Jubilejní 20. ročník Andělů budou moderovat Tomáš Klus s Ewou Farnou

Ceny Andělů 2011Už 20. ročník udílení cen Akademie populární hudby Ceny Anděl 2010 se uskuteční ve středu 23. února v pražské Incheba Aréně. Přímý přenos odvysílá Česká televize. Pořadatelé si připravili řadu novinek, překvapivými moderátory jsou loňští vítězové v kategoriích Zpěvák a Zpěvačka roku Tomáš Klus a Ewa Farna.

Kromě tradičního slavnostního ceremoniálu, který se uskuteční 23. února od 21 hodin v Incheba Aréně za přítomnosti kamer České televize, odvysílá tato stanice následně ještě pořad s názvem „Ceny Anděl dvacetiletí“. Tím oslaví jubilejní dvacátý ročník ankety. O dva dny později pak bude k vidění na ČT2 zhruba hodinový záznam z udílení žánrových cen, které mají osm kategorií.

 

Ceny Andělů 2011„Chtěli jsme vymyslet atraktivní večer a na programu jsme se poměrně rychle dohodli s Českou televizí, což je změna oproti loňskému roku. Také žánrovým cenám jsme chtěli dodat patřičný punc, takže letos budou udíleny ve stejný den a ve stejném prostředí jako hlavní ceny,“ uvedl ředitel Lewron music center s.r.o., Lešek Wronka.

 

Hlavní kategorie zůstaly stejné jako loni. Sto deset akademiků tak bude hlasovat v kategoriích Zpěvák, Zpěvačka, Skupina, Album, Skladba, Objev, Videoklip roku a uvedou také dalšího člena do Síně slávy. Vyhlášena bude i nejprodávanější deska roku 2010. Nejvíce nominací v hlavních cenách získala kapela Nightwork, celkem čtyři, následována Xindlem X se třemi nominacemi. V rámci ceremoniálu „Ceny Anděl dvacetiletí“ budou vyhlášeni nejlepší Interpreti dvacetiletí a Album vydané během posledních dvaceti let.

 

Mezi akademiky je také řada známých interpretů jako Ilona Csáková, Peter Nagy, Tonya Graves, Petr Kolář, Marta Jandová, Vašo Patejdl a další. Hlasování je tradičně dvoukolové. První už proběhlo, z něhož vzešly nominace, druhé se bude odehrávat tradičně přímo během slavnostního večera. Na ten se bude moc dostat i několik fanoušků z řad veřejnosti. Do předprodeje sítě Ticketpro půjde zhruba deset až dvacet vstupenek.

 

V roli moderátorů se představí divákům i přítomným loňští vítězové v kategorii Zpěvák a Zpěvačka Ceny Andělů 2011roku Tomáš Klus a Ewa Farna. Ti loni nevydali žádnou desku, proto nemohli být nominování. Zhostí se tedy alespoň rolí průvodců večera. Postarají se divákům jak o zpestření letošního ročníku, tak i komentování udílení cen dvacetiletí.

 

„Musím říct, že jsem na sebe velmi zvědavý. Těším se na to, protože se sám rád překvapuju. Bude to vlastně poprvé v životě, co budu takhle veřejně moderovat. Dostal jsem nabídku provázet slavnostním večerem s Ewou Farnou, a i když jsem nekývl okamžitě, těším se na to. Protože ona umí také hbitě improvizovat a je to takový živel,“ řekl ke své nové roli Tomáš Klus a ke scénáři dodal. „Máme bodově daný scénář, kdy musíme dodržet vyhlášení jednotlivých vítězů, ale jinak je vše plně v našich rukou. Jelikož jsme s Ewou mladí, pojmeme moderování po svém. Samozřejmě to nebude pouze pro mladé, ale záměrně nebudeme hrát role vážných lidí.“ Své oblíbené vtípky, ale do pořadu protlačovat nehodlá a během večera se nechystá vystoupit ani se svou vlastní tvorbou.HLAVNÍ CENY ANDĚL 2010

Skupina roku
Kryštof - Jeviště
Nightwork - Tepláky aneb Kroky Františka Soukupa
Toxique - Outlet People

Zpěvák roku
David Koller - Teď a tady
Petr Muk - V bludišti dnů
Xindl X - Praxe Relativity

Zpěvačka roku
Hana Hegerová - Mlýnské kolo v srdci mém
Lucie Bílá - Bílé Vánoce Lucie Bílé
Lucie Vondráčková - Dárek

Objev roku
Embassy - Svévolná diplomacie
Martin Chodúr - Let´s Celebrate
Republic of two - Raising the flag

Album roku
Hana Hegerová - Mlýnské kolo v srdci mém
Nightwork - Tepláky aneb Kroky Františka Soukupa
Toxique - Outlet People

Skladba roku
Debbi - Touch The Sun
Nightwork - Tepláky
Xindl X - Láska v housce

Videoklip roku
Nightwork – Tepláky
Koller David - Ty a já
Xindl X - Láska v housce


Text: Pavel Urban
Foto: Jakub Urban


 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání