Slunečnou Letnou zaplavily v neděli stovky běžců „s paraplíčkem“

běh pro paraple 2015Poslední májovou neděli (31. 5.) se za příznivého slunečného počasí v pražských Letenských sadech odehrál už 16. ročník benefičního Běhu pro Paraple - na podporu všech, kteří běžet nemohou. Centrum Paraple sem přišlo podpořit bohatě přes tisíc lidí. Celkový výtěžek, kterým do Běhu 2015 přispěli jednotlivci i firmy, činí skvělých 873 707 Kč.


Tradiční běhy veřejnosti na 100 metrů volným stylem startoval jako vždy zakladatel Centra Paraple Zdeněk Svěrák, kterého u startovní pistole střídaly anebo solidární závod samy běžely další známé osobnosti. S úspěchem se setkal i nověji zařazený běh na 4 km. V programu nechyběly závody handbiků, divadlo a atrakce nejen pro děti. Benefici uzavíral večerní dvojkoncert Michala Hrůzy a kapely Jelen. „Jsem mile překvapen, kolik lidí dokáže uběhnout čtyři kilometry pro Paraple. Potěšila mě ostatně i krásná nálada, která na místě mezi návštěvníky běhu panovala,“ uvedl zakladatel Centra Paraple Zdeněk Svěrák.

Účast byla oproti předchozím ročníkům opět rekordní, závodů na tradičních 100 m se zúčastnilo přes 450 lidí. Dobře obsazený byl i citovaný běh na 4 km, kam se registrovalo přes 300 běžců. Akci podpořili na místě další návštěvníci, kteří přímo neběželi, kupříkladu jen večerní koncerty přilákaly více než 500 diváků. „Vybraná částka, jež úctyhodně přesáhla naše očekávání, bude využita na činnost a služby sociální rehabilitace poskytované Centrem Paraple klientům s poškozením míchy,“ dodává ředitelka Centra Paraple Margita Pištorová.

běh pro paraple 2015

Program nedělního Běhu pro Paraple zahajoval Zdeněk Svěrák spolu s otcem tohoto charitativního Běhu Michalem Horáčkem. Odpolednem plným závodů a zábavy provázela všechny přítomné sympatická moderátorská dvojice Kateřina Nekolná a Michal Jurman. Ze startovní pistole si opět vystřelily známé osobnosti – spolu s panem Horáčkem také Karel Šíp, Pavel Nový, Pavel Šporcl a Barbora Šporclová Kodetová s dětmi, Miroslav Táborský, Petr Brukner, Marcela Augustová nebo Lejla Abbasová.

Centrum Paraple děkuje všem účastníkům, kteří Běh pro Paraple přišli podpořit, všem dobrovolníkům, kteří pomáhali s přípravami, a v neposlední řadě také všem partnerům, bez jejichž významné pomoci by akce nemohla proběhnout. Nad rámec příjemně prožitého sportovního či kulturního svátku se Běh pro Paraple především snaží podnítit zájem o lidi se zdravotním postižením a pozitivně ovlivňovat postoj a povědomí veřejnosti k problematice života na ortopedickém vozíku. Podrobnější informace k programu i vlastnímu poslání akce najdete na webu www.behproparaple.cz.

Text: Otiz 
Foto: Oficiální foto akce

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání