Výstava modelů z LEGO kostek potěší malé i velké návštěvníky

Kulturní servis Puls15 nákladních aut kostek a zařízení, 2000 m2 plochy, největší světový Titanic, 100 modelů prezentujících fantastické budovy z několika milionů Lego kostek a Fun Park – Zóna zábavy s kostkami a mimořádná premiéra – postava Martiny Navrátilové vytvořená v měřítku 1:1 z 50 000 kostek LEGO. To vše můžete vidět až do 1. února na pražském Výstavišti v Holešovicéch.


Neobvyklou výstavu modelů z kostek Lego lze vidět na Výstavišti Praha Holešovice do 1. února 2017. Celá expozice se skládá z několika miliónů kostek a zabírá 2000 metrů čtverečních.

Výstava spojuje zábavu a vzdělání. Exponáty představují postavy, místa a také scény známé z pohádek a filmů, stejně tak historické scény a nejznámější architektonické stavby – historické i současné. Neobvyklý zážitek poskytnou železniční modely s jezdícími vlaky z kostek LEGO a obrovský lunapark. Výjimečným doplňkem jsou také autorské modely představující scény z filmů Avatar a Indiana Jones, komplex starověkého Forum Romanum , obrovské letiště s modely letadel z 1. a 2. světové války, stejně jako mozaiky vytvořené s kostek Lego představující známé osobnosti, mezi jinými jsou to například Jim Morrison, Bob Marley a Barack Obama.  Na výstavě naleznou něco pro sebe také milovníci moderních technologií. Mezi exponáty se nachází řada předem naprogramovaných robotů, kteří reagují například na pohyb a exponáty ze série LEGO Technic.

MIMOŘÁDNÁ PREMIÉRA
V Praze se uskuteční mimořádná premiéra. Z 50 000 kostek Lego byla vytvořena postava tenistky Martiny Navrátilové, jedné z nejvýznamnějších představitelek tohoto sportu. Významná Češka, která zaujímá druhé místo v žebříčku tenistek všech dob, byla vytvořena při zachování těch nejmenších detailů. Postava je 173 cm vysoká a představuje hrdinku v typickém tenisovém dresu a charakteristických zlatých brýlích.

Kulturní servis Puls

CO MŮŽETE VIDĚT?
Titanic
Skutečným hitem výstavy je rekonstrukce Titanicu, postavená v měřítku 1:25 z půl milionu kostek. Model má 11 metrů na délku a téměř tři metry na výšku. Model Titanicu vznikl při zachování  těch nejmenších detailů a návštěvníci kromě obdivování lodě zvenku budou moci nahlédnout také do jejího vnitřku. 

Hvězdy sportu z kostek Lego
Kromě světově proslulé tenistky z kostek Lego bude představen také známý fotbalista, hlavní útočník  Bayern Mnichov Robert Lewandowski. Postava vytvořená v měřítku 1:1 pohltila 70 000 kostek.

Nejvyšší muž v historii
Rekonstrukce postavy nejvyššího člověka v historii, 272 cm měřícího Roberta Wadlowa. K vytvoření tak vysoké postavy v měřítku 1:1 nebyla použit žádný vnitřní rám. Model se skládá výhradně z kostek -  bylo jich použito více než 100 000. 

Interaktivní mapa Evropy
Vytvořena výhradně z kostek, interaktivní , obrovská mapa Evropy představuje hranice států, jejich hlavní města, vlajky a také evropské knížectví. Díky ní, nejen nejmladší návštěvníci budou moci rozšířit své znalosti týkající se nejvýznamnějších evropských organizací.

Hudební nástroje
Vzdělávací model představuje populární hudební nástroje jako je kytara, trumpeta, bicí, akordeon a housle. Návštěvníci budou mít příležitost nejen vidět nástroje vyrobené z tohoto netypického stavebního materiálu, ale také si každý z nich poslechnout. 

Loď Neptun
Model vyrobený z kostek představuje repliku galéry postavené pro film "Piráti" Romana Polanského (1986). V době premiéry to byla nejdražší rekvizita, jaká byla kdy použita ve filmu. Model je 170 cm dlouhý, 130 cm vysoký a 50 cm široký.

Útok Hord
Model představuje obležení hradu draka hordami barbarů a každodenní život toho města. Nachází se na něm více než 3500 minifigurek , rytířů, měšťanů, obchodníků, námořníků a asi 350 zvířat, od dobytka, koně až po draky. A kromě toho nespočet zbraní s mnoha typy obléhacích strojů.

Velký svět Star Wars
Hitem výstavy je působivá kolekce Star Wars a mezi více než 50 exponáty perla výstavy – vytvořený z několika desítek tisíc kostek LEGO, 2 metry vysoký Star Destroyer. Objeví se mnoho unikátních modelů, jako je mistr Yoda, Millennium Falcon, Hvězda smrti Darth Maul, R2D2 a mnoho dalších atrakcí pro fanoušky Hvězdných válek. 

Kulturní servis Puls

FUN PARK ZÓNA ZÁBAVY
Výstava modelů z kostek Lego dává nejen dětem, ale také dospělým možnost neobvyklé zábavy. Na speciálně určené ploše 400 m² se nachází zóna zábavy s kostkami Duplo, stolečky na hraní s kostkami Lego, prostor pro vytváření obrovských kostek a také mnoho dalších zajímavostí. V Praze bude možné  "psát"  a  "kreslit" kostkami a dětmi vytvořená vozítka z kostek budou moci sjíždět z rampy nebo skákat na vyhrazených můstcích. Pevnost modelů bude možné vyzkoušet na vibračních platformách Super Shaker. 

VSTUPENKY
Otevřeno denně (včetně sobot a nedělí) v době od 09.00-21.00 hodin. Vstupenky lze zakoupit na pokladnách nebo on-line na výstavách www.vystavakostek.cz

 


Text: Otiz
Foto: Oficiální foto pořadatele

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání