Největší cirkusový stan nabídne neobyčejnou podívanou

Cirkus Cirkus Festival 2011Již ve středu 16. února začal druhý ročník divácky velmi úspěšného Cirkus Cirkus Festivalu. Bohatý program nabízí řadu nových vystoupení – humorných, odvážných i životu nebezpečných. Nebudou chybět klauni, akrobati ani drezúra zvířat. V sobotu navíc proběhne slavnostní vyhlášení nejlepšího cirkusového umělce. Ocenění budou umělci v různých kategoriích, o vítězi Cen diváků můžete rozhodnout i vy. Vzhůru na Hagibor.


Aby byla show Cirkus Cirkus Festivalu opravdu ohromující a nabídla divákům to nejlepší, rozhodl se organizátor akce vyrazit do světa, aby se podíval na jiná cirkusová vystoupení a motivoval se, čím by mohl druhý ročník obohatit. Úsilí a snaha se vyplatily, nová představení budou bohatší a budou mít daleko více světelných i hudebních efektů než v předchozím roce.

Cirkus Cirkus Festival 2011Mezinárodní festival cirkusového umění začal ve středu 16. února a potrvá až do neděle. Celá show se odehrává v největším cirkusovém stanu ze Skandinávie, který stojí na pražské pláni Hagibor. Během představení se vystřídá na sto účinkujících. Přijedou se na ně podívat i různí zastupitelé známých podniků, například programový ředitel cirkusového festivalu z monackého Monte Carla nebo programový ředitel nejznámějšího kabaretu Moulin Rouge.

Programem provází dvojice Betka Stanková a Jindřich Kriegel. Ten už na podzim moderoval přehlídku cirkusového umění Cirkus Cirkus Classic. Na otázku, zda se z něj stává cirkusový „fajnšmekr“ odpověděl: „Fajnšmekr asi ne, ale jsem na cirkuse závislý. Jakmile poznáte lidi, kteří dělají tuhle nádhernou práci, tak u toho chcete být pořád dokola. Je to úžasná parta, a když to vidíte i ze zákulisí jako moderátor, tak vnímáte, že všechny ty přípravy a rozcvičování je spousta dřiny. Tito umělci jsou profesionálové, které nám může závidět celý svět a poměřit se s ním na takovéhle akci, to je fantazie.“

V sobotu proběhne speciální představení, na jehož konci budou vyhlášena různá ocenění – kromě 1. až 3. místa bude předána Cena prezidenta festivalu, Cena VIP poroty, Cena televize, Cena novinářů nebo třeba Cena za celoživotní přínos cirkusu. Přítomní diváci mohou od středy do neděle zvolit svého favorita, který pak získá Cenu diváků. Vyhlášení a předání trofejí se uskuteční po všech vystoupeních. V odborné porotě zasednou známé osobnosti – slovenský herec Marián Labuda, moderátor a producent Petr Šiška, zpěvačky Monika Bagárová, Bára Zemanová a Markéta Konvičková, zpěvák Ondřej Hejma, lídr skupiny O5&Radeček Tomino Polák a další.

Cirkus Cirkus Festival 2011Roli předsedy poroty na sebe vzal Bolek Polívka. Zeptali jsme se Ondřeje Hejmy, proč přijal roli porotce a jaký má vztah k cirkusovému umění. „Představuji si to tak, že na Cirkus Cirkus Festival bude to nejlepší z cirkusového umění. Člověk nemusí obíhat manéže po celém světě, tady to bude mít krásně pohromadě. Přiznám se, že já jsem tímto uměním nedotčený, znám akorát manéž Bolka Polívky, což je úplně něco jiného.“ Rychle však dodává: „Mnoho let jsem však působil jako novinář a během přenosů z poslanecké sněmovny jsem mohl vidět různé věci – krocení paviánů, ruskou kouzelnickou show, neřízené střely, hazardéry, to všechno tam bylo. V tomto směru si myslím, že tedy úplně neznalec nejsem.“

Sobotní představení se bude natáčet, záznam se pak bude promítat v českých a slovenských televizích. Také to bylo jedním z důvodů, proč má odborná porota česko-slovenské složení. Vstupenky jsou v prodeji za 450 Kč na tribunu a po 790 korunách za lóži. Cena se postupně zdražovala s blížícím se termínem akce, je však přizpůsobena českému divákovi, aby pro něj byla únosná. Ve srovnání s jinými stejně kvalitními cirkusovými představeními, která se konají jinde ve světě, byste za takto kvalitní a propracovanou podívanou zaplatili na vstupném přes tisíc korun.

A na co můžete těšit? Uvidíte akrobacii na řetězu v podání Romana Konanchuka, Maike a Jörg Probst předvedou show s paviány, divoké lvice zkrotí při drezůře Tomáš Ringel a Yuri Volodchenkov ukáže publiku, jak dokonalá může být souhra mezi jezdcem a koněm. Při vzdušné akrobacii Anastasie Maakevy  budete tajit dech a ve chvíli, kdy nastoupí na plac brazilská skupina Diorios se svým Glóbem smrti, nebudete vycházet z úžasu. O pohodu a odlehčení se postará nožní žonglér, klaun Jimmy Folco, vystoupení na kolečkových bruslích, originální kouzelnická show, drezúra papoušků nebo žonglování s diabolem.


Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: PromoProdukce

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání