Užijte si předvánoční čas s kulturou

kulturní servis pulsZajít si v předvánočním shonu s rodinou na lední revue, do divadla či na koncert svého oblíbeného interpreta, to jsou tipy od nás pro vás. Rozhodně si nenechte ujít řadu lákavých akcí, které přes rok určitě neuvidíte.


Zábavné show pro celou rodinu
Chcete-li potěšit své ratolesti, víme jak na to! Vydejte se s nimi na lední revue „Disney on Ice – Dobrodružství v Disneylandu“. Každý jistě dobře zná Mickeyho Mouse a jeho slečnu Minnie, kačera Donalda, psíka Pluta i Goofyho. Patří mezi vaše oblíbené hrdiny rodina Úžasňákových, nebo Buzz Rakeťák? Okouzlili vás svou krásou princezny Sněhurka a Popelka? Pak se vydejte na dobrodružnou cestu do kouzelného světa Disneylandu. Navštívíte tajuplnou krajinu z Knihy džunglí, uvidíte bitvu Pirátů z Karibiku, a dokonce zavítáte na bláznivý dýchánek s Alenkou a jejími přáteli v říši divů. „Disney on Ice“ můžete vidět 8. prosince v ostravské ČEZ Aréně, nebo 11. a 12. prosince v pražské Tesla Areně.

 

Disney on Ice„Když se kouknu na sebe, tak se musím pochválit“ dobře známá slova jedné z písní z Mrazíka. Pohádka, kterou máme s Vánoci či Silvestrem spjatou stejně jako Tři oříšky pro Popelku nebo film Pretty Woman se však nyní po deseti letech vrací také na led. Úspěšný muzikál spojený s krasobruslařskou show a pěveckými hvězdami jako je Karel Gott či Iveta Bartošová, můžete vidět pouze o jediném prosincovém víkendu a to od 17. do 19. prosince v Tesla Arena. Současné zpracování se ještě více přiblíží původní filmové verzi a bude také obohaceno o novou choreografii, více bruslařů i herců, ale i o nové efekty a kulisy. Pobavte se tradiční ruskou pohádkou i vy.

 

Další zábavnou show je „Magická noc – Srdce pro děti“, která proběhne 15. prosince v Tesla Areně na Výstavišti. Lední revue přiblíží divákům kouzlo Vánoc a pohádek. Během večera zavítáte na hladinu zamrzlého rybníku, kde vás ohromí úžasná laserová show, 3D a pyromanské efekty i přední čeští umělci, například Karel Gott, Leona Machálková, Petr Kolář, Ewa Farná, Petr Bende a řada dalších. Kdo se dostaví, bude si moct zasoutěžit o hezké ceny. Lístky jsou v prodeji od 390 do 1.990 Kč v síti Ticketportal.

 


Také v divadlech zavládne vánoční atmosféra
Louskáček Národní divadloPokud byste raději s dětmi vyrazili na finančně méně náročnou zábavu, zamiřte do divadla. Mezi nejkrásnější vánoční představení patří bezpochyby divadelní revue „Jak jsem se ztratil aneb malá vánoční povídka“ a balet „Louskáček – Vánoční příběh“. Divadlo v Dlouhé baví Vánoční povídkou své diváky již řadu let. Vtipná komedie je zasazena do 60. let a vypráví o malém Pavlíkovi, který se na Štědrý den ztratí a zažívá různá dobrodružství. Děj je obohacen o hudební vystoupení a rozhodně se během něj budete dobře bavit. Svou náplní je revue vhodné pro starší diváky i pro malé děti. Vstupenky zakoupíte v cenových relacích 190, 250 a 320 korun. Více informací a termíny představení naleznete na www.divadlovdlouhe.cz.

 

Náročnějšímu publiku a větším dětem doporučujeme pohádkového Louskáčka. Toho můžete vidět v Národním divadle v různých dnech během celého prosince i ledna. První představení se odehraje už v sobotu 4. prosince, poslední pak ve středu 19. ledna. Velkolepá atmosféra, překrásné kostýmy a úžasné výkony tanečníků vás ohromí a příjemně pohladí po duši. Dílo Petra Iljiče Čajkovského patří mezi klasiku, ale díky novému nastudování se jeho tvář opět trochu pozmění. Tentokráte se o to postaral maďarský choreograf Youri Vamos. Lístky na představení zakoupíte v síti Ticketportal od 200 do 450 korun.

 


Vánoční atmosféru navodí i pěvecké hvězdy
Během prosince máte možnost vidět řadu svých oblíbených interpretů na speciálních vánočních koncertech. Petr Bende s cimbálovou muzikou Grajcar a pěveckým sborem SMAJLÍK vystoupí už 7. prosince v ostravském Garage Clubu. Hostem koncertu bude Objev roku Markéta Konvičková.

 

Také Petr Kotvald se rozhodl ozvláštnit sváteční čas něčím výjimečným. V sobotu 18. prosince odehraje v Kostele sv. Šimona a Judy v Praze své komorní vystoupení za doprovodu členů České filharmonie a jiných těles. Hostovat mu bude DPS Petrklíč, držitel mnoha mezinárodních ocenění, čerstvý vítěz soutěže v italských Benátkách.

Janek Ledecký pořádá svůj vánoční koncert každoročně. Tento rok se můžete na jeho vystoupení těšit v pražském Divadle Hybernia, a to 22. prosince, zároveň tak uzavře své vánoční turné. Obohacení programu přinese předkapela herce a zpěváka Romana Říčaře „Šťastní a veselí“ a nebude chybět ani speciální host, který je podle tradice překvapením do poslední chvíle.

 

Gospel Vánoce 2010Nate Brown a One Voice, to je nezapomenutelný zážitek! Adventní Gospelové Vánoce 2010 vás čekají 12. prosince v pražském Kostele sv. Cyrila a Metoděje, 14. prosince v Kostele sv. Filipa a Jakuba ve Zlíně a 22. prosince v brněnské Katedrále sv. Petra a Pavla. Američtí talenti se v Čechách představí vůbec poprvé, obecně jsou však jejich vystoupení známá jako kouzelná a dech beroucí. Získají si také vaše srdce?

 

Tři Sestry umí překvapit i šokovat. Oblíbená česká kapela připravila pro své fanoušky extra dárek! Tím je velký vánoční koncert s orchestrem Hudebního Divadla v Karlíně 22. prosince v Tesla Areně. Dalšími hosty budou například američtí Texas Terri Bomb, Green Frog Feet z Německa, E!E či Doctor P.P. Netradiční událost začíná také v atypickou hodinu, a to již v půl šesté večer. Kdo si chce před Vánoci trochu povyskočit, pro toho je tato akce sesterského tria jako dělaná.

 

Naše pozvání na sváteční koncerty uzavře opravdový klenot hudební scény. Znovu oceněná Zlatá slavice Lucie Bílá vyrazila na své turné již v listopadu, zbývají jí však odehrát poslední tři koncerty, pro vás tedy tři poslední příležitosti ji vidět a slyšet živě v tomto roce. Bílé Vánoce Lucie Bílé s kapelou Petra Maláska se konají 7. prosince v Městském domě kultury Karviná, 13. prosince pak zpěvačka vystoupí ve Státní Opeře Praha a poslední koncert odehraje 17. prosince v žarošické Sport hall. Nechte se pohladit sametovým hlasem naší zářivé hvězdy.Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: oficiální stránky akcí


 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání