Miroslav Donutil oslavil životní jubileum

Miroslav DonutilHerec Miroslav Donutil oslavil v pondělí 7. února jubilejní šedesáté narozeniny. O den později mu na zdraví připilo i několik přátel, které pohostil v příjemném prostředí pražské kavárny Platýz.

Charismatický Donutil po celou dobu setkání energicky konverzoval. Mimo jiné uvedl: „Doufám, že narozeninové oslavy ve zdraví přežiju.“ Čerstvý šedesátník ale příliš vyčerpaně rozhodně nepůsobil, a tak věřme, že se jednalo pouze o plané obavy. Na otázku, zda by chtěl ve svém životě něco změnit, odpověděl: „Vše bych nechal, tak jak je a patří k mému dosavadnímu životu, s prohrami i výhrami.“

 

Miroslav DonutilJeden z nejpopulárnějších aktérů české divadelní scény se do diváckého povědomí zapsal už v roce 1978, kdy po boku Ivy Bittové hrál postavu Nikoly Šuhaje loupežníka v Baladě pro banditu. Toho času však spíše zůstával věrný divadelním prknům brněnského souboru Husa na Provázku. Jako filmový herec se prosadil až v roce 1992, když se nezapomenutelnou rolí poručíka Troníka zapsal do historie filmu v Černých baronech.

 

Diváci si ho jistě pamatují i jako prudérního funkcionáře Šefka v populárních Pelíšcích. Vedle toho je Donutil nenahraditelným členem souboru Národního divadla, kde proslul mimo jiné jako Truffaldino v slavné Goldoniho komedii Sluha dvou pánů. V této hře Donutil naprosto exceluje a pokaždé zde předvádí excelentní výkony.Miroslav DonutilZ České televize můžete znát herce také z komediálního triptychu Tři plus jedna s Miroslavem Donutilem a jako spolukomentátora cestopisných dokumentů Na cestě po … Miroslav donutil je velmi talentovaný komik. Své vtipy a historky vydal k poslechu na několika CD.

 

Donutilovi fanoušci již určitě zhlédli nový film Román pro muže od režiséra Tomáše Bařiny, kde Donutil ztvárnil jednu z hlavních rolí. Nedávno také vyšlo avízo o natáčení megalomanského projektu Dunajská sága, který bude mapovat osudy jedné bratislavské rodiny v průběhu více než 200 let. I zde by měl mít Donutil nezastupitelnou hereckou úlohu. Nezbývá, než herci popřát ještě mnoho zajímavých rolí do dalších let.Text: Klára Votavová
Foto: Alexandra Gerasimchik
 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání