku 2010. Všichni, kdo měli zájem stát se novým miláčkem národa, dorazili na výběrová kola do Prahy, Brna, Košic a Bratislavy. Výhra pro vítěze je lákává – krásných 100 tisíc eur, to přiláká i ty, kteří vůbec zpívat neumějí. Porotci občas nevěřícně kroutí hlavami, diváci se aspoň mají čemu zasmát. Role porotců se ujali známé firmy jako textařka Gábina Osvaldová nebo zpěvák Paľo Habera. Čtveřici doplnila zpěvačka Helena Zeťová a slovenský rapper Rytmus. Pořadem nás bude tradičně provázat Leoš Mareš. Jeho partnerkou se tentokrát stala zpěvačka Tina, vlastním jménem Martina Čilágová. Ta je na Slovensku velmi oblíbená.

Finalista první Česko-Slovenské SuperStar Martin Chodúr k tomu říká: „Upřímně lituju všechny, kdo musí čekat na tu porotu. Člověk pomalu začíná cítit, jak ho bolí v krku, a jak ztrácí síly, ale to čekání se rozhodně vyplatilo. I ta životní změna, kterou přinesla SuperStar, je naprosto úžasná. Muzikální život by za normálních okolností, kdyby vůbec, trval třeba dvacet let, než bych se vypracoval. Takhle to přišlo náhle. Je to prostě úžasné, co Superstar a masová média mohou způsobit za tak krátkou dobu.“

 

Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: oficiální stránky Česko-Slovenské SuperStar


 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání