Světová výstava Titanic připlouvá do Prahy!

výstava titanicJiž 10. února 2016 otevře své brány velkolepá expozice světové výstavy Titanic v areálu PVA Letňany na Praze 9, nedaleko od stanice metra Letňany. Na světové výstavě Titanic se návštěvníci seznámí nejen s osudy legendárního Titaniku a jeho pasažérů, ale také s bouřlivým obdobím technických objevů i společensko-politickou situací na počátku 20. století.


Titanic byl ve své době největší osobní parník světa. Byl určen pro převoz cestujících a pošty mezi Evropou a Severní Amerikou. Právě ohromné transatlantické parníky symbolizovaly velkolepý rozvoj techniky a nástup nových technologií. Titanic však ztroskotal ve vodách Atlantiku již během své první plavby dne 15. dubna 1912. Zahynulo na něm přes 1500 osob.

Každý návštěvník při vstupu na výstavu dostane boarding pass – palubní vstupenku. Díky této vstupence s konkrétním jménem reálného člověka, který na Titaniku v době jeho katastrofy byl, prožije celou prohlídku výstavy jako jeden z cestujících na palubě. Uvidí stovky originálních artefaktů vyproštěných ze slavného vraku na dně oceánu. Mezi exponáty jsou části vybavení lodi, kusy nábytku, porcelán a osobní předměty cestujících, jako jsou šperky, kabelky i části oblečení. Díky dokonalé rekonstrukci kajut, strojovny nebo jídelny návštěvníci nasají atmosféru přepychu a technického pokroku počátku 20. století. Zažijí nádheru dobových interiérů i hluk strojoven a dotknou se osudného ledovce. Právě osobní prožitky a mnoho reálných exponátů řadí výstavu Titanic k nejoblíbenějším na celém světě.

„Za projektem světové výstavy Titanic stojí společnost RMS Titanic, jež má výlučná práva na vyprošťování předmětů z vraku Titaniku. Naší firmě se však podařilo dohodnout rozšíření výstavy o tzv. českou stopu na Titaniku. Zjistili jsme, že mezi pasažéry a posádkou byli Češi. Na výstavě tak přibyla samostatná expozice věnující se těmto dávným hrdinům,“ říká Lucie Nouzová, ředitelka marketingu pořadatelské firmy JVS GROUP.

výstava titanic

U vstupu na výstavu všichni zdarma obdrží sluchátko - audioguide, ve kterém uslyší v češtině podrobný výklad k jednotlivým exponátům. Dále jsou pro zvídavé návštěvníky a především pro skupiny studentů připraveny speciální pracovní listy s názorným přehledem všech významných událostí v politice, vědě a kultuře na počátku 20. století a vědomostní kvízy, za jejichž úspěšné vyřešení dostanou originální dárek z výstavy.

Výstava Titanic dokonale zobrazuje historické souvislosti, společenskou a politickou situaci v Evropě i ve světě na počátku 20. století. Zvláštní důraz je kladen na tehdejší kulturní dění v Čechách, které byly ještě součástí monarchie Rakousko-Uhersko. Výstava také návštěvníkům přiblíží velkou migrační vlnu, kdy tisíce lidí utíkalo z Evropy před chudobou a blížící se I. světovou válkou za vysněným bohatstvím do Ameriky. Je tedy dokonalou sondou nejen do útrob legendárního Titanicu, ale především podá souhrnný obraz o slavné době jeho vzniku.

Vstupenky na výstavu se budou prodávat na www.ticketportal.cz na přesně určené datum a čas. Návštěvníci, kteří zakoupí vstupenku v předprodeji, se tak vyhnou dlouhému čekání ve frontách na výstavě. Organizovaným skupinám – např. školám zajistíme přesnou rezervaci termínu návštěvy výstavy a především zvýhodněné vstupné včetně vstupu pro pedagogický doprovod zdarma. Vstupenky zakoupíte v prodejní síti Ticketportal. Více informací o výstavě najdete na www.vystavatitanic.cz

 


Text: Otiz
Foto: JVS Group

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání